Zmarła s. Benita

jjw

publikacja 25.02.2018 20:14

W zgromadzeniu, do którego należała także św. s. Faustyna, służyła przez 36 lat.

Siostra Benita podczas uroczystego wprowadzenia relikwii św. Rity do parafii Miłosierdzia Bożego i św. s. Faustyny przy ul. Żytniej Siostra Benita podczas uroczystego wprowadzenia relikwii św. Rity do parafii Miłosierdzia Bożego i św. s. Faustyny przy ul. Żytniej
Joanna Jureczko-Wilk /Foto Gość

24 lutego o godz. 10 w klasztorze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Warszawie przy ul. Żytniej zmarła s. Benita, Hanna Wróbel. Ostatnio posługiwała jako zakrystianka w sanktuarium św.  s. Faustyny na Woli. W zgromadzeniu służyła przez 36 lat.

Urodziła się 17 grudnia 1964 r. w Szczytnie Olsztyńskim. Do klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Krakowie przyjechała 16 września 1982 r., gdzie została przyjęta do aspirantury.

Postulat rozpoczęła 15 lutego następnego roku, a potem również w Krakowie odbyła nowicjat pod kierunkiem s. Katarzyny Zakrzewskiej. Pierwsze śluby zakonne - czystości, ubóstwa i posłuszeństwa - składała w Krakowie 2 sierpnia 1985 r., wieczyste - w Kaliszu 2 lutego 1990 r.

W zgromadzeniu pełniła różne posługi. Jako drugoroczna nowicjuszka przebywała „na misjach” w Częstochowie, a po złożeniu pierwszych ślubów - w kuchni wrocławskiego klasztoru (1985-1986).

Następne przez trzy lata posługiwała chorym w Warszawie na Grochowie, gdzie ukończyła kurs pielęgniarki. Po trzeciej probacji, którą odbyła w domu generalnym w Warszawie przy ul. Żytniej, i złożeniu ślubów wieczystych, wyjechała do Zakopanego, gdzie służyła gościom przybywającym do domu zgromadzenia na Krzeptówkach.

Od 1999 r. przebywała w domu generalnym zgromadzenia w Warszawie, a w ostatnich latach służyła jako zakrystianka najpierw w kościele św. Stanisława BM, a od 6 sierpnia 2012 r. w parafii Miłosierdzia Bożego i św. s. Faustyny przy ul. Żytniej, obecnie sanktuarium św. siostry Faustyny.

"Swoją pracą, modlitwą i pogodnie znoszonym cierpieniem wypraszała miłosierdzie Boże dla zgromadzenia, osób powierzonych apostolskiej pieczy, naszej ojczyzny, Kościoła i świata" - napisały siostry.

Msza św. pogrzebowa odbędzie się 27 lutego o godz. 10, w sanktuarium przy ul. Żytniej 1.