Rusza Szkoła Duszpasterzy Młodzieży

KAI

dodane 01.07.2019 17:08

Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie otwiera Szkołę Duszpasterzy Młodzieży. To nowa propozycja dla księży z całej Polski, którzy chcieliby mieć lepszy kontakt z młodzieżą i zrozumieć mechanizmy kształtujące współczesne młode pokolenie.

Rusza Szkoła Duszpasterzy Młodzieży Szkoła jest odpowiedzią na potrzebę dostosowania programów duszpasterskich do młodych ludzi. Roman Koszowski /Foto Gość

Rekrutacja już się rozpoczęła. W programie Szkoły Duszpasterzy Młodzieży znajdą się m.in. zagadnienia z psychologii młodzieży, komunikowania potrzeb, empatycznego słuchania, rozwiązywania konfliktów, a także konferencje pogłębiające duchowość i relację z Chrystusem.

Większość zajęć prowadzona będzie metodą warsztatową, w małych grupach, dlatego liczba miejsc jest ograniczona. Wśród wykładowców będą najwyższej klasy profesjonaliści z dziedziny psychologii, mediów, przepowiadania i duszpasterstwa młodzieży.

Swoim doświadczeniem podzielą się też abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki kierujący Zespołem KEP ds. Nowej Ewangelizacji i bp Marek Solarczyk, przewodniczący Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży.

PWTW skorzysta również z kompetencji ekspertów portalu Stacja7.pl oraz Dominikańskiego Ośrodka Kaznodziejskiego w Łodzi. Zgłoszenia przyjmuje sekretariat Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie, przy ul. Dewajtis 3; tel. (22) 869 98 90, e-mail: sekretariat@pwtw.pl.