Nowy Numer 37/2019 Archiwum
 • Hanna Iluszczenko
  10.04.2013 10:40
  Kandydatki paradują przez te trzy dni w swoich codziennych strojach, w których przyszły na Uczelnię. Pozdrawiam
  doceń 26
  • Ola
   10.04.2013 12:56
   Właśnie:) Przecież nikt dzisiaj nie paraduje w strojach kąpielowych itp. Kandydatka i komisja w jednej sali. To się nazywa "rozrywkowe" wydarzenie, które uwłacza godności kobiety. Nie wiedziałam, że katolickim zachowaniem jest kłamanie i rozsiewanie plotek, czy bezpodstawnych zarzutów. Jak można pisać takie rzeczy, na takim portalu, w taki dzień!
   Dużo nieprawdziwych informacji jest w Pani artykule.
   Pozdrawiam:)
   • micked
    10.04.2013 13:19
    To że dziś wspominamy ofiary smoleńskiej tragedii, w tym śp ks. rektora UKSW to też nieprawda?
    doceń 12
    0
   • pierro
    17.04.2013 09:09
    Dużo nieprawdziwych informacji i słów jest w Twojej wypowiedzi.
    doceń 2
    0
 • Rohirrim
  10.04.2013 10:50
  Może to studenci co to głosowali na katolickiego premiera , który "przed księdzem nie będzie klękał" ? Jak Pan taki kram... Takie mamy wzorce pogardy i rechotu z Polski , wiary, w końcu zwykłej przyzwoitości ( cytuję ostatni chociażby uśmiech zadowolonego z siebie ministra Nowaka). UKSW widać chce przebić KUL...
  • Judyta
   10.04.2013 11:05
   Bardzo przepraszam, ale premier D. Tusk wyraźnie powiedział, że nie będziemy klękać przed księdzem, ale przed Panem Bogiem, warto by o tym pamiętać, zanim zacznie się kogoś oczerniać.
   PS Swoją drogą klękanie przed kimkolwiek, nie tylko przed księdzem, jest co najmniej obrzydliwe, ze względu na jednoznaczne konotacje, które wywołuje. Pozdrawiam serdecznie, siermiężnego obrońcę "prawdziwego" katolicyzmu.
   • micked
    10.04.2013 13:24
    Pytanie tylko PO CO pan premier to mówił, skoro nikt nigdy od niego klękania przed księzmi nigdy nie wymagał?

    Otóż mówił to w tym kontekście, że nie będzie respektował nauczania Kościoła. Czemu zresztą daje świadectwo lansując smiercionośne in vitro, aborcję chorych dzieci, czy niemoralne i nieodpowiedzialne związki partnerskie.
    doceń 13
    0
   • Rohirrim
    10.04.2013 16:07
    Nasz ulubiony premier nie użył tego zwrotu expressis verbis - nie zwrócił się bowiem, o ile mi wiadomo, do konkretnego księdza czy biskupa wobec którego zadeklarowałby ten skromy wyraz osobistej chrzescijańskiej pokory. Użył tego sformułowania jako - co prawda przenosni - jednak praktycznie boleśnie garbowanej na plecach ludu chrześcijańskiego. Oczywiście dziękuje za eleganckie kopniaki - żyjemy w końcu w czasach dominacji takich prawdziwych tuzów katolickich uczelni jak pp. Hartmann czy Palikot - to i Twoje Judyto nauki nie mogłyby by być inne w formie i treści..
    doceń 9
    0
 • Ola
  10.04.2013 10:51
  Ale o co chodzi? Czy uczestnictwo w wyborach jest obowiązkowe? Czy jest warunkiem otrzymania zaliczenia?

  Studenci to ludzie. Myślący, niemyślący, wrażliwi, obojętni. Jedni pójdą do kościoła, inni na marsz, inni na wybory miss. Niektórzy na wszystko. Myślę, że frekwencja zweryfikuje trafność pomysłu. Na szczęście skończyły się czasy "pochodów ku czci", na których sprawdzano obecność, badano zaangażowanie i głośność śpiewu. Studenci wybiorą, ufam, ze zgodnie z duchem Uniwersytetu.
  doceń 10
  • ogi
   10.04.2013 16:27
   tam pół biedy studenci, teraz się tyle osób przyjmuje na studia, że trudno wymagać jakiegoś ukształtowania od nich, ale chyba władze uczelni mają wpływ na to co się na niej wyprawia, nie mówię, że miały zabronić takiej zabawy, ale chyba mogły zwrócić uwagę na termin?
   doceń 13
 • agatapuscikowska
  10.04.2013 11:07
  Po pierwsze w ogóle wybory Miss na szanującej się uczelni nie powinny mieć miejsca. To nic innego jak kupczenie ciałem kobiety. Uwłaczające godności młodych dziewczyn. Studentki powinny rywalizować głową i wiedzą a nie... nogami. Po drugie - nawet jeśli uznać że wybory miss uczelni to nic złego, to jednak data castingu jest niefortunna. Pokazuje, że młodzi ludzie zatracili poczucie smaku, dalikatności i poczucia odpowiedniości czasu i miejsca. Jeśli dziwią się dlaczego "wapniaki" protestują, to po prostu oznacza że zostali źle ukształtowani, wychowani. Że NIE MYŚLĄ. Trudno. Gorzej, ze zapewne władze uczelni na ten casting pozwoliły. I tu jest pytanie: czy UKSW to jeszcze uczelnia z wartościami, kształtująca nowe elity, czy po prostu cienka szkółka, która kiedyś miała coś wspolnego z moralnością.
  • FashOmen
   10.04.2013 16:20
   FashOmen
   Pani Agato,

   nie wydaje mi się, abym był źle ukształtowany. Kocham swoją Ojczyznę (na trzecim miejscu za Bogiem). Więc proszę o nieobrażanie mnie i moich rówieśników tylko dlatego, że nasza prawdziwa forma nie zgadza się z Pani obrazem.
   Uczelnia jest - owszem - z wartościami, ale wybory miss to żadne kupczenie ciałem kobiety! Może (z takimi poglądami i bez zdjęcia) znajdzie Pani miejsce na forach feministycznych ... Na pewno nie wśród normalnych i heteroseksualnych ludzi ceniących sobie piękno.
   Co do wyborów mistera - nie zaprzeczam. Być może, w najbliższej przyszłości pomysł ten wykiełkuje (co Pani powie na przyszłoroczny, trójetapowy konkurs rozłożony na okres Triduum Paschalnego?).
   • ogi
    10.04.2013 16:33
    wybory miss nie są kupczeniem ciałem kobiety? hmm... może mnie szanowny kolega oświeci, czy w takim razie są? a to paradowanie w strojach kąpielowych to pewnie tak dla zabawy, bo przecież to fajnie obnażać się przed bandą facetów i pokazać innym dziewczynom, że ja to tłuszczyku nie mam a i piersiami całkiem sporymi bozia mnie obdarzyła, więc patrzcie i podziwiajcie
    doceń 8
    0
   • Sylwia
    10.04.2013 16:34
    Zawsze mnie zastanawiało, skąd się u niektórych mężczyzn bierze przekonanie, że mądry lub błyskotliwy równa się cyniczny?
    doceń 15
    0
   • Rohirrim
    10.04.2013 16:41
    Ostatnie huczne juwenalia obchodzono w 2010 r. pod Pałacem Prezydenckim - organizatorem był niejaki Taras - podejrzewam że jeden z wielu studentów piszących tutaj. Jak rozumiem teraz konkurs w układaniu puszek po piwie w kształcie krzyża będzie obowiązkowym elementem scenografii planowanej imprezy ?
    doceń 8
    0
   • Adrian P.
    15.04.2013 06:39
    FashOmen. Zróbcie wybory Mistera UKSW i niech też paradują w strojach kąpielowych.

    Proponuje także, żeby Pan w tym wystąpił.
    doceń 3
    0
  • FashOmen
   10.04.2013 16:58
   FashOmen
   Ludzie, zastanówcie się, kogo Wy z nas robicie? Czy właśnie w ten sposób chcecie kształcić przyszłe elity?
   Wymagając od nas skrajnego radykalizmu?

   Nie wiem, czy wiecie, ale właśnie tak postępujecie. A to do niczego nas nie doprowadzi ... Zastanówcie się nad sobą, choć wiem, że i tak Was nie zmienimy.

   Mądry nie równa się cyniczny, ale na pewno oznaką mądrości jest cynizmu rozumienie. Cieszę się, że rozmawiam z ludźmi na poziomie. Choć ta forma cynizmu jest jedną z lżejszych. Szkoda, że nie spotkała się Pani z prawdziwymi mistrzami mowy nienawiści, pani Sylwio.

   Panie Rohirrimie - dziękuję za cynizm. Zupełnie niepotrzebny. Tym bardziej, że castingu i tak dziś nie ma, a w Waszej opinii nadal za godzinę rozpocznie się chyba gala finałowa.
   • Rohirrim
    10.04.2013 17:08
    No niechże się Pan zdecyduje alb pisze Pan do kobiety per "odwłok" a przyszłoroczne wybory wpasowuje w Triduum Paschalne albo jest Pan arbitrem elegancji - tertium non datur...
    doceń 8
    0
   • kag
    10.04.2013 17:18
    Trochę Pana rozumiem, ale jeśli chce być Pan traktowany jak poważny uczestnik dyskusji, musi Pan naprawdę spuścić nieco z tonu. Widać, że nie brak Panu elokwencji i umiejętności posługiwania się słowem, ale urządzanie za pomocą tych narzędzi wycieczek osobistych (mam na myśli Pański komentarz o "wywłoce") mija się z celem.
    Pozwolę sobie powiedzieć, że Pański komentarz ma więcej wspólnego z radykalizmem niż opublikowana tu opinia, która została napisana w tonie oburzenia, ale nie złośliwości czy protekcjonalizmu.
    Autorka pisząc o paradowaniu w kostiumach, być może dopuściła się pewnego uogólnienia, ale nie tak dużego jak Pan, pisząc "Zastanówcie się nad sobą, choć wiem, że i tak Was nie zmienimy". Jacy "wy", jacy "my"? Jeśli używa Pan retoryki "ostatniego sprawiedliwego", trudno jest podjąć z Panem prawdziwą dyskusję.
    doceń 13
    0
   • ogi
    10.04.2013 17:18
    Starsi ludzie wymagają od Ciebie odrobiny szacunku dla zmarłego rektora Twojej uczelni a Ty się obruszasz? I jeszcze Twoim zdaniem to z nimi jest coś nie tak?

    Jeśli nie dociera to co już kilka osób napisało, to pozwól, że posłużę się przykładem, który mam nadzieję, że zrozumiesz.
    Załóżmy, że dziś jest rocznica śmierci Twojej matki, a Twój najlepszy przyjaciel niedługo się żeni i dziś ma być jego wieczór kawalerski. I teraz powiedz mi, czy wypada Ci się na ten wieczór kawalerski wybrać? No przecież to jeszcze nie wesele, żadna duża impreza, tylko kilku kumpli i kilka półnagich pań. Czy też grzecznie mu tłumaczysz, że mimo iż to tylko kameralne spotkanie, to jednak prosiłbyś go o zmianę terminu, bo dziś chciałbyś uczcić pamięć zmarłej matki. I teraz jakie zachowanie ze strony przyjaciela jest w dobrym guście? Zabawa? Bo przecież to nie jego matka i dlaczego on miałby cierpieć i odmawiać sobie czegolwiek, czy szacunek dla Ciebie i Twojego żalu i przeniesienie imprezy na inny termin?
    doceń 12
    0
   • FashOmen
    10.04.2013 19:25
    FashOmen
    Panie Rohirrimie => a nie zwrócił Pan uwagi, że ciało kobiece zostało przez tą Panią nazwane pejoratywnie powłoką? Mi akurat matka natura pozwoliła doceniać ciało - ludzkie (nie chodzi już o piękno). Owszem, stanie się ono kiedyś prochem.
    Ale konkursy na Miss Uczelni są wszechobecne, dlaczego tu ma być inaczej?
    doceń 1
    0
   • Sylwia
    10.04.2013 19:48
    Ciało jest świętą powłoką, która skrywa duszę. Czy to pejoratywne? Rzecz interpretacji. Problem w tym, że organizatorzy konkursu piękności na UKSW, podobnie jak organizatorzy innych tego typu imprez, chcą oceniać człowieka(tu akurat:kobietę) po tej powłoce:(
    doceń 7
    0
   • FashOmen
    10.04.2013 21:05
    FashOmen
    Pani Sylwio,
    to już dyskusja o idei konkursów Miss Piękności.
    Ale nie jest to specyfika tylko UKSW, a wszystkich konkursów ...
    doceń 1
    0
  • bela
   10.04.2013 21:40
   PO PIERWSZE szanowny kolego polecam zapoznać się ze sprostowaniem tu:
   http://www.samorzad.uksw.edu.pl/node/283
   i nie opowiadać głupot
   doceń 1
  • Miss Polonia
   11.04.2013 08:38
   Ej Puścikowska, Puścikowska, wpadłaś jak śliwka w kompot z tym kupczeniem ciałem. A może głodnemu chleb na myśli. Widać, że sie starzejesz i za chwile włożysz moherowy berecik. A ja nadal będę "kupczyć" i wygrywać konkursy.

   I zanim zabierzesz głos nastepnym razem, to się dobrze zastanów, co chcesz przekazać i, czy czasami nie obrażasz ludzi. Twoje wartości mnie nie interesują, jak czytam innych również. Więc daruj sobie te dyrdymały i pouczenia, bo jestem dorosła i robie to co uważam za słuszne dla mnie, nie dla ciebie.
   • Rohirrim
    11.04.2013 09:36
    Czy szanowna Pani powyższy tytuł zdobyła w ramach castingu na UKSW ? Tego castingu o w ramach walki o najładniejszy intelekt oczywiście...
    doceń 5
    0
  • AD
   11.04.2013 20:21
   pewnie jesteś gruba i wszyscy na pocieszenie ci mówili, że "pokazywanie ciała" jest ZŁE
   doceń 1
 • Paulina
  10.04.2013 11:12
  UKSW nie jest uczelnią katolicką szanowna Autorko.
  doceń 26
  • micked
   10.04.2013 13:27
   To może uczciwie zmienić patrona, bo skoro UKSW przestał być uczelnią katolicką, to co ma jeszcze wspólnego z Prymasem Stefanem Wyszyńskim?
   • xx
    10.04.2013 14:00
    Wyszyński jest autorytetem nie tylko dla katolików. Dlaczego uważasz, że uczelnia publiczna nie powinna nosić jego imienia?
    doceń 16
    0
   • Kamila
    10.04.2013 21:49
    Czy na ulicach nazwanych imieniem Kardynała Stefana Wyszyńskiego mogą mieszkać tylko świecący przykładem zagorzali, bogobojni katolicy? Czy ronda, place i szkoły też powinny zmienić patrona jeśli chcą być świeckie i ogólnodostępne?
    doceń 2
    0
  • Karoliinka
   10.04.2013 23:53
   @xxx
   Z szacunku dla patrona nie powinna. Jeśli jej studenci nie zamierzają respektować wartości, którymi On kierował się całe swoje życie.
   doceń 12
 • studentka uksw
  10.04.2013 11:27
  Fakt faktem, data jest nietrafiona z tym mogę się zgodzić. Ale jestem 100% pewna, że to było czyste przeoczenie organizatorów, a nie zamierzone działanie i jak Pani redaktor napisała 'czarny humor'! (i myślę, że nie tylko tą datę przeoczyli organizatorzy, ale także władze uczelni skoro było przyzwolenie na konkurs) Tak samo jak Pani przeoczyła fakt o tym, że UKSW nie jest katolicką uczelnią! Jesteśmy tylko ludźmi! i co do samej zabawy (już nie mówiąc o tym, że jeden casting miał? się odbyć 10.04) mają księża i zakonnice zarówno uczący się i wykładający na uczelni? Studia to nie samo chodzenie na zajęcia i zaliczanie egzaminów, ale to także inicjatywa studentów, w co się angażują, co organizują - myślę, że przy takich pracach więcej się nauczą niż na niejednych zajęciach! w wyborach miss nie widzę nic złego, a kto widzi niech nie uczestniczy w wydarzeniu. Pozdrawiam
  doceń 12
  • przechodzień
   11.04.2013 08:20
   Ale właśnie w tym sęk, że jest to przeoczenie wiele mówiące :(
   doceń 13
  • Agnieszka Opiłowska
   11.04.2013 10:09
   Ale warto pomyślec czy wśród wielu różnych pomysłów na rozrywkę np. sport, teatr, muzyka,podróże, film itd. akurat wybory miss to odpowiedni rodzaj zabawy. Czy idea takich konkursów naprawdę sprzyja dobrej zabawie czy może stac sie okazją do uprzedmiotowienia kobiet, niewybrednich komentarzy, do postrzegania kobiety przez pryzmat atrakcyjnosci fizycznej . Czy imprezy, gdzie niestety niekompletnie ubrane kobiety sa oceniane przez jury przyczyniają sie do zwiększenia szacunku do kobiet ? Czy warto na takich impreazach sie wzrorowac, kopiowac, powielac takie wzory? O tych sprawach warto na spokojnie rozmawiac. Młodzi , inteligentni ludzie są tak kreatywni,że są w stanie wymylec naprawdę fantastyczne pomysły i tego im życzę.A niekoniecznie kopiowac konkursy na miss, które w mojej ocenie nie są dobrym pomysłem.
   doceń 13
 • Maciek
  10.04.2013 11:46
  To jest hańba i brak szacunku dla ofiar, publikowanie jakichkolwiek wpisów w taki dzień to odciąganie ludzi od zadumy i rozpraszanie ich! To wszystko to jakieś nieporozumienie, Pani redaktor powinna się następnym razem mocno zastanowić zanim kolejny raz zakłuci żałobę!!!!
  Z przymrużeniem oka,
  Student UKSW
  • micked
   10.04.2013 13:34
   Cóż, każdy przeżywa rocznicę największej za naszego zycia narodowej tragedii na swój sposób. Jedni z uczczeniem pamięci ofiar i modlitwą, dla jeszcze innych to dzien jak codzień (mają do tego prawo), jeszcze dla innych to okazja do dobrej zabawy.

   W końcu 96 pasażerów Tu-154 zgineło w służbie państwowej podejmowanej po to, abyśmy mogli czuć się w Polsce wolni. Każdy na swoją miarę i w swoim stylu.
   doceń 5
  • przechodzień
   11.04.2013 08:23
   Drogi studencie UKSW, 10 kwietnia to nie dzień na przymrużenie oka. A zakłócić piszemy przez "ó" o czym studentowi wypadałoby jednak po tylu latach edukacji wiedzieć.
   Bardzo to smutne, że teraz studiować każdy może, trochę lepiej, lub trochę gorzej, ale nie o to chodzi jak to komu wychodzi :(
   doceń 12
 • Student
  10.04.2013 12:04
  Jakie to straszne... Aż prawie zapłakałem...
  Czy rocznica Smoleńska to powód do żałoby narodowej?
  • micked
   10.04.2013 13:36
   Nie, to świetna okazja do kiepskich żartów.
   Aż prawie się uśmiałem...
   doceń 19
 • ByczPlisss
  10.04.2013 12:14
  To juz? Wybilas sie Jureczko-Wilk?
  Maly pies najwiecej szczeka.
  Jakby tak celebrowac smierc kazdego wyzej postawionego pracownika, to codzien bylaby zaloba.
  doceń 2
 • dzisiajsza refleksja
  10.04.2013 12:19
  Co zrobią warszawiacy, skoro nawet nie pofatygowali się dzisiaj na Powązki?
  Mam tylko nadzieję, że nie będą robili imprezy politycznej na ulcach miasta, bo to obraża pamięć ofiar katastrofy.
  Zapomnieliśmy o modlitwie i cmentarzu: WSTYD!
  doceń 8
 • obiektywna
  10.04.2013 13:29
  Szanowna Pani Redaktor,
  przede wszystkim zaznaczyć należy, że Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie nie jest uniwersytetem 'katolickim', jak to Pani zapisała,a państwowym- różnica jest podstawowa. Co do samego pomysłu- na większości uniwersytetów czy akademii warszawskich /m.in UW czy AON/ organizowane są wybory miss i mistera, tak tez nie widzę tu niczego dziwnego bądź rażącego. Termin dzisiejszego castingu wydaje się być czystym przeoczeniem.
  Z wyrazami szacunku,
  stała czytelniczka
  doceń 10
  • ogór
   10.04.2013 16:40
   taaa... jeden z profesorów UKSW zginął 10 kwietnia, ale na pewno nie miał, żadnych kolegów na uczelni (w końcu przyjaciel Kaczyńskiego i wróg Rosji, co wciąż rozpamiętuje Katyń), więc nie miał kto studentom uwagi zwrócić, że wybór jednego z pozostałych 364 dni roku byłby odpowiedniejszy na organizowanie wyborów miss
   doceń 13
 • Karina
  10.04.2013 13:30
  Jak już nie ma tematów do publikowania, to najlepiej zrobić aferę... :)

  Przykro, że to akurat w "Gościu" takie rzeczy czytuję...

  Nie ma większych problemów? Akurat ta uczelnia jako jedna z nielicznych pamięta i okazuje szacunek dla historii... ale dobrego się nie widzi, jedynie się czyha co by tu "pojechać".

  Jak się nie zna okoliczności, to się nie pisze bzdur, tak się składa, że castingu nie ma, ale po co dziennikarce uaktualniać informacje, lepiej robić aferę i oczerniać studentów i całą uczelnie... Brawo za prowokację Pani Redaktor :)

  Studentka dziennikarstwa (oby nie takiego dziennikarstwa jak zaprezentowany w artykule)
  doceń 5
 • xx
  10.04.2013 13:30
  UKSW jest uczenią PUBLICZNĄ, a nie KATOLICKĄ.
  • Rohirrim
   10.04.2013 16:27
   To problem żeby zachować się rozsądnie ? Skoro nie jest katolicka to publiczna musi kojarzyć się z "pawimi piórami" ? Poza tym pozostał jeszcze "Kardynał Wyszyński" w nazwie...
   doceń 11
  • pierro
   17.04.2013 09:08
   Katolicki znaczy powszechny. Trafiłeś jak kulą w płot.Widać, że w ogóle nie rozumiesz co znaczy katolicki, jak i wielu na tym forum.
   doceń 0
 • obiektywna
  10.04.2013 13:30
  Szanowna Pani Redaktor,
  przede wszystkim zaznaczyć należy, że Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie nie jest uniwersytetem 'katolickim', jak to Pani zapisała,a państwowym- różnica jest podstawowa. Co do samego pomysłu- na większości uniwersytetów czy akademii warszawskich /m.in UW czy AON/ organizowane są wybory miss i mistera, tak tez nie widzę tu niczego dziwnego bądź rażącego. Termin dzisiejszego castingu wydaje się być czystym przeoczeniem.
  Z wyrazami szacunku,
  stała czytelniczka
  doceń 1
 • obiektywna
  10.04.2013 13:31
  Szanowna Pani Redaktor,
  przede wszystkim zaznaczyć należy, że Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie nie jest uniwersytetem 'katolickim', jak to Pani zapisała,a państwowym- różnica jest podstawowa. Co do samego pomysłu- na większości uniwersytetów czy akademii warszawskich /m.in UW czy AON/ organizowane są wybory miss i mistera, tak tez nie widzę tu niczego dziwnego bądź rażącego. Termin dzisiejszego castingu wydaje się być czystym przeoczeniem.
  Z wyrazami szacunku,
  stała czytelniczka
  doceń 1
 • nieistotne
  10.04.2013 13:32
  Większość komentarzy mówi chyba sama za siebie. Czyżby Pani redaktor zrobiła zbyt słaby research? Bardzo możliwe. Polecam sprawdzać informacje przed publikacją i nie posługiwać się ogólnikami.
  Pozdrawiam
  doceń 5
 • Łukasz
  10.04.2013 13:44
  Droga niewyedukowana (p)ani Joanna Jureczko-Wilk. Po pierwsze:
  UKSW- Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego to nie jest katolicki uniwersytet jak już niżej można było przeczytać.
  Po drugie:
  Ja nic nie miałem wspólnego ze zmarłą osobą jak i większość z ok 19 000 studentów.
  A wybory miss
  http://missuksw.pl/(zapraszam na stronę by nie pisać głupot wyssanych z moherowego bereta) to dobra reklama dla uczelni ponieważ coś ciekawego na niej się dzieje a to przyciąga studentów dzięki czemu uczelnia może się rozrastać.
  PS Radzę umyć włosy przed pójściem do fotografa.
  doceń 1
 • student uksw
  10.04.2013 13:50
  Widać, że autorka tekstu to istny lis śledczy dziennikarstwa. Polecam na przyszłość poświęcić 4 minuty na przeczytanie informacji na OGÓLNIE DOSTĘPNEJ stronie wydarzenia (miss uksw) i zapoznać się z informacjami tam zawartymi.
  • micked
   10.04.2013 15:11
   W rozmowie z Fronda.pl Iwona Bandych, kierownik Biura Informacji i Promocji UKSW. stwierdziła "Harmonogram został NIEOPATRZNIE ustalony przez samorząd"
   Czyli jednak UKSW przyznaje się, że popełniono jakiś błąd. I bardzo dobrze
   doceń 14
 • donat
  10.04.2013 13:51
  Chciałam uściślić, że władze podkreślają, że UKSW nie jest katolicką uczelnią! To, że studiują tutaj osoby duchowne jeszcze o tym nie świadczy. Termin rzeczywiście nietrafiony, ale wydaje mi się, że to jest niedopatrzenie i tyle.
  • Zet
   10.04.2013 14:18
   UKSW formalnie nie jest katolicką uczelnią, tak jak nie była jej poprzedniczka Akademia Teologii Katolickiej. Ale nie róbmy z siebie wariatów: Uczelnia, w której rektorem jest duchowny, w której wielu wykładowców to duchowni, która mieści się w budynkach postawionych przez Kościół, której patronem jest kard. Wyszyński, w której jest kaplica itd... - to zobowiązuje. Ale, zdaje się, że UKSW przejmuje się tylko, jak awanturę zrobi Wyborcza. Wtedy odwołuje wykłady o przyczynach homoseksualizmu.
   doceń 18
 • Paranoja
  10.04.2013 13:55
  A więc proponuję 10 kwietnia zrobić dzień żałoby narodowej! niech do końca świata lub do końca istnienia Państwa Polskiego dzień 10 kwietnia będzie dniem obowiązkowego wspominania i roznamiętniania katastrofy smoleńskiej !

  Ja przepraszam, bo dziś przeczytałem jakiś dowcip i się zaśmiałem... jak mogłem 10 kwietnia się zaśmiać ! w rocznicę !

  PARANOJA!
  doceń 2
 • kuba
  10.04.2013 14:13
  o matko, właśnie dowiedziałem się, że na katolickiej uczelni studiuję :o składałem papiery i pisało państwowa ... dziwne

  poza tym, nie każdy obchodzi jakieś rocznice, nie każdy wierzy, nie każdy jest katolikiem, nie każdy startuje w wyborach miss, dlaczego ludzie kategoryzują

  czekam na moment, w którym już nowe pokolenie będzie mniej cierpiętnicze i żałobne niż to obecne, w Stanach na 4 lipca bawią się, bo cieszą się z niepodległości, u nas płaczmy

  płaczmy dalej, bo tylko to po przeczytaniu tego tekstu nam zostaje
  • micked
   10.04.2013 15:05
   Czy w Stanach 11 września też traktują jako świetny dzień na zabawy?
   doceń 19
  • pawro
   10.04.2013 15:08
   Nie każdy wierzy, że Prezydent RP i 95 innych osób zginęło w Smoleńsku? A co ma 4 lipca do 10 kwietnia? To jakieś święto narodowe mamy dzisiaj?
   A takie pojęcia jak kultura osobista, przyzwoitość też Cię nie obchodzą?
   doceń 17
  • kasia
   10.04.2013 15:57
   Kubo, mam dla ciebie jeszcze jedną rewelację. W katastrofie, której rocznicę dziś obchodzimy, zginął wieloletni rektor uczelni, na której studiujesz. Nikt nie każe ci się ubierać na czarno, ale ułamek szacunku by się przydał. To nie ma nic wspólnego z cierpiętnictwem. Nikt nie każe studentom głów popiołem sypać. Chodzi o zwykłą ludzką pamięć. A urządzanie w ten dzień castingu do wyborów miss sugeruje jej brak.
   doceń 23
  • pierro
   17.04.2013 09:12
   To się wypisz i zapisz do pana P. On da Ci szczęście i wszystko co potrzebne do życia. Na drugi raz przeczytaj statut Uczelni albo czytaj ze zrozumieniem.
   doceń 2
 • Miss Polonia
  10.04.2013 14:30
  No i nie wstyd ci Joanno Jureczko Wilk klamać albo pisać nieprawdę. Zamiast najpierw sprawdzić, to pleciesz bzdury i głupoty na katolickim portalu, ubliżając zarazem uczestnikom. Jeżeli zazdrościsz nam młodym studentkom, to sama stań w szranki, tylko proszę nie w stroju kąpielowym.
  doceń 1
 • Sylwia
  10.04.2013 14:40
  Widać, że autorka tekstu nie ma pojęcia o czym pisze. Bzdury i nic więcej. Nieprawdziwe i niesprawdzone informacje. UKSW jest uczelnią państwową, a nie katolicką. Po drugie nie odbywają się tutaj dzisiaj żadne "paradowanie". Na takiej stronie nie wypada tak kłamać.
  • Sylwia
   10.04.2013 15:37
   A ja w przeciwieństwie do mej imienniczki rozumiem żal pani redaktor.Uczelnia w warszawskim Lasku Bielańskim mimo wszystko jawi mi się bowiem, nie według prawnej formy funkcjonowania, ale według ducha,uczelnią katolicką...
   Jakoś nie cieszy mnie myśl, że na uczelni, na której naucza się chrześcijańskiej koncepcji człowieka, organizuje się plebiscyt na najpiękniejszą powłokę kobiecą:(
   • FashOmen
    10.04.2013 16:29
    FashOmen
    Powłoka to może jest u Pani ...
    Kojarzy mi się z wywłoką - jak ten owad. Nazwał tak ktoś kiedyś Panią?
    Tudzież z odwłokiem.

    Skoro tak Pani określa ciało Kobiety, to wolę sobie nie wyobrażać, jak bardzo musi być Pani skrzywdzona i jak bardzo musi czuć obrzydzenie wobec swojego ciała. To przykre.

    Ale dlaczego inne normalne, zdrowe, świadome siebie osoby mają na tym cierpieć? Jak wie Pani, że zacznie płakać na gali finałowej (która odbędzie się w maju), to niech tam się Pani nie pokazuje. Nikt Pani siłą nie ciągnie.

