Startuje jubileuszowa Parafiada AW. Zaproszone są całe rodziny, także z Ukrainy

aś /archwwa.pl

publikacja 11.05.2022 16:40

Na Stadionie Miejskiego Klubu Sportowego "Znicz” w Pruszkowie dobędzie się XXV Parafiada Archidiecezji Warszawskiej. Do udziału zaproszone są dzieci i młodzież w każdym wieku, także z Ukrainy.

Startuje jubileuszowa Parafiada AW. Zaproszone są całe rodziny, także z Ukrainy Wydarzenie dostarcza wielu sportowych emocji. Dominik Nowakowski

Parafiada odbędzie się 28 maja na stadionie Miejskiego Klubu Sportowego "Znicz” w Pruszkowie. Od 9.30 do 10.00 prowadzona będzie rejestracja uczestników. W programie konkurencje zespołowe, m.in. przeciąganie liny, skoki przez skakankę, piłka nożna w czterech kategoriach wiekowych oraz kategoria open, a także piłka siatkowa. Dodatkowo zawodnicy mogą spróbować swoich sił w siedmiu konkurencjach indywidualnych: konkursie wiedzy biblijnej i liturgicznej, biegu na dystansie 60 i 400 m, rzucie piłką do kosza, rzucie piłeczką palantową oraz ringo. Do wygrania czeka 276 nagród.

- W tym roku ze względu na jubileuszową XXV edycję Parafiady, jej formuła została poszerzona o wiele dodatkowych atrakcji, typu warsztaty, gry i pokazy. W związku z tym zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzinami, a także nasze siostry i braci z Ukrainy. To doskonała okazja do integracji przy wspólnej zabawie - mówi ks. Marcin Ośko, organizator wydarzenia.

W programie m.in. pokaz żonglerki Piotra Kielara, Mistrza Świata w Nextballu, pokazy i całodzienne warsztaty, pokaz iluzji i kuglarstwa, pokazy szczudlarzy i żonglerów, warsztaty umiejętności cyrkowych, bańkowy happening, planszomania - maraton gier planszowych.

Rodziny borykające się z trudnościami wychowawczymi będą mogły skontaktować się na miejscu z Fundacją PROPER VIA, która będzie służyć specjalistyczną pomocą podczas wydarzenia.

Szczegółowe informacje, kontakty i karty zgłoszeń w parafiach archidiecezji warszawskiej. Organizatorzy spodziewają się blisko tysiąc uczestników. Więcej informacji na plakacie >>