Złożyli kondolencje w internecie. Dziesiątki tysięcy osób pożegnało ks. Pawlukiewicza

Agata Ślusarczyk Agata Ślusarczyk

dodane 24.03.2020 23:29

"Żegnaj przyjacielu", "Santo Subito", "Uśmiechaj się do nas z Nieba" . Podczas Mszy św. w intencji ks. Pawlukiewicza pod transmisją na kanale archidiecezji warszawskiej na YouTubie nie ustawały komentarze.

Złożyli kondolencje w internecie. Dziesiątki tysięcy osób pożegnało ks. Pawlukiewicza W wieku 59 lat, 21 marca 2020 roku w nocy, zmarł ks. prałat Piotr Pawlukiewicz, znany i ceniony duszpasterz, kaznodzieja i rekolekcjonista, autor wielu książek i audiobooków o tematyce religijnej. Od lat cierpiał na chorobę Parkinsona.

Internauci nie szczędzili podziękowań zmarłemu ks. Piotrowi Pawlukiewiczowi. Nie mogli wpisać się do księgi kondolencyjnej, wyrazy podziękowań złożyli więc w internecie. Oto niektóre z nich:

Msza św. w intencji ks. Piotra Pawlukiewicza odbyła się 24 marca w kościele Nawiedzenia NMP bez udziału wiernych. Przewodniczył jej bp Rafał Markowski. Msza św. pogrzebowa odbędzie się 25 marca o g. 11 również w kościele Nawiedzenia NMP. Będzie jej przewodniczył kard. Kazimierz Nycz wraz z abp. Józefem Górzyńskim, metropolitą warmińskim, kolegą seminaryjnym ks. Pawlukiewicza z tego samego rocznika święceń kapłańskich.

Śp. ks. Piotr Pawlukiewicz zostanie pochowany na Cmentarzu Powązkowskim, w grobowcu kapłanów Archidiecezji Warszawskiej. Jak zapewnił kard. Kazimierz Nycz, zaraz po ustaniu epidemii, w Kościele św. Anny odbędzie się Msza św. pożegnalna, w której będą mogli wziąć udział wszyscy chętni.

Obejrzyj retransmisję uroczystości pogrzebowych:

Różaniec i Msza św. w intencji ks. Piotra Pawlukiewicza
Archidiecezja Warszawska

 

Tagi: