Szukacie świątecznych ozdób? Zajrzyjcie do kapucynów

Joanna Jureczko-Wilk Joanna Jureczko-Wilk

publikacja 06.12.2019 12:26

Już w niedzielę przy kościele na ul. Miodowej stanie straganik Fundacji Kapucyńskiej z ozdobami wykonanymi przez bezdomnych.

Przy okazji zakupu świątecznych ozdób i upominków, warto wesprzeć osoby ubogie. Przy okazji zakupu świątecznych ozdób i upominków, warto wesprzeć osoby ubogie.
Fundacja Kapucyńska

Straganik Fundacji Kapucyńskiej im. bł. Aniceta Koplińskiego rozłoży się 8 grudnia przy kościele ojców kapucynów na ul. Miodowej 13. Będzie można na nim znaleźć choinkowe ozdoby, bożonarodzeniowe stroiki i drobne świąteczne upominki. Wszystko rzeczy to rękodzieło! Wykonali je bezdomni, podopieczni fundacji.

Straganik będzie czynny od 7.30 do 18.30. Całkowity dochód ze sprzedaży zasili konto fundacji, która na co dzień pomaga bezdomnym, prowadząc m.in. jadłodajnię.

Jak co roku Fundacja Kapucyńska organizuje zbiórkę prezentów dla bezdomnych, a potrzeba ich aż 130! Prezenty zostaną rozdane podczas podczas wigilijnego spotkania z bezdomnymi.

Żeby każdy z wigilijnych gości mógł zostać obdarowany, potrzebna jest pomoc. Fundacja prosi o dary w postaci mielonej kawy, czarnej herbaty, czekolad, kubków termicznych oraz prezentów typowo "męskich": kalesonów, pianek i maszynek do golenia oraz nowych skarpet, rękawiczek i czapek.

Dary można składać do 20 grudnia w domu bł. Aniceta (ul. Kapucyńska 4), codziennie od 8.00 do 17.30 a w środy i czwartki od 8.00 do 20.00. 

Akcję można też wspomóc, kupując wirtualny prezent lub jego część w sklepie internetowym: https://fundacja-kapucynska.org/sklepik/.

Osoby, które chciałyby w inny sposób pomóc w przygotowywaniu wigilijnego spotkania, mogą dowiedzieć się o szczegóły, pisząc na adres: biuro@fundacja-kapucynska.org.