Posłani na pustynię

|

Gość Warszawski 25/2018

publikacja 21.06.2018 00:00

Dzisiaj świat staje się pustynią, wskazujcie więc innym drogę do wody życia – zachęcał członków Akademickiej Wspólnoty Ewangelizacyjnej „Woda Życia” bp Michał Janocha, podczas obchodów 20-lecia ruchu.

▲	„Woda Życia” świętowała w świątyni Opatrzności Bożej. ▲ „Woda Życia” świętowała w świątyni Opatrzności Bożej.
Agata Ślusarczyk /Foto Gość:

Hasłem obchodzonego 16 czerwca w Świątyni Opatrzności Bożej jubileuszu były słowa „Przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12, 23). – To Jezus przyciąga nas do siebie, ale nie jest łatwo dać się przyciągnąć. Dziękuję Bogu, że daliście się przyciągnąć do wody, symbolu Ducha Świętego, który daje życie – powiedział w konferencji ks. Andrzej Gałka.

Wyjaśnił, że wspólnota nie jest po to, by się dobrze czuć, ale głosić wielkie dzieła Boże. Świętowanie w Wilanowie zgromadziło około tysiąca osób, obecnych i byłych członków grupy, rodzin, sióstr i księży wywodzących się z „Wody Życia”, a także gości z innych wspólnot. Założona przez ks. Romana Trzcińskiego w 1998 r. przy parafii św. Jakuba Apostoła przy pl. Narutowicza „Woda Życia”, liczy obecnie prawie 2 tys. członków. Od wielu lat prowadzi kurs Alfa, rekolekcje ewangelizacyjne oraz ewangelizuje młodzież. Na zakończenie Mszy św. został odczytany dekret nadający wspólnocie statut stowarzyszenia. Następnego dnia bulwarami wiślanymi przeszedł marsz ewangelizacyjny zorganizowany przez członków wspólnoty.