Nie tylko na październik. Konkurs różańcowy

Joanna Jureczko-Wilk Joanna Jureczko-Wilk

publikacja 25.09.2019 19:20

Czym jest różaniec i jak go odmawiać? - radzi XVII-wieczny święty jezuita, czciciel Matki Bożej.

Co robić, żeby nie "odklepywać zdrowasiek"? Co robić, żeby nie "odklepywać zdrowasiek"?

Czym jest różaniec i jak go odmawiać? - radzi XVII-wieczny święty jezuita, czciciel Matki Bożej.

„Nie ma modlitwy przynoszącej więcej łask dla duszy i bardziej chwalebnej dla Jezusa i Maryi niż dobrze odmówiony różaniec” - podkreśla św. Ludwik Maria Grignion de Montfort w książce „Przedziwny sekret Różańca Świętego”. Zaraz jednak dodaje: „Nie ma jednocześnie trudniejszej do odmówienia, w której tak trudno wytrwać do końca, szczególnie z powodu rozproszenia (…)”.

Dlaczego różaniec jest tak trudny? Bo za prostą treścią kryje się całe życia Jezusa i Maryi, cała głębia tajemnicy zbawienia, którą wciąż musimy odkrywać. Można więc różaniec „odklepać”, odmówić, ale można też przy jego pomocy wejść w kontemplację dzieła zbawienia.

Tak prosty, a tak trudny

Jak więc modlić się tajemnicami różańcowymi? Św. Ludwik Maria Grignion de Montfort daje konkretne wskazówki i podsuwa sprawdzone metody. Wskazuje na liczne owoce tej modlitwy, przytaczając świadectwa jej niezwykłej skuteczności.

Dla Czytelników mamy trzy egzemplarze książki ufundowane przez wydawnictwo Esprit z Krakowa. Otrzymają je nadawcy 1., 10. i 20. e-maila z hasłem: „Różaniec”. 

Na zgłoszenia (warszawa@gosc.pl), zawierające dane adresowe niezbędne do wysyłki książki, czekamy do 4 października.

Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją regulaminu konkursu "Wygraj książkę w Gościu Niedzielnym" dostępnego na stronie www.igomedia.pl/Regulaminy.

Przystąpienie do konkursu jest także równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów przeprowadzenia konkursu.

Administratorem danych osobowych jest Instytut Gość Media (Organizator). Dane osobowe są przetwarzane na podstawie Pani/Pana zgody, w celu przeprowadzenia konkursu, przez okres do zakończenia całego postępowania konkursowego. Dane osobowe mogą być udostępniane partnerom realizującym z Administratorem powyższy cel oraz uprawnionym organom. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu, wniesienia skargi do organu nadzorczego. W każdym momencie zgody na przetwarzanie danych w celu przeprowadzenia konkursu jak i opublikowanie wyników mogą zostać wycofane przez kontakt na adres e-mail: sekretariat@igomedia.pl.