    To, czego nas tutaj się uczy, jest zazwyczaj wykładane przez inteligentne osoby, które rozumieją, że popadanie w skrajności to najgorsze, co można zrobić. Pani widocznie nie była obecna na pierwszych zajęciach, kiedy wykładowca grubą kreską to podkreślał.
    doceń 1
    0
   • Sylwia
    10.04.2013 16:42
    @FashOmen
    To dobrze, że was tam uczą niepopadania w skrajności, ale muszą jeszcze popracować nad powściągliwością w wyciąganiu zbyt daleko idących wniosków na podstawie krótkiego wpisu oraz unikaniem taniego psychologizowania.
    Na pierwszych zajęciach na UKSW nie byłam, na ostatnich też nie. Dziękować Bogu, moja Alma Mater, Uniwersytet Warszawski, nauczyła mnie podstaw logiki.
    doceń 9
    0
   • FashOmen
    10.04.2013 17:02
    FashOmen
    To nie jest tanie psychologizowanie, jak to Pani barwnie nazwała. To po prostu przypuszczenia, z których nie mam obowiązku się tłumaczyć. Nazywanie ciała Kobiety powłoką jest zdecydowanie pejoratywne.

    Sformułowanie alma mater możemy spokojnie pisać małymi literami - to łacina.
    Logika natomiast piękna nauka, ale bez etyki i moralności (a tych przedmiotów mamy o wiele wiele więcej niż państwo - i o tym mogę zapewnić) człowiek może stać się zwykłym robocikiem.

    Nasza uczelnia uczy nas wielu przydatnych rzeczy i logika jest jedną z nich. To właśnie ona (plus odrobina obserwacji społecznych) pozwoliła mi wypuścić troszeczkę wodze wyobraźni.
    doceń 1
    0
   • Sylwia
    10.04.2013 17:16
    No dobrze,słowo"powłoka" się nie podoba. W takim razie proponuję inne określenia ciała: forma zewnętrzna, wygląd, aparycja, fizyczność, opakowanie, powierzchowność. Tak czy inaczej: to, co cieszy oko.
    To będziecie oceniać.
    A czy np.inteligencję, kreatywność, niezależność myślenia, wrażliwość,odwagę, umiejętność współpracy czy zdolności językowe również?
    Tylko cechy przedmiotowe czy podmiotowe również?
    Mam się zachwycać,że uczelnia organizuje wybory miss, na których kobieta jest oceniana nie jak osoba, ale jak przedmiot?
    doceń 8
    0
   • Sylwek
    10.04.2013 18:06
    a ja w odróznieniu od ciebie nie rozumiem p. redaktor. Nie sprawdzając, czy nie potwierdzając informacji do końca, sama wpadła w pułapkę, a nadto jeszcze pomyliła fakty. Wstyd.

    A sprawa "powłoki kobiecej", to już jakaś głupota do potęgi entej w wykonaniu @Sylwi.
    doceń 0
    0
   • FashOmen
    10.04.2013 21:24
    FashOmen
    Pani Sylwio, to jest oceniane w konkursach studenckich, których jest bez liku. Do wyboru, do koloru - z każdej dziedziny. Proszę mi wierzyć, że jest w czym przebierać.
    A wyborów miss na codzień nie ma - zdarzają się raz do roku. Dlaczego ich zakazać?
    Nie każę się zachwycać - proszę tylko o tolerancję. Wystarczy.
    doceń 1
    0
 • Sylwia
  10.04.2013 14:40
  Widać, że autorka tekstu nie ma pojęcia o czym pisze. Bzdury i nic więcej. Nieprawdziwe i niesprawdzone informacje. UKSW jest uczelnią państwową, a nie katolicką. Po drugie nie odbywają się tutaj dzisiaj żadne "paradowanie". Na takiej stronie nie wypada tak kłamać.
  doceń 1
 • Student UKSW
  10.04.2013 15:23
  Przede wszystkim czytając ten ... breaking news zwróciłem uwagę na to, iż Pani Redaktor tak się zapędziła w swojej ocenie, że pomyliła pojęcia castingu z galą finałową. :-)
  doceń 1
 • Marta
  10.04.2013 15:29
  "taka zabawa, takiej uczelni po prostu nie przystoi."
  Jak to? To studenci UKSW nie mogą się bawić tak jak wszyscy inni?! I niby dlaczego? Co jest takiego w tej uczelni? Pragnę przypomnieć, tak jak już niejedna osoba wcześniej, że jest to uczelnia świecka, a nie katolicka. Przed pisaniem artykułów proszę robić dokładny research, a nie pisać kłamstwa. A skoro uważa Pani, że studenci UKSW nie powinni się bawić, to w takim razie wszelkie licea oraz szkoły posiadających za swych patronów osoby kościelne również nie maja prawa do zabawy?
  Już faktu, że owe wybory miss dzisiaj po prostu się nie odbywają, nie będę komentować.
  Ten artykuł jest po prostu śmieszny.
  doceń 1
 • Od redakcji
  10.04.2013 15:42
  W związku z pogłoskami, jakoby powyższy komentarz był niezgodny z prawdą (informacja taka pojawiła się też na Fronda.pl), do komentarza został dołączony dopisek oraz skan z oficjalnej strony konkursu, potwierdzający jego rzetelność.
  doceń 11
  • XXX
   10.04.2013 17:15
   raczej nierzetelność jakby się ktoś pytoł radakcyjo. Trzeba było oprócz papieru zapytać organizatorów i mieć rzetelne informacje w tej sprawie Pani Joanno radaktoro. Także Pani koleżanka Puścikowska niech nie pisze głupot, że wybory miss to kupczenie ciałem. Wygląda na to, że obie macie nie równo pod kopułą.
   doceń 1
 • Student UKSW
  10.04.2013 15:58
  Może ja mam jakieś problemy z czytaniem ze zrozumieniem ale mimo wszystko spróbuję.

  Tekst ze strony UKSW dot. castingów:

  "i będą polegać na prezentacji się przed pięcioosobowym jury, bez udziału publiczności."

  zwracam uwagę na słowa BEZ UDZIAŁU PUBLICZNOŚCI.

  Teraz tekst z artykułu Pani Redaktor:

  "Przez trzy dni kandydatki (tylko niezamężne!) będą paradować przed komisją i publicznością w sukniach ślubnych, wizytowych, stylizacji casual i strojach kąpielowych"

  To jest opis GALI FINAŁOWEJ, a nie castingu. Gali, która nie odbywa się przez 3 dni, tylko jeden, a na pewno już nie dzisiaj, tylko w maju.

  "Trzyetapowy casting wyłoni Miss UKSW, dwie wicemiss, miss sponsorów, publiczności i Facebooka."

  Nie trzetapowy, tylko 3 terminy jednego castingu wyłonią kandydatki, spośród których zostanie wybrana miss ale DOPIERO NA GALI FINAŁOWEJ PRZEZ INNE JURY.
  doceń 6
 • studentka uksw
  10.04.2013 15:59
  doszukuje się Pani sensacji. może zajęcia wf z tańca towarzyskiego też powinny być odwołane i nie przystoi w ogóle na takiej uczelni takich zajęć prowadzić, bo jak wiadomo w tańcu uzewnętrzniają się różne emocje?
  dziś nie ma żałoby narodowej, a jedynie rocznica, tak samo jak kameralny casting to nie huczna gala z imprezą na koniec...

  Missów? chyba jak mniemam chodziło Pani o Misterów, dużo niekompetencji w tym artykule
  • przechodzień
   11.04.2013 08:37
   Tańczenie na grobach zawsze wydawało mi się obrzydliwe. Tak, zrezygnowałabym z tańca w czasie żałoby albo w świeżą rocznicę śmierci kogoś drogiego.
   Nie dlatego, że "nie wypada" tylko właśnie dlatego, że taniec w takich chwilach po prostu mi nie pasuje.
   No chyba że taniec Zorby, który wyrażał też smutek i z tańcem towarzyskim nie miał nic wspólnego. Ale ja nie jestem Zorbą.
   I nie chodzi tu o zakazy czy nakazy tylko o zwyczajne wyczucie.
   Po prostu bawienie się w takim dniu świadczy o tym, że odejście danej osoby ani ziębi ani grzeje. Oczywiście człowiek ma prawo do obojętności, a nawet nielubienia zmarłego. I taki człowiek może sobie iść potańczyć, a nawet z radości wypić pod zimne kopytka.
   doceń 13
 • Kolejny student UKSW
  10.04.2013 16:03
  Szanowna Pani,

  "studenci takiej uczelni" - przepraszam, jakiej uczelni?! UKSW jest uczelnią państwową i nie będę tego tematu rozwijał. Po prostu tak jest i kropka.
  "Dlaczego nie mogą brać udziału zakonnice"? Już mówię - to jest ich moralność. Z tego, co mi wiadomo - zakonnica bez habitu (a co dopiero w bikini) raczej nie jest faktem możliwym do zaakceptowania przez przełożoną zakonu, czyż nie? Nawet skrytki.
  Takie święto nie ma związku z obchodzeniem jakiejkolwiek rocznicy (nawet wielkopiątkowej, gdyby wtedy odbywały się zajęcia). Żałoba minęła, a upamiętnić śmierć byłego rektora można chociażby minutą ciszy (tak, jak dzieje się to na wielu wydarzeniach kulturalnych i sportowych).
  Cały Pani tekst jest utrzymany w tonacji, która funkcjonuje w opinii wielu osób. To właśnie dzięki takim osobom, jak Pani, nasza uczelnia "cieszy się" taką, a nie inną opinią i nie możemy z dumą przyznawać się do naszej alma mater. Czyżby ta gorycz w Pani słowach była spowodowana tym, że Pani sama nigdy nie nadawała się do takich konkursów? Tutaj z kolei ...
  ... żal mi jest Pani.
  • kag
   10.04.2013 16:20
   Można się z Autorką tekstu sprzeczać, że może trochę zbyt emocjonalnie podeszła do całej sprawy (ale to dział "Opinie" - miała prawo do subiektywizmu), jednak sposób w jaki Pan zakończył swój komentarz jest wybitnie niegrzeczny, bardzo "szczeniacki" i to on, a nie cały wywód pani redaktor, może zaszkodzić studentom UKSW. Następnym razem proponuję bronić swojej alma mater w subtelniejszy i dojrzalszy sposób.
   A fragment o zakonnicach, nietrudno na to wpaść, był ironiczny...
   doceń 13
  • Sylwia
   10.04.2013 16:22
   Młody człowieku(u studenta zakładam młodość, choć mogę się mylić)!Bardzo brzydki to atak ad personam wobec autorki tego komentarza. Widzę, że (niektórzy)studenci UKSW oceniają kobiety, zarówno swe koleżanki, jak i katolickie dziennikarki, według indywidualnych samczych gustów.
   P.S.Pani Redaktor, jest Pani piękną i mądrą kobietą!Pozdrawiam.
   doceń 9
  • FashOmen
   10.04.2013 17:08
   FashOmen
   Nie chodzi, pani Sylwio, o gust.
   Chodzi tylko i wyłącznie o odmawianie prawa studentkom UKSW do wyborów Miss UKSW ze względu na rzekomy charakter tej uczelni. Tylko i wyłącznie o to chodzi.

