O. Andrzej Potocki kochał Kościół nie idealny, ale realny

publikacja 28.12.2018 11:58

W kościele św. Dominika na Służewie, 27 grudnia odbyły się uroczystości pogrzebowe zmarłego 19 grudnia śp. o. prof. Andrzeja Potockiego OP, teologa i socjologa.

O. Andrzej Potocki kochał Kościół nie idealny, ale realny Uroczystości pogrzebowe w kościele św. Dominika na Służewie S. Skrzeczyński / HighlightsPhoto.pl

Mszy św. żałobnej przewodniczył kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski.

Obecni byli także biskupi: Stanisław Jamrozek i Marek Mendyk, prowincjał polskich dominikanów o. Paweł Kozacki, a także dominikanie z całej Polski oraz wielu kapłanów. W uroczystości uczestniczyła także najbliższa rodzina, współpracownicy, przyjaciele i studenci śp. o. Andrzeja.

Homilię wygłosił o. Jarosław Kupczak OP. Wspominając zmarłego współbrata przypominał, że śp. o. Andrzej Potocki przyszedł do zakonu dominikańskiego ze względu na miłość do Chrystusa i Jego Kapłaństwa, ale także ze względu na miłość do Kościoła.

- Andrzej powiedział, że czasami boli go u jego braci, że kochają Jezusa, ale jakby niewystarczająco kochają Kościół, zbyt surowo go oceniają, zbyt krytycznie o nim mówią. On kochał Kościół taki, jaki jest - nie idealny, ale realny - powiedział kaznodzieja.

Po Mszy św. trumna z ciałem zakonnika została odprowadzona do grobu w kwaterze dominikańskiej na cmentarzu przy ul. Wałbrzyskiej.

Czytaj więcej: