Pożegnać nieprzywitanych

publikacja 01.10.2020 15:08

W parafii Niepokalanego Poczęcia NMP na Wrzecionie po raz drugi odbędą się rekolekcje dla rodziców w żałobie.

Pożegnać nieprzywitanych Trzydniowe rekolekcje mają pomóc rodzicom doświadczającym straty nienarodzonego dziecka przeżyć żałobę. Henryk Przondziono /Foto Gość

Pożegnać nieprzywitanych - to hasło rekolekcji dedykowanych rodzicom doświadczającym straty dziecka poczętego, które 13-15 października o godz. 19 odbędą się w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na Wrzecionie.

Spotkania poprowadzi ks. Wojciech Szychowski, wikariusz parafii na Wrzecionie, psycholog i psychoterapeuta. - Wiele osób doświadczających straty nienarodzonego dziecka czuje się osamotnionych i zagubionych, a duszpasterze nie zawsze wiedzą, jak fachowo pomóc. Dlatego, w odpowiedzi na zapotrzebowanie, po raz drugi organizujemy w parafii rekolekcje, które są próbą towarzyszenia osobom w żałobie - mówi ks. Szychowski.

Uczestnicy rekolekcji zapoznają się z etapami przeżywania straty, wezmą udział w nabożeństwie "pożegnania", będzie też możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania. Rekolekcje zakończą się Mszą św. z uroczystym błogosławieństwem i modlitwą o potomstwo. - Będzie ono zachętą do ufności Bogu i pójściem w przyszłość z nadzieją - mówi duchowny.