   Nie tylko moją jest to opinią i wydaje mi się (i jest to poparte autopsją), że potrafię powstrzymać swoje zwierzęce żądze.

   Spór dotyczy tylko i wyłącznie treści tego artykułu - nie atakuję dorobku Pani Joanny, do której zresztą zwracam się z szacunkiem (choć atak na końcu był dosadny, podtrzymuję).

   Dziennikarz jednak powinien sprawdzać swoje źródła, a na głównej stronie UKSW czytamy dziś, że wybory dziś się nie odbędą ... Więc o co cały raban? : / Szufladkują Państwo 18 tysięcy studentów wedle swojego upodobania, żadająć, by byli tacy, jak chcieliby Państwo ich widzieć.

   Może i w tym warto się pohamować?
   • ogi
    10.04.2013 21:30
    ależ nie chodzi o odmawianie prawa studentom UKSW do wyborów miss, a już na pewno nie ze względu na charakter uczelni, chodzi o niestosowność organizowania tych wyborów w rocznicę śmierci rektora tejże uczelni, gdy równie dobrze można było zorganizować te wybory za tydzień lub za miesiąc
    doceń 6
    0
   • Student
    11.04.2013 16:43
    Ale wczoraj nie było wyborów - trzy dni trwały castingi i wczoraj był trzeci dzień.
    doceń 1
    0
 • studenteria działa
  10.04.2013 16:18
  Chyba się studenteria skrzyknęła i pisza co im ślina. I bronią głupoty w zapamiętaniem i zacietrzewieniem godnym lepszej sprawy. Elita nam rośnie, aż przykro. Kiedyś ATK było milą uczelnią z kiepskim poziomem. Teraz jak widać poziom ten sam. Ale morale i umiejętność myślenia studentów - mocno upadły. Szkoda.
  ps. dziewczęta z UKSW, naprawdę jesteście piekne i wartościowe. I nie musicie tego udawadniać paradując w bikini przed publiką i jury. Takie prezentacje można równie dobrze urządzić w klubie gogo, bez emblematu "studentka".
  • FashOmen
   10.04.2013 17:11
   FashOmen
   W bikini paradować będą dziewczyny wybrane z castingu na gali finałowej i dzieje się tak w każdych wyborach miss. Takie są ich reguły, a lokalne (na UKSW) mają je jak najwierniej naśladować.
   Być może dziewczyny będą pracować nawet i w klubie nocnym, ale to ich sprawa, jaki zawód wybiorą. Tam jednak charakterystyka i symbolika ubioru jest zupełnie inna, szanowny Współforumowiczu.
   • Agnieszka Opiłowska
    11.04.2013 00:34
    Czy naprawdę wybory miss to jest impreza, którą warto kopiować , bo jest modna, bo,,inni tak robią" ?
    Czy nie ma wystarczających argumentów, by po przemyśleniu sprawy zrezygnować z organizacji takich imprez?
    Paradowanie w bikini przed oceniającym kobiety jury i przed publicznością moim zdaniem narusza godność kobiety, uprzedmiotawia ją. Każdy człowiek popełnia błędy i zawsze może się wycofać, mam nadzieje ,że organizatorzy takich konkursów tez zrozumieją ,że nie jest to dobry pomysł w całej rozciągłości.
    doceń 10
    0
  • kuba
   10.04.2013 18:52
   zazdrość.
   doceń 1
 • Olga
  10.04.2013 16:55
  Casting w smoleńską rocznicę - co tu dyskutować - jest wybrykiem niedojrzałych ludzi. Chichot chochoła - oto wasza misska.
  doceń 1
 • Krzysiek
  10.04.2013 17:10
  Nie trzeba być "wapniakiem" żeby nie dostrzegać że 10.4 to nie jest najlepsza data na taką imprezę. Część studentów ironizuje, że to dzień żałoby narodowej i nie wolno się śmiać. Słabe strasznie że nie widzą różnicy... Wszystko jedno czy to uczelnia katolicka czy nie, trochę to niestosowne. Tym bardziej że w katastrofie zginął rektor. TO chyba wystarczający powód żeby pomyśleć o innej dacie.
  doceń 12
 • jazmig
  10.04.2013 17:56
  jazmig
  10 kwietnia nie jest dniem żałoby narodowej, więc nie rozumiem obiekcji autorki. Fakt, że tego dnia zginął również rektor uczelni wcale nie oznacza, że na uczelni ma panować żałoba.
  doceń 1
 • Peter
  10.04.2013 18:02
  Jestem studentem UKSW.
  Jako katolik i osoba popierająca śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego jeszcze przed katastrofą, jestem zdumiony i zdegustowany artykułem oraz dyskusją pod nim.

  Casting w tym dniu jest faktycznie niedopatrzeniem, ktoś nie pomyślał. Aczkolwiek nie odbywa się w tym dniu żadna gala Wyborów Miss. Casting ma charakter zamknięty, tylko komisja + kandydatki.

  Katolicy nie powinni zajmować się wieszaniem psów na organizatorach i wylewaniem swych żali na forach internetowych. W komentarzach jak i w samym artykule dopatrzeć się można mowy nienawiści porównywalnej do tej prezentowanej choćby na łamach Gazety Wyborczej.
  Nie tak postępują katolicy...
  Autorka tekstu mogła się przecież skontaktować z organizatorami i poprosić o zmianę terminu ze względu na jego datę. Ale lepiej wylać szambo na studentów...

  Poprzez takie zachowanie zniechęcacie młodych ludzi do tematyki 10.04, którą skutecznie obrzydziły już media głównego nurtu.
  Taka polityka Gościa Niedzielnego jest skandaliczna, nakręcanie złych emocji w takim dniu jest rzeczą nie do pomyślenia.
  Nie zgadzam się na kreowanie tak negatywnego wizerunku obchodów katastrofy smoleńskiej.
  Szkodzicie, a nie pomagacie.

  Jakim prawem odbieracie możliwość organizacji wyborów (bo i do tego nawiązuje artykuł) na UKSW? Myślałem, że to lewacy, a nie katolicy zajmują się ograniczaniem wolności drugiego człowieka.
  Wybory mają charakter dobrowolny, zgłaszają się do nich CHĘTNE kandydatki. Nic zbereźnego, mogącego urazić drugą osobę się tam nie dzieje. Lamenty są zbędne.


  I na koniec: bardzo proszę sobie nie wycierać ... Naszym patronem. Jako student UKSW jestem dumny z takiego patrona i nie dostrzegam jakiejkolwiek ujmy dla Ks. Kardynała Wyszyńskiego poprzez organizację wyborów MISS na Naszej uczelni.
  • Rohirrim
   11.04.2013 09:25
   Proszę nie szantażować "zniechęcaniem młodych ludzi do tematyki 10.04." Wszystkie Wasze argumenty ; "bo uczelnia nie jest katolicka tylko publiczna" "inni też tak robią" a "z kandydatkami przeprowadza się rozmowę" ( z tego samego powodu dla którego w w Playboy-u zamieszcza się artykuły - dla ŻĄDNYCH wiedzy panów oczywiście) są nie tylko żenujące intelektualnie ale dowodzą utraty zwyczajnej busoli, która pozwala odróżniać rzeczy wartościowe od głupich choć niezakazanych.
   Stąd już tylko równia pochyła do "zimnego lecha" , który jest tylko formą promocji piwa - a co nie wolno ?
   Pan jest dumny z takiego patrona - ale czy vice versa ?
   doceń 9
 • kuba
  10.04.2013 18:48
  a ja myślę że to pani nie pomyślała.. to nie jest, jak ktoś już wcześniej zaznaczył, uczelnia katolicka. A wybory miss nie są czymś negatywnym, ani naruszającym jakieś zasady dobrego wychowania. Przypomnę pani że żałoba się już skończyła. Proponuję polecieć z flagą do centrum, wyrazi tym pani większe stonowanie, współczucie dla rodzin i pamięci zmarłym. Pokrzyczeć, pomanifestować! Aby zaśmiecacie internet..
  doceń 0
 • As.
  10.04.2013 18:49
  UKSW NIE jest uniwersytetem katolickim, co sam podkreślał niegdyś Jarosław Koral, który pełnił urząd Dziekana.
  doceń 1
 • Toya
  10.04.2013 20:02
  JAK TO MOŻLIWE, ŻE KIEDYŚ, BEZ SZCZEGÓLNYCH WYBORÓW, WSZYSCY STUDENCI NA UCZELNI WIEDZIELI, KTÓRA STUDENTKA JEST NAJŁADNIEJSZA:D
  doceń 15
 • Student
  10.04.2013 20:10
  OŚWIADCZENIE

  Po przeczytaniu artykułu "Casting w smoleńską rocznicę", który ukazał się w dniu 10 kwietnia 2013 roku na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego” pragniemy sprostować podane w nim nieprawdziwe informacje. Pragniemy również podkreślić, że ów artykuł zaprzecza zasadom rzetelności dziennikarskiej, wprowadzając jednocześnie niepotrzebny zamęt w tak ważny dzień pamięci.

  Nieprawdą jest, że odbywa się dziś gala Miss UKSW. To, co zaplanowaliśmy na 10 kwietnia 2013 roku to czysto formalna procedura zapisów, połączona z kilkuminutową rozmową z kandydatką.

  Nieprawdą jest, że spotkaniom towarzyszyła publiczność. Publiczność będzie obecna dopiero na gali 16 maja w Teatrze Capitol.

  Nieprawdą jest, że kandydatki prezentowały się w kostiumach kąpielowych, sukniach ślubnych, strojach casual, czy wizytowych. Na zapisy Kandydatki przychodziły w takim stroju, w jakim codziennie przychodzi się na Uczelnię.

  Nieprawdą jest, że Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego jest uczelnią katolicką. UKSW jest uczelnią publiczną o etosie chrześcijańskim.

  Należy zwrócić uwagę na fakt, iż konkurs organizowany jest od dłuższego czasu. W związku z tym zastanawiające jest, że artykuł ten opublikowany został dopiero 10 kwietnia. Nasuwa się pytanie: czy celem tego artykułu jest merytoryczna debata, czy chęć szukania sensacji?

