Żałoba w Warszawie po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza

Tomasz Gołąb Tomasz Gołąb

publikacja 14.01.2019 16:54

Od wtorku do czwartku, decyzją prezydenta stolicy, odwołane zostały miejskie imprezy rozrywkowe. Wygaszone zostaną iluminacje.

Żałoba w Warszawie po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza Jan Hlebowicz /Foto Gość

W związku z tragiczną śmiercią Pawła Adamowicza, prezydenta Miasta Gdańska, w dniach od 15 do 17 stycznia, decyzją prezydenta stolicy, trwać będzie żałoba.

- Nie ma słów. Jest tylko ogromny smutek i zaduma. Nasze myśli są z rodziną, najbliższymi i przyjaciółmi pana prezydenta Pawła Adamowicza - powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Prezydent Rafał Trzaskowski zadecydował o odwołaniu w Warszawie wszelkich miejskich imprez o charakterze rozrywkowym, a także o wygaszeniu od 15 do 17 stycznia miejskiej iluminacji na Krakowskim Przedmieściu, moście Śląsko-Dąbrowskim i wyłączeniu światełek miejskiej choinki na pl. Zamkowym. Na fasadzie Pałacu Kultury i Nauki zostaną wyświetlone barwy Gdańska. W stolicy zostaną opuszczone do połowy masztu flagi m.st. Warszawy na budynkach zajmowanych przez Urząd m.st. Warszawy oraz jednostki organizacyjne miasta. Flagi na środkach komunikacji miejskiej będą przystrojone kirem. Na rondzie Radosława zostanie zdjęta z masztu flaga Polski.

Jednocześnie prezydent Rafał Trzaskowski zwrócił się z apelem do organizatorów wszelkich imprez o charakterze rozrywkowym o ich odwołanie bądź ograniczenie.