Nowy numer 28/2020 Archiwum
 • JAWA25
  11.01.2019 16:32
  Religia, jak mówi jezuita Jacek Prusak, powinna być poza szkołą "żeby była nauczaniem życia we wspólnocie parafialnej, kształtowała więź z lokalną społecznością kościelną"
  doceń 25
 • Nakamichi
  11.01.2019 17:43
  Wprowadzić na egzamin maturalny obecny program z matematyki rozszerzonej jako podstawowy , a problem z nauczaniem religii sam się rozwiąże
  doceń 11
 • nick
  11.01.2019 19:10
  Szkoła to nie jest miejsce dla religii. Religia powinna się odbywać w miejscu bardziej do tego pasującym, jak np. sala katechetyczna przy kościele.
  doceń 25
 • zatroskana
  11.01.2019 21:50
  Uwazam, ze obowiązkowa religia w szkołach publicznych nie spełnia tego czego oczekiwalibysmy po tych lekcjach: wiekszosc dzieci nie jest w ogole zainteresowana pogłebianiem juz nawet nie wiary a po prostu wiedzy. Aby dzieci chciały słychać, uczestniczyć i czuc ze jest to wazne to trzeba najpierw zewangelizować ich rodzicow. Ale kiedy gdy kapłani zamiast prowadzić duchową działalnosc w parafii siedzą w szkołach. To jest opinia, ktorą przekazał mi wspaniały ksiądz. Ja sama sie z tym zgadzam,bo jako matka 4 dzieci widze jak szacunek do Koscioła i wiary dzieci wynika z przekonań rodziców. Pierwsze Komunie np są jakąś pardią, rodzice sami czesto nie wiedzą o co w tym chodzi,a posyłaja dzieci bo tak robi wiekszosc. Naprawde wspolczuje tym kapłanom ktorzy muszą niejako "przymuszać" dzieci do sakramentow,bo nie wynikaja one z pragnienia dzieci a tym bardziej rodzicow. I potem mamy takich gorszących "chrzescijan".
  doceń 13
 • Magda
  12.01.2019 13:16
  No fajnie !!!!!!!!! A co na to ZNP - wielu nauczycieli także członków ZNP straci godziny i .... zostanie im 1/2 etatu i zostanie im pół pensji np. biologom, historykom i in. Jakoś nie słyszę głosów nauczycieli !
  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy