Adorują nieprzerwanie od 35 lat

publikacja 09.05.2022 14:00

Pod hasłem: "Pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję" w sanktuarium św. Józefa Oblubieńca NMP 21-22 maja trwać będzie X Forum Krajowe Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w Parafiach.

Dwudniowe forum zgromadzi ponad 30 wspólnot parafialnych z całej Polski odpowiedzialnych za ośrodki całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu. - Całodobowa adoracja rozwija się dynamicznie. Przez ostatnie 10 lat liczba ośrodków potroiła się - zauważa ks. Zbigniew Godlewski, proboszcz parafii św. Józefa Oblubieńca NMP na Kole, pierwszego ośrodka całodobowej adoracji eucharystycznego Jezusa w Polsce, który w tym roku obchodzi jubileusz 35-lecia.

Centralnym punktem forum będzie Msza św., której 21 maja o godz. 19 przewodniczyć będzie abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce. Konferencję wokół tematyki forum "Adoracja eucharystyczna w osobistym życiu duchowym" wygłosi o. Marek Kotyński CSSR. Ponadto w programie m.in. zwiedzanie Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego na Wilanowie i Ośrodka Szkolno-Wychowaczego dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach.