"Oblicza paschy". Rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne z bp. Michałem Janochą

archwwa.pl

publikacja 28.03.2020 19:20

To propozycja archidiecezji warszawskiej na Wielki Post 2020.

"Oblicza paschy". Rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne z bp. Michałem Janochą Warszawa,23.01.2016, Msza św. w 3. rocznicę śmierci kard. Józefa Glempa, odprawia bp Michał Janocha Agata Ślusarczyk /Foto Gość

- W czasach, które przeżywamy, wiele rzeczy, które do tej pory mogły się wydawać istotne, przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie. Wiele rzeczy marginalizowanych nagle okazuje się ważnymi. Rosną w cenę takie postawy jak solidarność, współczucie, odwaga, poświęcenie - powiedział bp Michał Janocha podczas Mszy św. w kościele seminaryjnym, połączonej z naukami rekolekcyjnymi.

Niedziela była pierwszym dniem rekolekcji głoszonych przez biskupa pomocniczego archidiecezji warszawskiej. Nauki rekolekcyjne można będzie także wysłuchać także podczas kolejnych Mszy św. o g. 18.30 (30 kwietnia, 31 kwietnia i 1 marca). Rekolekcje będą transmitowane na stronie archwwa.pl i kanale You Tube >>.

- Msza w pustym kościele - tak jest tutaj, w kościele seminaryjnym na Krakowskim Przedmieściu. Tak jest w całej Warszawie, w całej Polsce, w Europie, w niezliczonych kościołach świata. Dzisiaj nawą kościoła są domy wierzących: rodzice z dziećmi, dziadkowie i babcie. Nawą kościoła są dziś mieszkania osób samotnych, szpitale i domy opieki. Zaczynamy wielkopostne rekolekcje - powiedział bp Michał Janocha we wstępie do liturgii.

Zobacz retransmisję:

Msza Święta. Rekolekcje wielkopostne z bp. Michałem Janochą [Dzień I]
Archidiecezja Warszawska