Teologia dla świeckich? Ostatni dzwonek na zapisy

Agata Ślusarczyk Agata Ślusarczyk

publikacja 25.09.2019 10:49

Tylko do jutra można składać dokumenty na studia teologiczne na PWTW. Ciekawą ofertą jest także studium "Teologia dla zabieganych”.

Teologia dla świeckich? Ostatni dzwonek na zapisy Studia teologiczne mogą rozpocząć także świeccy. ks. Wojciech Parfianowicz /Foto Gość

- Człowiek, który studiuje teologię, uczy się patrzeć w nieskończoność - zachęca do podjęcia studiów ks. prof. Krzysztof Pawlina, rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie.

Propozycja niestacjonarnych studiów teologicznych skierowana jest do wszystkich, choć szczególnie może być interesująca dla członków ruchów i stowarzyszeń katolickich oraz dla osób konsekrowanych. Studia teologiczne trwają 6 lat i kończą się egzaminem z całej teologii (ex universa theologia) oraz egzaminem magisterskim.

Każdy, kto pragnie pogłębić swoją wiedzę o Bogu i świecie oraz umocnić chrześcijańską wizję rzeczywistości, znajdzie coś dla siebie. Studia teologii wprowadzają w dynamizm życia Kościoła, pomagają rozpoznać własne powołanie chrześcijańskie i przygotowują do wypełnienia w sposób aktywny i odpowiedzialny funkcji świeckiego lidera wspólnoty kościelnej. Absolwenci też zdobywają kwalifikacje do pracy jako nauczyciele religii.

Rozmowy rekrutacyjne z kandydatami na studia zaplanowano na 26 września od godz. 15.00. Jest to też data ostatecznego składania dokumentów.

Oprócz studiów w Warszawie, istnieje możliwość studiowania teologii również w jednym z ośrodków zamiejscowych Papieskiego Wydziału Teologicznego: w Koninie, Siedlcach, Białymstoku, Koszalinie, Łodzi, Radomiu, Gdyni i Bydgoszczy.

Ciekawą propozycją jest także studium "Teologia dla zabieganych”. To akademicki kurs wiary i teologii. W ciągu czterech semestrów można poznać odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z Biblią, z fundamentami wiary i chrześcijańskim stylem życia we współczesnym świecie.

Uczelnia zaprasza zarówno liderów, animatorów wspólnot chrześcijańskich, jak i osoby poszukujące swojej indywidualnej drogi do Boga. Zajęcia trwają cztery semestry (dwie soboty w miesiącu) i odbywają się w głównym budynku przy ul. Dewajtis 3 (Las Bielański w Warszawie). Zgłoszenia do studium przyjmowane są do 30 września.