Ojciec A. Cadeddu: Ofiarujcie wasze cierpienia za Kościół i papieża

Joanna Jureczko-Wilk Joanna Jureczko-Wilk

publikacja 24.09.2018 00:22

Kilka tysięcy osób modliło się w Legionowie wraz z włoskimi charyzmatykami. 29 września w tym samym miejscu odbędzie się III Forum Charyzmatyczne.

  - Wasze cierpienia niech będą ofiarowane za papieża i za cały Kościół. To bardzo ważne - mówił charyzmatyk   - Wasze cierpienia niech będą ofiarowane za papieża i za cały Kościół. To bardzo ważne - mówił charyzmatyk
Joanna Jureczko-Wilk /Foto Gość

- Czy czujecie zapach fiołków? Bo ja tak - mówił o. Antonello Cadeddu, przywołując postać św. o. Pio, w którego liturgiczne wspomnienie, 23 września w hali widowiskowo-sportowej "Arena" w Legionowie odbyły się rekolekcje pod hasłem: "Niech zstąpi Duch Twój". Spotkaniu towarzyszyły relikwie znanego na całym świecie kapucyna z Pietrelciny oraz kilku innych świętych, a także figura Matki Bożej Fatimskiej.

GALERIA Z REKOLEKCJI - TUTAJ

Charyzmatyczne spotkanie poprowadzili włoscy kapłani: o. Antonello Cadeddu i o .Enrique Porcu, na co dzień ewangelizujący wśród najbiedniejszych mieszkańców Sao Paulo w Brazylii. Są też założycielami katolickiej wspólnoty Przymierze Miłosierdzia, która od 2000 r. rozrosła się i działa w 36 miastach w Brazylii, a także w Portugalii, we Włoszech, Francji, Belgii i w Polsce (w Warszawie w parafii MB Królowej Polski na Marymoncie).

"Przelewają się przez mnie rzeki Twej łaski. Łaska za łaską, fala za falą..." - śpiewano podczas adoracji Najświętszego Sakramentu   "Przelewają się przez mnie rzeki Twej łaski. Łaska za łaską, fala za falą..." - śpiewano podczas adoracji Najświętszego Sakramentu
Joanna Jureczko-Wilk /Foto Gość
Nawiązując do niedzielnych czytań mszalnych, o. Antonello podkreślił, że Jezus otwarcie mówi swoim uczniom o czekającym go cierpieniu, o tym że zostanie zabity, ale trzeciego dnia zmartwychwstanie. Uczniowie zaś jakby nie chcieli tego słyszeć, zajęci sporem o to, który z nich jest ważniejszy.

 - My też żyjemy z bólem, bywamy zdradzani, oszukiwani, napotykamy różne trudności... Każdy z nas tego doświadczał lub doświadcza. Jezus przeżywa z nami nasze choroby, cierpienia psychiczne i duchowe, bo on już wcześniej tego doświadczył. A my zachowujemy się jak apostołowie: myślimy o czymś innym, nie chcemy zatrzymywać się na tym przykrym szczególe naszego życia, wolelibyśmy go wyrzucić. Tymczasem Jezus mówi nam pewien sekret: nasze życie nie kończy się na cierpieniu. Idąc za Jezusem, będziemy żyć wiecznie w radości, jak On zmartwychwstaniemy. To właśnie jest piękno chrześcijaństwa! - mówił o. Cadeddu, podczas kazania na Mszy św. sprawowanej przez ks. prałata Lucjana Szcześniaka, dziekana legionowskiego i proboszcza parafii św. Jana Kantego.

Ojciec Antonello przypomniał postać św. o . Pio, którego liturgiczne wspomnienie przypada 23 września   Ojciec Antonello przypomniał postać św. o . Pio, którego liturgiczne wspomnienie przypada 23 września
Joanna Jureczko-Wilk /Foto Gość
Rekolekcjonista podkreślił, że cierpienia na ziemi nie można odrzucić, bo jest ono skutkiem grzechu pierworodnego. Można natomiast tak jak Jezus, ofiarować je za innych.

- Jeśli cierpisz, przeżywasz trudne momenty, jesteś zmęczony codziennością, nie gniewaj się tymi sytuacjami, nie obnoś smutnej miny.... Ofiaruj ten ból twojego serca lub ciała Jezusowi, a on przemieni go w Swojej krwi - mówił misjonarz. I prosił: -  Wasze cierpienia niech będą ofiarowane za papieża i za cały Kościół. To bardzo ważne.

Oprócz wspólnej modlitwy, uwielbienia, konferencji, uczestnicy zobaczyli spektakl „Świadectwo”, w wykonaniu Teatru „Adonai”. Przez cały czas w wydzielonej sali trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. rekolekcji.  Poczułam, że Jezus ukrył się w kawałku kruchego chleba, żeby nie przestraszyć mnie Swoją wielkością i mocą. Uniżył się, żeby być blisko. I tę Jego bliskość poczułam - mówi Urszula Grubek z Warszawy, która na rekolekcjach z charyzmatycznymi ojcami z Przymierza Miłosierdzia była po raz pierwszy.

Rekolekcje zorganizowała Fundacja Pasja Życia im. s. Józefy Menendez, wznosząca w Legionowie Młodzieżowe Centrum Rozwoju Artystycznego i Duchowego. Jego częścią będzie hostel dla młodych po terapiach, którzy chcą żyć w trzeźwości.

Charyzmatycy ponownie spotkają się w legionowskiej hali "Arena" 29 września, na III Forum Charyzmatycznym, na które zaprasza Odnowa w Duchu Świętym Diecezji Warszawsko-Praskiej. W godz. 9-19.30 będzie czas na modlitwę uwielbienia oraz o uzdrowienie, konferencje, a także wręczenie misji kanonicznych katechistom. O godz. 16 bp Marek Solarczyk odprawi Mszę św.  

Czytaj także:

Polacy, Bóg ma wobec was wielki plan

Rekolekcje z o. Cadeddu

Charyzmatyczna modlitwa

O. Cadeddu: Słowo Boże otworzy ci serce

Rodziny, błogosławcie Boga