Bez wiary nic się nie uda

gr /KAI

|

Gość Warszawski 27/2020

publikacja 02.07.2020 00:00

– Nie bądźcie chrześcijanami bezobjawowymi – mówił abp Henryk Hoser do wolontariuszy misyjnych Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.pl oraz Wolontariatu Syberyjskiego, wręczając wolontariackie krzyże misyjne.

Ochotnicy wyjadą do Kamerunu, Rwandy, na Wybrzeże Kości Słoniowej, na Kubę, do Kolumbii oraz do Kazachstanu i na Syberię. Ochotnicy wyjadą do Kamerunu, Rwandy, na Wybrzeże Kości Słoniowej, na Kubę, do Kolumbii oraz do Kazachstanu i na Syberię.
Salvatti.pl

Uroczystość odbyła się 27 czerwca w kościele Wyższego Seminarium Duchownego Księży Pallotynów w Ołtarzewie.

Arcybiskup Henryk Hoser wręczył 30 wolontariuszom krzyże misyjne i udzielił im specjalnego błogosławieństwa. – Wiara jest rodzajem zaufania. Komu wierzymy, temu ufamy. Jeżeli ufamy Bogu, wówczas misja jest możliwa do spełnienia. Nawet bardzo trudna misja. Bez wiary misja jest bezsensowna – mówił. Fundacja Salvatti.pl przygotowuje wolontariuszy do wyjazdu na misje od 2012 roku.

– W krzyże, które otrzymaliście, wpisany jest symbol nieskończoności. Niech was zachęca do tego, by wszystkie wasze działania były na nieskończoną chwałę Bożą – tak jak to czynił nasz założyciel, św. Wincenty Pallotti – podkreślił na zakończenie liturgii ks. Jerzy Limanówka, szef Fundacji Salvatti.pl. Kolejny kurs rozpocznie się w październiku 2020 r. – Pandemia trochę pokrzyżowała nam plany. Pierwsi ochotnicy, którzy mieli wyjechać już w kwietniu i maju, wciąż czekają na otwarcie granic. Ale są cierpliwi i ich zapał nie gaśnie – zapewnia Monika Florek-Mostowska, wiceprezes Fundacji.