Koronawirus w klasztorach na Woli i na Starówce

Joanna Jureczko-Wilk Joanna Jureczko-Wilk

publikacja 16.10.2020 17:21

Z powodu wykrytych ognisk zakażenia w dwóch żeńskich zgromadzeniach zakonnych do odwołania zamknięte będą: kościół św. Marcina na Starym Mieście i kaplica w klasztorze sióstr karmelitanek bosych na Woli.

Mniszki modlą się za mieszkańców Warszawy i w intencjach ojczyzny. Teraz same potrzebują naszej modlitwy. Mniszki modlą się za mieszkańców Warszawy i w intencjach ojczyzny. Teraz same potrzebują naszej modlitwy.
Archiwum Zgromadzenia

"W ostatnich dniach okazało się, że siostry naszej wspólnoty są zakażone koronawirusem. Wszystkie na szczęście przechodzimy go łagodnie" - poinformowały na swojej stronie internetowej mniszki ze wspólnoty zakonnej na Woli. 

W związku z wykrytym ogniskiem zakażenia, klasztor przy ul. Wolskiej 27/29 oraz znajdująca się na jego terenie publiczna kaplica, pozostaną zamknięte dla osób z zewnątrz przez co najmniej dwa tygodnie. 

Karmelitanki proszą o modlitwę. Same też zapewniają o modlitwie. 

"Pan Bóg dał nam okazję do dodatkowej małej ofiary akurat w trakcie nowenny w intencji obrony życia" - piszą siostry.

Zakażanie koronawirusem SARS–CoV–2  wykryto też na terenie klasztoru sióstr franciszkanek służebnic krzyża, przy ul. Piwnej na Starym Mieście.

"W trosce o bezpieczeństwo wiernych uczęszczających do naszej świątyni, podjęliśmy decyzję o czasowym zamknięciu kościoła i klasztoru od 16 października. W chwili obecnej wszyscy mieszkańcy pozostają w samoizolacji" - napisały franciszkanki.

Odwołano też spotkania wspólnot i grup duszpasterskich. Nieczynna jest Biblioteka Wiedzy Religijnej i Kącik pod Wieżą oraz kancelaria rektoratu kościoła św. Marcina.

Msze św. w tygodniu o 17:30 i w niedziele o 9:30, 11:00 i 17:30 są transmitowane przez radio internetowe: www.piwna.caster.fm

"Polecamy się waszym modlitwom, aby jak najowocniej i z pożytkiem duchowym przeżyć ten czas" - proszą siostry.