Dziesięć historii o tym, że Bóg nigdy nie rezygnuje z człowieka

Agata Ślusarczyk Agata Ślusarczyk

publikacja 22.09.2020 13:54

W kościele św. Michała Archanioła 26 września odbędzie jubileuszowa Noc Świadectw.

Dziesięć historii o tym, że Bóg nigdy nie rezygnuje z człowieka W poprzednich edycjach swoim świadectwem dzielili się m.in.: Dominika Figurska, Ania Golędzinowska, Jan Budziaszek, Magdalena Frączek, Krzysztof Ziemiec. materiały prasowe

10 ludzkich historii w jeden wieczór. W kościele św. Michała Archanioła przy ul. Puławskiej 95, 26 września odbędzie jubileuszowa Noc Świadectw.

"W tym roku, jeśli sytuacja epidemiologiczna pozwoli, spotkamy się, by znów usłyszeć opowieści, które wzruszają, nawracają, skłaniają do myślenia, a czasem potrafią nawet rozbawić. Zawsze jednak są dowodem na to, że Pan Bóg z nas nie rezygnuje, że chce zmieniać nasze życie i prowadzić Swoimi ścieżkami, bo nas bardzo kocha - zapewniają organizatorzy. Jeśli zostaną wprowadzone restrykcje i nie będzie można jak w poprzednich latach zapełnić naw kościoła na Mokotowie, wydarzenie będzie można śledzić on-line w mediach społecznościowych” - piszą w zaproszeniu organizatorzy.

Dziesięć historii o tym, że Bóg nigdy nie rezygnuje z człowieka   Podczas spotkania w kaplicy Matki Bożej wystawiony jest Najświętszy Sakrament materiały prasowe

Tegorocznej, jubileuszowej edycji towarzyszyć będą słowa z Ewangelii św. Jana "Wytrwajcie w miłości mojej!” J 15, 9b.

Spotkanie rozpocznie się o g. 19.30. Uczestnicy ewangelizacyjnego wieczoru usłyszą dziesięć świadectw wygłoszonych przez ludzi różnych stanów, w różnym wieku, znajdujących się w najróżniejszych sytuacjach życiowych. W kaplicy Matki Bożej wystawiony będzie Najświętszy Sakrament, będzie można przystąpić do sakramentu spowiedzi oraz skorzystać z posługi modlitwy wstawienniczej. Jubileuszowej edycji będzie towarzyszył zespół Coraz Bliżej związany z ośrodkiem pallotyńskim na ul. Skaryszewskiej. Noc Świadectw zakończy się nocną Eucharystią.

Noc Świadectw organizuje Diakonia Ewangelizacyjna Odnowy w Duchu Świętym, działająca przy parafii św. Michała Archanioła w Warszawie, grupy modlitwy wstawienniczej Odnowy w Duchu Świętym oraz wspólnoty parafialne.

"Spotkanie odbędzie się zgodnie z zasadami obowiązujących w tym czasie wskazań sanitarnych” - piszą organizatorzy.