W niedzielę warszawska Procesja Różańcowa za Polskę

Tomasz Gołąb Tomasz Gołąb

publikacja 12.05.2022 20:09

Przejdzie przez centrum miasta z sanktuarium św. Andrzeja Boboli na pl. Zamkowy i do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej.

W niedzielę warszawska Procesja Różańcowa za Polskę Procesja Różańcowa rozpocznie się przy sarkofagu św. Andrzeja Boboli, a zakończy w sanktuarium Matki Bożej Łaskawej, Patronki Warszawy i Strażniczki Polski. Tomasz Gołąb /Foto Gość

Warszawska Procesja Różańcowa za Polskę to kolejna odsłona tej wyjątkowej formy modlitwy w intencji Ojczyzny.

Podczas procesji uczestnicy – jak podają organizatorzy – będą również wynagradzać Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Matki Bożej za grzechy przeciwko życiu. Organizatorzy wskazują, że tegoroczna procesja ulicami stolicy będzie miała szczególny wymiar, bowiem odbędzie się 15 maja – pomiędzy świętem Matki Bożej Łaskawej, patronki Warszawy, a świętem św. Andrzeja Boboli.

Procesja rozpocznie się o godz. 15 przed sanktuarium św. Andrzeja Boboli przy ul. Rakowieckiej 61. Wcześniej w sanktuarium zostanie odprawiona Msza święta o 14.00. Procesja Różańcowa przejdzie m.in. przez centrum miasta i dojdzie aż na Plac Zamkowy. Zakończy się o 17.30 w sanktuarium Matki Bożej Łaskawej na Starym Mieście  dziękczynną Mszą świętą.

–  Procesja Różańcowa za Polskę to wydarzenie bez precedensu, które ma na celu zwrócenie uwagi na bardzo ważne sprawy. Przede wszystkim chodzi o konieczność zadośćuczynienia za grzechy przeciwko życiu. Aborcja jest dziś w Polsce i na świecie promowana i nazywana „zwykłym zabiegiem”. Coraz popularniejsza jest również bardzo niebezpieczna aborcja farmakologiczna. W tej sytuacji jako katolicy chcemy modlić się w intencji ustania tej „pandemii aborcji” – mówi Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny. Dodaje, że dla Polski to także szczególny czas, bo za naszą wschodnią granicą trwa wojna, a sytuacja w Europie nie jest stabilna. – Chcemy modlić się również o Polskę, dlatego obieramy sobie za patrona św. Andrzeja Bobolę, którego relikwie będą niesione w procesji – wskazuje.

Organizatorem wydarzenia są wspólnoty oraz organizacje katolickie i pro-life, wspólnie zgromadzeni pod nazwą Zjednoczeni 2022. To m.in.: Centrum Życia i Rodziny, Wspólnoty Nieustającego Różańca Świętego, Krucjata Różańcowa za Ojczyznę, Wojownicy Maryi, Akcja Katolicka, Bractwo Przedmurza, Grupa Męska św. Andrzeja Boboli, Mężczyźni św. Jana Pawła II, Bractwo św. Józefa, Straż Narodowa, Plutony Różańcowe, Droga Odważnych, Kościół Domowy, Fundacja Skrzydła Chwały, Bractwo św. Pawła, Rycerstwo Niepokalanej, Rycerze św. Jan Pawła II, Mężczyźni św. Józefa oraz Żołnierze Chrystusa.