Za chorych i źle się mających

jjw

|

Gość Warszawski 4/2020

publikacja 23.01.2020 00:00

Przy ołtarzu, na którym kiedyś św. Stanisław Papczyński wyprosił cud wskrzeszenia dziewczynki, zostaną złożone intencje błagalne.

Modlitwa odbędzie się u grobu założyciela Zgromadzenia Księży Marianów, w poświęconym mu sanktuarium w Górze Kalwarii. Modlitwa odbędzie się u grobu założyciela Zgromadzenia Księży Marianów, w poświęconym mu sanktuarium w Górze Kalwarii.
Joanna Jureczko-Wilk /Foto Gość

Mszą św. 2 lutego o godz. 12 w sanktuarium św. o. Papczyńskiego w Górze Kalwarii rozpocznie się „Wielka nowenna za chorych i źle się mających”.

Dlaczego akurat nowenna? Bo wszystkie cuda i łaski otrzymane za wstawiennictwem świętego zostały wyproszone właśnie po 9-dniowych intensywnych modlitwach.

Dzięki nowennie w 2001 r. uproszono ożywienie płodu, który przez lekarzy został uznany za martwy (cud posłużył do beatyfikacji marianina). Także cud uznany za podstawę w procesie kanonizacyjnym nastąpił po odmawianiu nowenny przez rodzinę młodej narzeczonej, chorej na zapalenie płuc i sepsę, której nie dawano szans na przeżycie. „Wielka nowenna za chorych i źle się mających” będzie włączona w nieustającą nowennę, która przez cały rok jest odmawiana w sanktuarium każdego dnia po Mszy św. o godz. 12.

Modlitwy zakończy Eucharystia za chorych i źle się mających w święto Matki Bożej z Lour- des, czyli 11 lutego o godz. 12. Podczas tej Mszy św. będzie można otrzymać sakrament namaszczenia chorych. Intencje do „Wielkiej nowenny” można przesyłać za pomocą formularza na stronie internetowej (papczynski.pl) lub pocztą (sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego, ul. o. Papczyńskiego 6, 05-530 Góra Kalwaria).