Niepokalanów: Kaplica adoracji z odpustem zupełnym

Agata Ślusarczyk Agata Ślusarczyk

publikacja 19.03.2019 12:02

Za nawiedzenie Sanktuarium NMP Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask i św. Maksymiliana M. Kolbego oraz Kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w Niepokalanowie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Penitencjaria Apostolska udzieliła go na okres siedmiu najbliższych lat.

Niepokalanów: Kaplica adoracji z odpustem zupełnym Kaplica jest częścią Światowego Centrum Modlitwy o Pokój. Tomasz Gołąb/ Foto Gość

Oznacza to, że zupełne odpuszczenie kar można uzyskać codziennie - a nie jak przypadku nawiedzenia sanktuarium tylko raz do roku - przystępując do spowiedź i przyjmując Komunię świętą, żałując za grzechy, modląc się lub adorując Najświętszy Sakrament kończąc Modlitwą Pańską, wyznaniem wiary i wezwaniem imienia Najświętszej Maryi Panny i św. Maksymiliana Marii Kolbego.

Odpust mogą uzyskać także osoby chore i w podeszłym wieku, które przy najbliższej okazji spełnią warunki: spowiedź, Komunia św., brak przywiązania do grzechu oraz łączność duchowa w adoracji Pana Jezusa.

Uzyskanie odpustu ma związek z coraz większą liczbą pielgrzymów odwiedzających Kaplicę Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Od czasu jej uruchomienia (1 września ubiegłego roku) odwiedziło ją ok. 170 tys. osób.

Czytaj też: