Spotkanie synodalne online. Jak wziąć udział?

Tomasz Gołąb Tomasz Gołąb

publikacja 26.01.2022 12:27

Z powodu wzrostu zakażeń koronawirusem, trzecie synodalne spotkanie diecezjalne odbędzie się na platformie Zoom, a nie jak dotychczas w Domu Arcybiskupów Warszawskich.

Spotkanie synodalne online. Jak wziąć udział? - Oby synod sprowadził nas na drogę budowania i przeżywania wspólnoty oraz prawdziwej komunii - życzył bp Piotr Jarecki podczas drugiego spotkania konsultacyjnego wiernych na poziomie diecezjalnym. Tomasz Gołąb/ Foto Gość

Trzecie diecezjalne spotkanie synodalne na temat "Chrzest źródłem jedności chrześcijan" odbędzie się w środę 26 stycznia o godz. 19. 

Z powodu wzrostu zakażeń koronawirusem, spotkanie diecezjalne odbędzie się tym razem w formie online na platformie Zoom, a nie jak dotychczas w Domu Arcybiskupów Warszawskich. Aby wziąć w nim udział, wystarczy skorzystać z linku:

https://us02web.zoom.us/j/85699703681?pwd=Wk1pd28rSTdjeFlYZGJtSERsVEpzQT09#success.

W przypadku problemów technicznych z dołączeniem do spotkania warto zmienić przeglądarkę internetową, ponieważ nie każda otwiera linki w aplikacji Zoom.

Podstawą prac w czasie spotkania jest modlitwa, lektura i dzielenie się ich owocami. Warto wcześniej zapoznać się z materiałami przygotowawczymi, dostępnymi na stronie kurii.

Zawierają one wyjaśnienie tematu konsultacji, modlitwę za Synod Adsumus Sancte Spiritus, a także fragmenty Pisma świętego i dokumenty Kościoła katolickiego, które mogą posłużyć jako pomoc do osobistej modlitwy i refleksji, aby lepiej wsłuchać się w Ducha Świętego.