Marsz dla Życia i Rodziny

Tomasz Gołąb Tomasz Gołąb

publikacja 19.09.2020 15:03

20 września pod hasłem: "Wspólnie brońmy rodziny" Krakowskim Przedmieściem przejdzie po raz kolejny radosny pochód mam, ojców, dzieci i dziadków.

Marsz dla Życia i Rodziny Marsz wystartuje 20 września, o godz. 12 z pl. Zamkowego. Zakończy się przy bazylice Świętego Krzyża. Tomasz Gołąb /Foto Gość

Chcemy udowodnić, że polskie rodziny nie zgadzają się na radykalne promowanie ideologii będących zagrożeniem dla rodzin, małżeństwa, dzieci i prawa do ich wychowania w zgodzie z własnym sumieniem. Marsz będzie pokojową manifestacją, podczas której będziemy odwoływać się do wypowiedzi papieży oraz biskupów. Chcemy jednocześnie wywrzeć nacisk na polityków, aby chronili rodziny przed zakusami ideologów LGBT – podkreśla Paweł Ozdoba, prezes CŻiR.

Tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny będzie przebiegał pod hasłem: „Wspólnie brońmy rodziny”. Ma ono zachęcać do zaangażowania się w różnego rodzaju dzieła i inicjatywy mające na celu obronę rodziny jako wspólnoty, w której można bezpiecznie wychowywać dzieci.

– Agresja ze strony aktywistów promujących ideologię LGBT jest na tyle duża, że katolicy i rodziny nie powinni pozostać bierni. Marsz dla Życia i Rodziny ma być symbolicznym wyrazem sprzeciwu wobec agresji lewicowych aktywistów, którzy już nie tylko werbalnie atakują wartości chrześcijańskie, kontestują prawo do życia od poczęcia, prawo naturalne czy prawo do wychowywania dzieci w zgodzie z przekonaniami rodziców – dodaje Paweł Ozdoba.

Marsz rozpocznie się o godz. 12 na pl. Zamkowym w Warszawie. Po okolicznościowych przemówieniach, prorodzinna manifestacja wyruszy w kierunku kościoła pw. Świętego Krzyża, gdzie o godz. 13 będzie odprawiona Msza św. w intencji uczestników marszu. Swój udział w wydarzeniu zapowiedzieli m.in.: kurator Barbara Nowak i ks. Dominik Chmielewski. Będzie także gość specjalny. Tuż po Mszy św. zaplanowano również konferencję, którą wygłosi do wszystkich zebranych ks. Dominik Chmielewski.