  Organizatorzy Miss UKSW

  Samorząd Studentów UKSW
  Niezależne Zrzeszenie Studentów UKSW
  doceń 1
 • UKSW
  10.04.2013 20:27
  OŚWIADCZENIE

  Po przeczytaniu artykułu "Casting w smoleńską rocznicę", który ukazał się w dniu 10 kwietnia 2013 roku na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego” pragniemy sprostować podane w nim nieprawdziwe informacje. Pragniemy również podkreślić, że ów artykuł zaprzecza zasadom rzetelności dziennikarskiej, wprowadzając jednocześnie niepotrzebny zamęt w tak ważny dzień pamięci.

  Nieprawdą jest, że odbywa się dziś gala Miss UKSW. To, co zaplanowaliśmy na 10 kwietnia 2013 roku to czysto formalna procedura zapisów, połączona z kilkuminutową rozmową z kandydatką.

  Nieprawdą jest, że spotkaniom towarzyszyła publiczność. Publiczność będzie obecna dopiero na gali 16 maja w Teatrze Capitol.

  Nieprawdą jest, że kandydatki prezentowały się w kostiumach kąpielowych, sukniach ślubnych, strojach casual, czy wizytowych. Na zapisy Kandydatki przychodziły w takim stroju, w jakim codziennie przychodzi się na Uczelnię.

  Nieprawdą jest, że Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego jest uczelnią katolicką. UKSW jest uczelnią publiczną o etosie chrześcijańskim.

  Należy zwrócić uwagę na fakt, iż konkurs organizowany jest od dłuższego czasu. W związku z tym zastanawiające jest, że artykuł ten opublikowany został dopiero 10 kwietnia. Nasuwa się pytanie: czy celem tego artykułu jest merytoryczna debata, czy chęć szukania sensacji?

  Organizatorzy Miss UKSW

  Samorząd Studentów UKSW
  Niezależne Zrzeszenie Studentów UKSW
  • Rohirrim
   11.04.2013 10:19
   Uff, ulżyło nam wszystkich zawistnym, starym i brzydkim moherom. Wcale nie chodzi tu o urodę tylko o intelekt, do tego wyeksponowany w wyciągniętych swetrach. Etos chrześcijański został uratowany, choć szkoła pamiętamy - publiczna. Czy etos zakłada kolejne formy chrzescijańskiej ekspresji choć w publicznej ma się rozumieć formie ?
   doceń 10
  • Ismena
   11.04.2013 11:39
   Ismena
   I dlatego kandydatki mają przyjść na tę czysto formalną rozmowę w obuwiu na szpilkach? Żeby te... niższe były słyszalne zza stołu? A waciki do zmywania makijażu miały służyć do wycierania kleksów, gdyby któremuś jurorowi ręka przy składaniu podpisu na protokole zarżała...
   doceń 10
 • JacekNowak
  10.04.2013 20:29
  JacekNowak
  Błądzić jest rzeczą ludzką, trwać w błędzie - głupotą.

  Nie tak bardzo smuci zorganizowanie castingu w ten szczególny dzień, zapewne przez niedopatrzenie, co upór, z jakim studenci nie dopuszczają krytyki swojego nierozsądnego pomysłu.
  doceń 12
 • olka
  10.04.2013 20:31
  LOL,Gość Niedzielny wbił mnie w ziemię... Zafaśzowanie i nienawiść bijąca z tego artykułu są nie do przyjęcia.
  ŻENADA
  • HM
   10.04.2013 22:15
   Nienawiść to jest zaślepiające uczucie. Zupełnie nie dostrzegam jej w artykule, ale silne emocje w Twojej wypowiedzi jak najbardziej. Pod ich wpływem rzucasz oskarżeniami bez powodu. Niestety odbija się to też negatywnie na ortografii.
   doceń 10
 • max.max
  10.04.2013 20:49
  Żenada Pani "redaktor". Najpierw trzeba zapoznać się szczegółowo z informacją, poznać źródła a najlepiej skorzystać co najmniej z dwóch żeby skonfrontować informacje i dopiero w tedy coś pisać. No i właśnie Pani napisała... "coś".
  Miałem duży szacunek do Gościa niedzielnego ale widzę, że poziom robi się jak w gazecie wyborczej. Czyżby zmienił się redaktor naczelny sympatyzujący z partią rządzącą a nas to ominęło?
  • Andrzej
   10.04.2013 23:25
   Żenada ! UPADEK UKSW ! KPINY i pogarda dla tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem.
   Nie przystoi.
   doceń 5
  • Andrzej
   10.04.2013 23:27
   Myślałem kiedyś, że studenci UKSW coś sobą reprezentują. Zapewne wiele z nich tak,
   ale garstka chołoty, jak te szumowiny zbierające się na zupie, zawsze wypłynie i próbuje narzucać swoje wytwory chorej wyobraźni.
   Erotomani na UKSW, tak to trzeba jasno określić.
   • wladdi
    02.05.2013 19:03
    "Andrzeju, jeju, jeju!"

    Po pierwsze, nie obrażaj. Zastanów się najpierw, co Ty sobą reprezentujesz wyzywając swoich współbraci od hołoty*, szumowin i erotomanów. Po drugie, czy ktoś Cię zmusza do udziału w Wyborach Miss UKSW? Ani nie musisz w nich startować, ani uczestniczyć w gali finałowej, która nawet nie odbędzie się na terenie uczelni.

    A o to, co studenci UKSW sobą reprezentują, nie musisz się martwić. Oni potrafią bawić się w sposób nie urągający godności żaka. Tu nie będzie burleski, jak to miało miejsce na Wyborach Miss Polonia SGGW 2012, choć to w końcu też nie zbrodnia :)


    --
    * Tak, to się pisze przez "h", nie przez "ch".
    doceń 0
    0
 • widmo
  10.04.2013 21:05
  Podaje inne powody dla których nie powinny się odbyć Wybory Miss UKSW! Przez wiele lat 10 kwietnia, kolejno umierały takie osobistości jak:
  • 879 – Ludwik II Jąkała, król zachodniofrankijski (ur. 846)
  • 1055 – Konrad II, książę Bawarii, syn Henryka III (ur. 1052)
  • 1216 – Eryk X Knutsson, król Szwecji (ur. ?)
  • 1533 – Fryderyk I Oldenburg, król Danii i Norwegii (ur. 1471)
  • 1585 – Grzegorz XIII, papież (ur. 1502)
  • 1640 – Agostino Agazzari, włoski kompozytor (ur. 1578)
  • 1767 - Johann Elias Ridinger, niemiecki malarz, grafik i rysownik (ur. 1698)
  • 1813 – Joseph Louis Lagrange, francuski matematyk, astronom pochodzenia włoskiego (ur. 1736)
  • 1827 – Emilia Chopin, siostra Fryderyka (ur. 1812)
  • 1835:
  • Magdalena z Canossy, święta katolicka (ur. 1774)
  • Gustaw Małachowski, polski działacz polityczny, poseł na Sejm Królestwa Polskiego (ur. 1797)
  • 1889 – Maria Julia Zaleska, polska pisarka (ur. 1831)
  • 1909 – Algernon Charles Swinburne, angielski pisarz (ur. 1837)
  • 1911 – Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, litewski kompozytor, malarz (ur. 1875)
  • 1919 – Emiliano Zapata, meksykański anarchista, rewolucjonista, przywódca rewolucji meksykańskiej (ur. 1879)
  • 1932 – Jerzy Zwierkowski, polski kontradmirał (ur. 1873)
  • 1939 – Alfredo Panzini, włoski pisarz (ur. 1863)
  • 1943 – Hipolit Gliwic, polski ekonomista, polityk, minister przemysłu i handlu, wicemarszałek Senatu (ur. 1878)
  • 1951 – Dobiesław Damięcki, polski aktor (ur. 1899)
  • 1954 – Auguste Marie Louis Lumière, francuski pionier kinematografii (ur. 1862)
  • 1955 – Pierre Teilhard de Chardin, francuski myśliciel i filozof religijny (ur.1881)
  • 1962:
  • Michael Curtiz, amerykański reżyser filmowy pochodzenia węgierskiego (ur. 1886)
  • Stuart Sutcliffe, brytyjski malarz, muzyk, basista zespołu The Beatles (ur. 1940)
  • 1965 – Linda Darnell, amerykańska aktorka (ur. 1923)
  • 1971 – Jadwiga Bornsteinowa, polska bibliotekarka (ur. 1877)
  • 1975 – Eugeniusz Żytomirski, polski pisarz, krytyk teatralny (ur. 1911)
  • 1979 – Nino Rota, włoski kompozytor, twórca muzyki filmowej (ur. 1911)
  • 1983 – Wiktor Sukiennicki, polski prawnik, historyk, publicysta, profesor Uniwersytetu Wileńskiego (ur. 1901)
  • 1984 – Jakub Berman, polski polityk, działacz komunistyczny, wicepremier (ur. 1901)
  • 1985 – Karol Tchorek, polski rzeźbiarz (ur. 1904)
  • 1988 – Włodzimierz Boruński, polski poeta, satyryk, tłumacz, aktor (ur. 1906)
  • 1992:
  • János Kajdi, węgierski bokser (ur. 1939)
  • Peter D. Mitchell, brytyjski biochemik, laureat Nagrody Nobla (ur. 1920)
  • 1993 – Chris Hani, południowoafrykański polityk, działacz komunistyczny (ur. 1942)
  • 1995 – Morarji Desai, indyjski polityk, premier Indii (ur. 1896)
  • 1999 – Zdzisław Pogodziński, polski architekt, profesor Akademii Rolniczej we Wrocławiu (ur. 1932)
  • 2000 – Rabah Bitat, algierski polityk, prezydent Algierii (ur. 1925)
  • 2001 – Tadeusz Chciuk-Celt, polski harcmistrz, żołnierz ZWZ, polityk, dziennikarz (ur. 1916)
  • 2002:
  • Manuel Caballero, hiszpański artysta plastyk (ur. 1926)
  • Yūji Hyakutake, japoński astronom (ur. 1950)
  • 2003:
  • Little Eva, amerykańska piosenkarka (ur. 1943)
  • Abdul Majid al-Choi, iracki przywódca szyicki, ajatollah (ur. 1962)
  • 2004:
  • Orazio Fumagalli, włoski rzeźbiarz (ur. 1921)
  • Jacek Kaczmarski, polski bard, poeta, kompozytor (ur. 1957)
  • Roland Rainer, austriacki architekt (ur. 1910)
  • Abraham Spiegel, amerykański filantrop (ur. 1906)
  • 2005 – Mieczysław Jankowski, polski tancerz (ur. 1917)
  • 2007 – Jerzy Miller, polski pisarz, autor tekstów piosenek (ur. 1923)
  • 2008 – Ernesto Corripio y Ahumada, meksykański duchowny katolicki, kardynał (ur. 1919)
  • 2009:
  • Tadeusz Tuczapski, polski generał broni, członek WRON (ur. 1922)
  • Józef Zbiróg, polski aktor (ur. 1930)
  • 2010:
  • Czesław Berenda, polski dziennikarz, twórca Telegazety (ur. 1931)
  • Dixie Carter, amerykańska aktorka (ur. 1939)
  • Arthur Mercante, amerykański sędzia bokserski (ur. 1920)
  • Tomasz Tatarczyk, polski malarz (ur. 1939)
  • 2011 – Eugeniusz Get-Stankiewicz, polski rzeźbiarz, grafik (ur. 1942)
  • 2012:
  • Luis Aponte Martínez, portorykański duchowny katolicki, kardynał, arcybiskup San Juan (ur. 1922)
  • Raymond Aubrac, francuski pilot wojskowy, jeden z przywódców francuskiego ruchu oporu podczas II wojny światowej (ur. 1914)
  • Bogdan Broda, polski zapaśnik, działacz sportowy, przedsiębiorca (ur. 1939)
  • Jerzy Liśniewicz, polski architekt (ur. 1919)
  • Bill Stone, nowozelandzki inżynier w zespołach Formuły 1 (ur. 1939)
  • 2013:
  • Lorenzo Antonetti, włoski duchowny katolicki, kardynał (ur. 1922)
  • Robert Edwards, brytyjski fizjolog, laureat Nagrody Nobla (ur. 1925)
  • Achsarbek Gałazow, osetyjski polityk, prezydent Osetii Północnej (ur. 1929)
  doceń 0
 • sprostowanie
  10.04.2013 21:25
  http://www.fronda.pl/a/wybory-miss-na-uksw-w-trzecia-rocznice-smolenska-nie-ma-zadnych-wyborow-miala-byc-jedynie-rejestracja-kandydatek,27433.html
  doceń 1
 • Książe Karol
  10.04.2013 21:26

