Warszawa. Wydobyto niewybuch znaleziony na Bródnie

PAP

publikacja 26.07.2020 12:07

Około 1500 mieszkańców ewakuowanych rano budynków może wrócić do swoich mieszkań.

Warszawa. Wydobyto niewybuch znaleziony na Bródnie Patrol saperski na budowie metra na warszawskim, gdzie pracownicy budowy natrafili na niewybuch z okresu II wojny światowej PAP/Wojciech Olkuśnik

W niedzielę około południa zakończyła się akcja wydobywania 250-kilogramowego niewybuchu na warszawskim Bródnie; mieszkańcy ewakuowanych rano budynków mogą wrócić do swoich mieszkań - poinformował rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkomisarz Sylwester Marczak.

Niewybuch zostanie przewieziony na poligon, a tam zdetonowany.

W niedzielę rano ewakuowano ok. 1500 mieszkańców bloków przy ul. Rembielińskiej, Suwalskiej, Kondratowicza. Przy ewakuacji mieszkańców bloków na warszawskim Bródnie, znajdujących się w pobliżu budowy II linii metra, gdzie znaleziono niewybuch z czasów II wojny światowej, pracowało w niedzielę 90 policjantów i 7 patroli Straży Miejskiej.

Niewybuch z czasów II wojny światowej znaleziono w sobotę na budowie II linii metra przy ul. Bazyliańskiej. Jak poinformowała rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka, ładunek ma dwa metry długości i waży 250 kg.