Kościół marzeń. Czyli jaki?

tg

|

Gość Warszawski 20/2022

publikacja 19.05.2022 00:00

– Podstawą nie jest wiedza, ale relacja z Jezusem. Bez niej, bez modlitwy i sakramentów nie można być katolikiem – mówił bp Piotr Jarecki podczas drugiego spotkania synodalnego z młodzieżą.

W małych grupach dzielono się własnym doświadczeniem wiary, ale szukano też przyczyn jej osłabienia wśród rówieśników. W małych grupach dzielono się własnym doświadczeniem wiary, ale szukano też przyczyn jej osłabienia wśród rówieśników.
Tomasz Gołąb /Foto Gość

W spotkaniu w Domu Arcybiskupów Warszawskich wzięło udział kilkanaście osób. – Chcemy zastanowić się nad Kościołem marzeń. Jednak to nie może być Kościół wymyślony, taki, w którym będzie nam przyjemnie. Prawdziwy Kościół marzeń to powrót do źródeł, czyli taki, jaki założył Jezus Chrystus. To wielkie wyzwanie naszych czasów, bo dziś coraz częściej zajmujemy się trzeciorzędnymi kwestiami, zupełnie pomijając istotę.

Ograniczamy się do tych obrazów, które widzimy w mediach i na portalach społecznościowych, a tam o istocie Kościoła się nie mówi – mówił bp Jarecki, zachęcając młodych do dzielenia się tym, co jest dla nich trudne w Kościele, przemyśleniami na temat tego, gdzie widzą w nim swoje miejsce, i dlaczego wielu rówieśników w nim się nie odnajduje.