KatolikWspiera.pl wesprze ewangelizacyjne projety

Agata Ślusarczyk Agata Ślusarczyk

dodane 20.12.2018 14:11

Wystartował portal crowdfundingowy dedykowany przestrzeni katolickiej. Dzięki niemu łatwiej będzie zebrać pieniądze na koncert, dzieło miłosierdzia czy ciekawą parafialną inicjatywę.

KatolikWspiera.pl wesprze ewangelizacyjne projety  Dzięki nowej platformie łatwiej będzie zebrać fundusze na ewangelizacyjny koncert czy dzieło miłosierdzia Agata Bruchwald /Foto Gość

Pod koniec listopada wystartował portal umożliwiający społeczne finansowanie ewangelizacyjnych projektów. Twórcą nowej inicjatywy jest Piotr Chomicki, ewangelizator, założyciel Fundacji Holy Mary Team zajmującej się ewangelizacją w przestrzeni internetowej. Siedziba portalu mieści się przy ul. Miodowej.

- Zauważyliśmy, że wiele Bożych inicjatyw upada, gdyż brakuje na nie środków. Portal ma pomóc je zbierać - wyjaśnia.

Dzięki nowej platformie crowdfundingowej będzie można ogłosić w sieci zbiórkę na na przykład wsparcie misji, dzieł miłosierdzia, inicjatyw parafialnych, wolontariat, działania edukacyjne, koncerty.

- Najbardziej zależy nam na dotarciu do twórców katolickich zajmujących się muzyką i filmem. Dzięki finansowemu wsparciu więcej chrześcijańskich muzyków mogłoby wydawać płyty i koncertować, a widzowie doczekaliby się większej ilości wartościowych filmów - zauważa P. Chomicki.

Na platformie KatolikWspiera.pl twórcy mogą przedstawić swoje pomysły w różnych kategoriach. Wystarczy przygotować projekt, na który chce się zebrać fundusze: nagrać krótki filmik oraz dodać opis, który zainspiruje ludzi do wsparcia finansowego. W momencie, gdy projekt zostanie udostępniony na portalu, można go promować wśród swoich bliskich, znajomych, a także wśród sobie nieznanej społeczności katolickiej, mając tym samym możliwość dotarcia do tysięcy potencjalnych darczyńców.

Portal skierowany jest do przestrzeni katolickiej i wspiera ewangelizacyjne dzieła. Raz w miesiącu w Niepokalanowie odprawiana jest Msza św. w intencji pomysłodawców, darczyńców i samych projektów. Ponadto twórcy portalu zapewniają projektodawcom aktywną pomoc merytoryczną, dzięki wykorzystaniu wcześniej zdobytego doświadczenia w tworzeniu projektów ewangelizacyjnych.

Po miesiącu działalności zarejestrowanych jest osiem zbiórek m.in. na pierwsze na Litwie hospicjum dla dzieci, święta dla dzieci w Anielisku, wsparcie koncertu wNieboGłosy, wsparcie gazety ewangelizacyjnej z Krakowa czy produkcji filmu o kapłanach "Ksiądz Też Człowiek”. Zobacz wszystkie projekty TU >>

Twórcy portalu są przekonani, że w polskim internecie społeczne finansowanie ma szansę odnieść sukces.

- Crowdfunding w USA zrobił furorę. W Polsce, ten rodzaj finansowego wsparcia dopiero się rozwija. Wierni przyzwyczajeni są do dawania datków w tradycyjny sposób - do puszki lub przelewem. Potrzeba czasu, by oswoić się z tego typu działaniami - mówi P. Chomicki. I dodaje: - Dzięki wsparciu ludzi, wiele Bożych dzieł będzie mogło zaistnieć.