Ich pierwsza parafia. Gdzie trafią neoprezbiterzy?

Tomasz Gołąb Tomasz Gołąb

dodane 25.05.2019 18:59

Kard. Kazimierz Nycz skierował nowych kapłanów na pierwsze duszpasterskie placówki. - Na życiu kapłana wyciskają one największe piętno - mówił.

Ich pierwsza parafia. Gdzie trafią neoprezbiterzy? Ks. Łukasz Starczewski będzie wikariuszem parafii św. Wojciecha na Woli. Tomasz Gołąb /Foto Gość

Życzymy wam wiary w Pana Boga i w Kościół. Życzymy odwagi, która jest potrzebna, by służyć Kościołowi, Panu Bogu i ludziom - mówił kard. Kazimierz Nycz, wręczając skierowania na pierwsze parafie nowym kapłanom archidiecezji warszawskiej. - Trzeba się w pierwszych latach ogromnie dużo uczyć, ale przede wszystkim dać swoją młodość i serce wszystkim, do których posyła was Pan Jezus - dodał metropolita warszawski.

Namaszczeni sakramentem kapłaństwa po 26 sierpnia rozpoczną pracę w kilkunastu ośrodkach duszpasterskich. Wcześniej będą pomagać w okresie urlopów na parafiach, gdzie posługuje tylko jeden kapłan, a także wezmą udział w organizacji wakacyjnych oaz.

Ks. Tomasz Jan Barański rozpocznie posługę w parafii św. Wojciecha na Woli, ks. Artur Wawrzyniec Kaczyński - w parafii Narodzenia NMP w Komorowie, a ks. Michał Tomasz Kisiel - w parafii św. Jana Kantego na Żoliborzu.

Ks. Maciej Kulesza będzie pracował w parafii Najświętszego Zbawiciela w Śródmieściu, ks. Grzegorz Lech Pakowski - w parafii św. Szczepana w Raszynie, a ks. Markos Płoński - w parafii św. Krzysztofa w Podkowie Leśnej.

Ks. Łukasz Marek Ręczek trafi do parafii św. Józefa Oblubieńca w Ursusie, ks. Tomasz Remigiusz Różacki - do parafii Niepokalanego Poczęcia NMP na Bielanach, a ks. Marek Jacek Ruciński - do parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Lesznie.

Ks. Augustyn Stanisław Sękowski rozpocznie posługę w parafii św. Małgorzaty w Łomiankach, ks. Łukasz Starczewski - w parafii św. Wojciecha na Woli, a ks. Marcin Wiśniewski - w parafii bł. Władysława z Gielniowa na Ursynowie.

Ks. Radosław Wołkowycki będzie wikariuszem w parafii św. Anny w Grodzisku Mazowieckim, ks. Michał Wszeborowski - w parafii św. Marii Magdaleny w Magdalence, ks. Andrzej Piotr Kunicki oraz ks. Cezary Tomasz Graczyk - w parafii Wspomożycielki Wiernych na Chomiczówce, ks. Wojciech Tadeusz Burzyński - w parafii św. Tomasza Apostoła na Ursynowie, ks. Luca Rossi - w parafii NMP Matki Kościoła na Mokotowie, a ks. Krzysztof Dariusz Ważyński - w parafii św. Anny w Piasecznie.