Prezydent Trzaskowski

tg

|

Gość Warszawski 43/2018

publikacja 25.10.2018 00:00

Według wyników sondażowych kandydat Koalicji Obywatelskiej pokonał 13 konkurentów w pierwszej turze.

W powyborczy poranek Rafał Trzaskowski zdradził, czym zajmie się w pierwszych dniach prezydentury: żłobkami, dopłatami  do zajęć dodatkowych dla uczniów i pakietem senioralnym. W powyborczy poranek Rafał Trzaskowski zdradził, czym zajmie się w pierwszych dniach prezydentury: żłobkami, dopłatami do zajęć dodatkowych dla uczniów i pakietem senioralnym.
Tomasz Gołąb /Foto Gość

Patryk Jaki przyznał, że Warszawa jest jak szklany sufit, którego PiS nie jest w stanie przebić. Tuż po 21.00, gdy w niedzielny wieczór zamknięto lokale wyborcze w stolicy, zaczął od gratulacji dla Rafała Trzaskowskiego, który według sondażu Ipsos zdobył aż 54,1 proc. głosów.

Mieszkańcy Warszawy po raz pierwszy od wielu lat stać musieli do lokali wyborczych w sporych kolejkach. A wielu z tych, którzy chcieli dopisać się do list wyborców przez internet, musiało odejść z kwitkiem. Patryk Jaki według wyników sondażowych z wynikiem 30,9 proc. zajął drugie miejsce. Kandydat komitetu Wygra Warszawa Jan Śpiewak zdobył 3-procentowe poparcie, Marek Jakubiak z Kukiz’15 – 2,6 proc., Justyna Glusman – 2,6 proc., Andrzej Rozenek – 1,5 proc., Jacek Wojciechowicz i Janusz Korwin-Mikke – po 1 proc. głosów. Jakub Stefaniak i Piotr Ikonowicz – po 0,8 proc., Paweł Tanajno – 0,6 proc., Jan Potocki i Sławomir Antonik – po 0,4 proc., Krystyna Krzekotowska – 0,3 proc. Więcej o wyborach na str. 3