Czy można nawrócić się nie wychodząc z domu? Rusza e-REO

Agata Ślusarczyk Agata Ślusarczyk

publikacja 22.09.2020 12:24

Po raz pierwszy organizowane w diecezji warszawsko-praskiej Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy 3 października odbędą się w sieci.

Czy można nawrócić się nie wychodząc z domu? Rusza e-REO Internetowa edycja rozpocznie się 3 października Materiały odnowy w Duchu Świętym

"eREO" to propozycja dla osób, które chcą pogłębić swoją wiarę oraz nawiązać żywą więź z Bogiem nie wychodząc z domu. "Skierowane są szczególnie do osób zabieganych i zapracowanych, które wolą obejrzeć katechezy w dowolnym dla siebie czasie oraz osób chorych, które nie mogą opuścić mieszkania” - piszą w zaproszeniu organizatorzy.

Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w diecezji warszawsko-praskiej prowadzone są od przeszło 20 lat i do tej pory miały formę stacjonarną. W edycji wiosennej i jesiennej brało udział od 500 do 1 tys. osób.

- Wielu uczestników kończy seminarium z doświadczeniem żywej obecności Boga i pragnieniem pogłębiania swojego życia duchowego, angażowania się w pracę na rzecz parafii i Kościoła - mówi Adam Popławski z diakonii medialnej Odnowy w Duchu Świętym diecezji warszawsko-praskiej. I dodaje: - Przez formę internetową chcemy dotrzeć z Dobrą Nowiną do jak największej liczby osób.

Na stronie internetowej Odnowy w Duchu Świętym diecezji warszawsko-praskiej i Facebooku od 3 października zamieszczone będą katechezy wideo i świadectwa. Ostatnią katechezę wygłosi bp pomocniczy archidiecezji częstochowskiej i delegat Episkopatu ds. Odnowy w Duchu Świętym Andrzej Przybylski.

Uczestnicy eREO wezmą też udział w modlitwach i nabożeństwach online, wirtualnych grupkach dzielenia, a także w stacjonarnej modlitwie o odrodzenie w Duchu Świętym, która odbędzie się w praskiej katedrze.

- Najważniejszym elementem rekolekcji zarówno internetowych, jak i stacjonarnych jest codzienna, osobista modlitewna refleksja nad wybranym fragmentem Słowa Bożego i odnoszenie go do swojego życia, co w konsekwencji prowadzi do podjęcia decyzji o oddaniu swojego życia Jezusowi - mówi Adam Popławski.

Internetowa edycja zakończy się 4 grudnia. Zapisy na stronie www.odnowa.diecezja.waw.pl >>