12. Noc Świadectw w parafii św. Michała Archanioła

publikacja 11.09.2022 15:45

Wydarzenie ewangelizacyjne, które co roku gromadzi setki wiernych, odbędzie się 24 września - tradycyjnie w ostatnią sobotę przed odpustem parafialnym.

12. Noc Świadectw w parafii św. Michała Archanioła

W tym roku 12. Nocy Świadectw towarzyszy słowo Boże z Listu do Kolosan - "Obyście trwali w wierze, pewni, mocni i niezachwiani w nadziei”. Świadkowie rozpoczną dzielenie się doświadczeniem działania Boga w ich życiu o godz. 19.30. Przez cały czas drzwi kościoła na ul. Puławskiej 95 będą otwarte na oścież, by każdy mógł dołączyć w dowolnej chwili.

W programie 10 świadectw, Msza św., adoracja Najświętszego Sakramentu, uwielbienie i modlitwa wstawiennicza. Będzie także możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
O oprawę muzyczną połączoną z modlitwą uwielbienia zadba Wspólnota Miłości Ukrzyżowanej, która swoimi charyzmatami posługuje już od prawie 30 lat.

- Noc Świadectw wrosła już w tradycję naszej parafii. Dziś trudno wyobrazić sobie wrześniową sobotę przed odpustem parafialnym bez tego wydarzenia - zapewnia proboszcz kościoła pw. św. Michała Archanioła ks. Jan Konarski. - Moc świadectw żywej wiary gromadzi u nas słuchaczy z całej Warszawy, a nawet przyjeżdżają do nas autobusami wierni z parafii oddalonych kilkadziesiąt kilometrów od stolicy - dodaje.

"Mówi się, że młodzi masowo rozstają się z Kościołem, jednak trudno to zauważyć podczas Nocy Świadectw. W zeszłym roku zadziwiła nas ogromna, jeśli nie przeważająca ilość młodych twarzy w tłumie wiernych” - cieszą się organizatorzy.

Noc Świadectw organizuje Diakonia Ewangelizacyjna Odnowy w Duchu Świętym działająca przy parafii św. Michała Archanioła w Warszawie, grupy modlitwy wstawienniczej Odnowy w Duchu Świętym oraz wspólnoty parafialne.

Wydarzenie będzie transmitowane w mediach społecznościowych: https://www.facebook.com/NocSwiadectw i http://parafiamichal.pl/.