  spalić na stosie LADACZNICE! takie złe dziewoje, chędożą się po Wielkim Poście.

  doceń 1
 • genowefa
  10.04.2013 21:32
  bardzo marne....tania sensacja;/
  autorka albo nie miała zielonego pojęcia o tym co pisze albo zrobiła to celowo i wszystko przekręciła obrażając dobre imię UKSW i wprowadzając w błąd czytelników.
  polecam przeczytać sprostowanie tutaj:
  http://www.samorzad.uksw.edu.pl/node/283
  doceń 1
 • żenua
  10.04.2013 21:36
  GOŚĆ NIEDZIELNY POWINIEN PRZEPROSIĆ UCZELNIĘ!!!! I ZAMIEŚCIĆ SPROSTOWANIE KTÓRE JEST TU:
  http://www.samorzad.uksw.edu.pl/node/283
  doceń 1
 • Zdegustowana tekstem
  10.04.2013 21:41
  Kobieto, zajmij się czymś ważnym.
  doceń 1
 • hlehel
  10.04.2013 21:42
  żal Pani Jureczko....
  kompletny brak taktu, wiarygodności i rzetelności w artykule.
  doceń 1
 • XYZ
  10.04.2013 22:11
  Skoro już ustalone zostało, że UKSW to uczelnia państwowa, to warto też wspomnieć, że casting to zupełnie coś innego niż gala finałowa. Nie dość, że nikt nie paradował w kostiumach i nie było publiczności, to z huczną impezą nie miał nic wspólnego. A na przyszłość autorce proponuję zapoznać się z tematem, zanim napisze kolejny artykuł i wprowadzi czytelników w błąd przekazując nieprawdziwe informacje.
  doceń 1
 • abcd
  10.04.2013 22:16
  Droga Pani od kiedy UKSW jest uczelnią katolicką?

  UKSW jest wyższą uczelnią publiczną, której początki sięgają 1954 roku, kiedy to nosiła miano Akademii Teologii Katolickiej (http://www.uksw.edu.pl/Uniwersytet)
  doceń 1
 • Savonarola
  10.04.2013 22:21
  Co studenci UKSW będą robić w rocznicę śmierci ich rektora śp. ks. prof. Ryszarda Rumianka? Wybierać miss!....Mysle,ze lepiej wybierac miss,niz np. lizac bita smietane z kolan jakiegos duszpasterza.
  doceń 1
 • Kamil
  10.04.2013 22:21
  od dziś 10 kwietnia worek pokutny na głowę i sie umęczać, 0 uśmiechu.
  Bo jak nie to nie jesteście katolikami i porządnymi ludźmi.
  Pani która to pisała nie jest dewotką, jest po prostu głup++.
  A jak głup++ chce się biczować i umartwiać to niech to robi w gronie "swoich".

  Znałem ks Rumianka, nie pamiętam równie miłego i lubiącego RÓŻNEGO RODZAJU inicjatywy studenckie. Prawdziwy ksiądz!
  doceń 1
 • Mania.
  10.04.2013 22:26
  Kobieto idź sprzedawać "gazetę polską" na ulicę bo do tego się nadajesz. Albo zalinkuj im, to p[omylone środowisko idealnie pasuje do Twojego poziomu.
  doceń 1
 • Jagoda
  10.04.2013 22:53
  Na Politechnice Warszawskiej też są wybory miss i nikt się nie czepia. Tania sensacja. UKSW to państwowa uczelnia! niedouczona redaktorko. Chciałaś zabłysnąć kosztem innych? Bardzo dobrze, że są wybory miss na UKSW i powinny być co roku organizowane.
  doceń 1
 • Kaja
  10.04.2013 23:15
  Wstyd UKSW! Sama zajrzałam na stronę wyborów Miss i wszystko się, co napisała autorka artykułu jest prawdą. Co więcej, dziewczyny paradujące w kostiumach kąpielowych będą prezentować się też przed Rektorem UKSW (Księdzem!), który ma zasiadać w jury . Po prostu masakra! Na Uniwersytecie w kostiumie kąpielowym!? To nawet na innych uczelniach od tego się powstrzymują, a na UKSW chcą sobie popatrzeć. WSTYD! WSTYD UKSW!
  doceń 1
 • fas
  10.04.2013 23:19
  A Szanowny Ksiądz Rektor UKSW ma w jury zasiadać!!! Hahaha! DOBRE :D :D :D
  doceń 3
 • Kasia
  10.04.2013 23:25
  "takiej uczelni nie przystoi" - takiej uczelni czyli jakiej uczelni???????? uniwerek jak każdy inny
  doceń 1
 • goniec niedzielny
  10.04.2013 23:41
  Jak tak dalej pójdzie, to obok urlopów macierzyńskich i tacierzyńskich będziemy mieli w Polsce urlopy smoleńskie. W przypadku niektórych byłyby one wręcz wskazane.
  doceń 1
 • student
  10.04.2013 23:55
  OŚWIADCZENIE

  Po przeczytaniu artykułu "Casting w smoleńską rocznicę", który ukazał się w dniu 10 kwietnia 2013 roku na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego” pragniemy sprostować podane w nim nieprawdziwe informacje. Pragniemy również podkreślić, że ów artykuł zaprzecza zasadom rzetelności dziennikarskiej, wprowadzając jednocześnie niepotrzebny zamęt w tak ważny dzień pamięci.

  Nieprawdą jest, że odbywa się dziś gala Miss UKSW. To, co zaplanowaliśmy na 10 kwietnia 2013 roku to czysto formalna procedura zapisów, połączona z kilkuminutową rozmową z kandydatką.

  Nieprawdą jest, że spotkaniom towarzyszyła publiczność. Publiczność będzie obecna dopiero na gali 16 maja w Teatrze Capitol.

  Nieprawdą jest, że kandydatki prezentowały się w kostiumach kąpielowych, sukniach ślubnych, strojach casual, czy wizytowych. Na zapisy Kandydatki przychodziły w takim stroju, w jakim codziennie przychodzi się na Uczelnię.

  Nieprawdą jest, że Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego jest uczelnią katolicką. UKSW jest uczelnią publiczną o etosie chrześcijańskim.

  Należy zwrócić uwagę na fakt, iż konkurs organizowany jest od dłuższego czasu. W związku z tym zastanawiające jest, że artykuł ten opublikowany został dopiero 10 kwietnia. Nasuwa się pytanie: czy celem tego artykułu jest merytoryczna debata, czy chęć szukania sensacji?

  Organizatorzy Miss UKSW

  Samorząd Studentów UKSW
  Niezależne Zrzeszenie Studentów UKSW
  doceń 1
 • smiechuwarte
  11.04.2013 00:27
  ARTYKUŁ NIERZETELNY
  WIDAC, ZE AUTORKA chyba MIALA GO JUZ NAPISANEGO WCZESNIEJ I TYLKO CZEKALA ZEBY KTOS ZROBIL TO PRZEOCZENIE - WZÓR KATOLICKIEGO POSTĘPOWANIA?

  i ktoś taki jak pani autorka jeszcze śmie moralizować kogokolwiek? HA HA HA
  doceń 1
 • Studentka
  11.04.2013 00:42
  Zawsze szanowałam tygodnik "Gość Niedzielny", Tak się składa droga Pani Redaktor, że jestem studentką tej kolokwialnie mówią obsamarowanej przez Panią uczelni i absolutnie się nie zgadzam z tym co Pani napisała. Jeśli chciała Pani "zabłysnąć" lub stworzyć pole do debaty- Gratuluję! Pani artykuł wzbudza sensację! Jeśli jednak cel był inny polecam na przyszłość głębszą analizę tematyki jaką się Pani zajmuje.

  Z poważaniem

  Zniesmaczona Studentka UKSW
  • Rohirrim
   11.04.2013 09:47
   Ale czy poza Pani "analizą" doczekamy się jakiś konkretów, czy też używając, jak rozumiem uniwersyteckiego sznytu "tej kolokwialnie mówią" - faktów ?
   doceń 6
 • student UKSW
  11.04.2013 01:00
  Bronię kolegów z UKSW, a termin był wybrany niefortunnie i nie było on finałem castingu, tylko eliminacjami przed 5-osobowy jury, niektórzy by chcieli by 10.04 był świętem państwowym i kościelnym dniem 96 męczenników i dniem postu i żałoby, bez przesady,
  zamiast budować pomniki módlmy się za ofiary tej tragedii, wszyscy stawiają zarzuty, a założę się, że 3/4 nie znam tych 96 nazwisk, obudźcie się, prawdę poznamy za +/- 50 lat, jak po Katyniu z roku '43. A tymczasem żyjmy normalnie bez paranoi.

  Pozdrawiam wszystkich studentów z UKSW
  Rafał II rok INH UKSW
  doceń 1
 • Puff
  11.04.2013 01:27
  Tania sensacja, uogolnienia, mijajace sie z prawda zarzuty, nieistniejace slowo -MISSÓW - czy Pani w ogóle wie czym sa rodzajniki ? No chyba ze tutaj byl zamiar stworzenia nowego slowa poprzez ktore Pani nazwisko zapisze sie na tam tam tadam KARTACH HISTORII Przez przypadki pewnie tez ciezko idzie. Na casting o ile dobrze mi wiadomo zglosili sie ochotnicy a ńie wszyscy studenci oraz organizowany casting- rozmowa byl pomyslem garstki osob a nie 12 tys studentow. Moze i foux pas z data ale serio?! Czytam artykul i wyobrazam sobie psa z szeroko otwartymi oczami i piana na pysku.
  • Ismena
   11.04.2013 11:06
   Ismena
   No, no, czym są "rodzajniki"? W języku polskim w szczególności?
   "Ciężko" w znaczeniu "trudno" to rusycyzm.
   "Foux pas" - język francuski nie zna takiego zwrotu.
   Pominę litościwie bełkotliwą składnię i zdumiewającą oszczędność znaków interpunkcyjnych.

   ...czytam pełen wyższości komentarz i wyobrażam sobie studenta, który powinien wrócić do gimnazjum...
   doceń 7
 • Natalia
  11.04.2013 01:39
  Żałosne imprezy polegające na tym, że "studentki prezentują swoje wdzięki przed komisją" nie powinny mieć miejsca na uniwersytecie. To uniwersytet nie hodowla bydła! To miejsce przeznaczone do zdobywania wiedzy, organizowania dyskusji a nie oceniania miseczek i wybierania misek. Jeśli jakieś dziewczyny koniecznie muszą się dowartościować w ten sposób, to może niech poszukają innego miejsca.
  doceń 2
 • przechodzień
  11.04.2013 08:12
  Nawet jeśli tylko "nie pomyśleli" to też o czymś świadczy. I niestety niezbyt korzystnie :(
  doceń 5
 • Były student
  11.04.2013 08:17
  "żądając usunięcia opinii" - niezłe nam rośnie pokolenie zamordystów. Że też PRL nie doczekał tego wychówku... miałby kadry. Chyba, że to przejaw głębokiej wiary w to, że trzy lata temu rektor osiągnął NIEBO i tylko się obecnie cieszyć podziwiając urodę stworzenia, a nie smucić. Śmucić to się można, że na ziemi nikt nie odpowiedział, za sprawę i np. w ambasadory idzie. Ale to też zdaje się "znany działacz katolicki". Czyż nie?
  doceń 9
 • inz
  11.04.2013 09:45
  Oj studenci...
  Myślicie, że zakrzyczycie prawdę?
  Tylko wystawiacie sobie świadectwo.
  • Rohirrim
   11.04.2013 09:52
   Z tą próbą zakrzyczenia prawdy przez współczesne dorastające katolickie elity ( choć z publicznej uczelni)- to zgoda . Z mysleniem - dyskutowałbym . Pozdrawiam Kręgi Rodzin
   • inz
    11.04.2013 10:03
    Dziękuję za pozdrowienia i jedne z nielicznych w tym wątku dobre słowo!

    doceń 6
    0
 • Losie...
  11.04.2013 10:22
  Jestem nową studentką UKSW i zauważyłam coś bardzo ciekawego. Z kim nie rozmawiam na swoim roku,to nie chodzi do kościoła...taka to katolicka uczelnia. Są jeszcze lepsze przypadki,które nawet ochrzczone nie są. Porównywanie nas do KUL-u jest obraźliwe. Dostajemy kasę od kościoła? Chyba nie. Zbierają na tacę dla nas? Nie, dla KUL-u.
  doceń 1
 • Wańka WPiA
  11.04.2013 10:52
  Ta Pani "redaktor" ma chyba jakiś problem ze sobą. Może to jedna z tych "skrytek". Do tego brzydka i nikt nie chciał na nią patrzeć ani się umawiać na studiach, charakter odpychający dla normalnego faceta.

  Ina kwestia, że na UKSW są normalni fajni studenci jak na innych uniwerkach.

  Ktoś zaproponował tu święto państwowe "10.04" albo obowiązkowe "urlopy smoleńskie" - chyba to tak będzie kiedyś. Pani powinna wizę do Korei Północnej wyrobić i tam pisać- ten sam zamordyzm i temperament
  doceń 1
 • AgnieszkaOpilowska
  11.04.2013 14:49
  AgnieszkaOpilowska
  Przy okazji warto przypomniec sobie co do kobiet mówł sługa boży ks. Kardynał S.Wyszyński
  FRAGMENT :

  ,,CZYSTOŚĆ KOSZTUJE, STAĆ WAS NA TO

  Przypatrzcie się cięciom na twarzy Jasnogórskiej Pani. To rycerska Pani, zna walkę i krew. Jesteście Jej dziećmi, dziećmi Jej rycerskiego Narodu. Czystość kosztuje i to drogo kosztuje, to cnota rycerska, cnota zwycięzców i ludzi odważnych. Tchórzów i wygodnisiów na nią nie stać. Trzeba o nią walczyć, trzeba się nad nią nieraz upracować do krwi. Do krwi ciała i serca. Jeśli Marię Goretti, dziewczynkę spod włoskiego nieba, stać było - z miłości dla Chrystusa i Jego Matki - na męczeńską śmierć w obronie czystości, to czyż polskich dziewcząt wpatrzonych w zranione Oblicze Jasno-górskiej Królowej nie stać na odwagę czystości i skromności? Czy nie stać was na przeciwstawienie się nieskromnej modzie, a choćby na męczeństwo opinii?
  Stać was na to, drogie dziewczęta. Stać was na to, aby dziś u stóp Jasnej Góry rozpocząć walkę o czyste serca młodzieży polskiej. "Krucjatę" czystych serc o czysty i zdrowy moralnie Naród.
  Stać was na to, aby dziś zerwać z głupią i nieskromną modą, z całym zachowaniem, które obraża godność polskiej dziewczyny.
  Stać was na to, aby wprowadzić nowy obyczaj, nowy styl, nowy sposób zachowania się, godny, skromny. Styl, który będzie strzegł godności waszego ciała i waszego serca, przyszłych ro-dzin i obyczaju narodowego.
  Wy pierwsze zacznijcie żyć tym nowym stylem. Stwórzcie go. Wypracujcie. Narzućcie go innym: waszym siostrom, koleżankom, kolegom.
  A potem zażądajcie waszą własną postawą, aby w tym stylu i inni do was się odnosili. Za-chowując się godnie, same będziecie miały prawo oczekiwać takiego zachowania od innych, będziecie miały prawo żądać go dla siebie.
  To będzie wasz wspaniały Maryjny czyn.
  Jestem zbyt słaba, pomyślisz, aby wytrwać w tych postanowieniach. Co zrobić? Jest jeden sposób niezawodny: złożyć całą siebie, swoje oczy, serca I dłonie w ręce Niepokalanej. Wtedy nie działasz już ty, ale działa Ona w tobie. Niech więc strzeże i prowadzi ciebie zawsze Zwycięska."

  http://www.sedziowie-malopolska.pl/wp-content/uploads/2012/09/Wyszynski_Tylko_czyste_serce.pdf

  I przemyślec n aspokojnie czy takie imprezy jak wybory miss sprzyjają kształtowaniu postaw szacunku do kobiet, skromności, czystości serca czy wręcz przeciwnie.
  • była studentka
   11.04.2013 18:33
   Pan Bóg stworzył człowieka i stworzył też jego ciało. Nie widzę nic złego w tym, żeby ładna młoda studentka pokazała się w stroju kąpielowym. Jeżeli ktoś ma zbereźne myśli, to jego problem i nie powinien z tego powodu zmuszać wszystkich dziewczyn do chodzenia w habitach. Czy jak jest np. kolonia Caritasu i wśród wychowawców jest ksiądz, dziewczynkom nie wolno leżeć na plaży w kostiumie kąpielowym? Jeżeli jakiemuś księdzu się wszystko kojarzy z seksem, to nie powinien być księdzem, a jeżeli komuś świeckiemu się wszystko kojarzy, to też współczuję. Wybór daty może niefortunny, ale z drugiej strony trudno po wiek wieków nie podejmować 10 kwietnia żadnych inicjatyw oprócz marszów pamięci. Swoją drogą były w różnych dniach i wcześniej katastrofy lotnicze, ginęli ludzie, a teraz tych dat oprócz rodzin ofiar nikt nie pamięta i nikt ich nie czci. A przecież wobec Boga wszyscy ludzie są równi, nie ważne, czy prezydent, czy zwykły Kowalski.
   • Rohirrim
    12.04.2013 09:54
    Twoja argumentacja przypomina mi kpinę, którą usłyszałem kiedyś bodaj w radiu TOKFM, związaną z oburzeniem wielu osób na reklamę z wulgarnym podtekstem seksualnym ( potrójne nawilżanie - trzy dziewczyny nawiązujące poprzez hasło reklamy oraz postawę do upodlającej je czynności seksualnej). Powtarzasz ten sam rechot sprzed lat wobec tych którzy "mają włochate myśli". Różnica polega na tym że taki rechot wybrzmiał w takim ,co tu kryć antykatolickim ( i szczerze nienawidzącym Polski) radiu. Dzisiaj piewcami wolności szkoły PUBLICZNEJ a nie katolickiej ( jakby to zwalniało z przyzwoitości) są właśnie studenci szkoły nadal powołującej się na etos chrześcijański. I tacy ludzie maja tworzyć niedługo elitę chrzesciajńską ? Przecież Wam jest bliżej do poglądów Palikota - chociaż z drugiej strony być może takie są rzeczywiste poglądy wielu studentów UKSW - zbieżne z poglądami frontemena z katolickiego KUL- ?
    Po takich argumentach Twoje niezrozumienie znaczenia rocznicy tragedii smoleńskiej w ogóle mnie już nie dziwi.
    doceń 4
    0
   • pierro
    17.04.2013 09:17
    Ty jak sądzę nie masz co pokazywać.
    doceń 0
    0
 • ekolorowa
  11.04.2013 16:48
  Tak to jest, w tym kraju nie będzie dobrze, skoro takie niedokształcone osoby piszą artykuły. Ta "pani" powinna pisać posty na pudelku, bo ma zadatki na pisanie fantastyki, pozdrawiam.
  doceń 1
 • hmm
  11.04.2013 18:38
  Ja to w ogóle myślałem, że plotkowanie jest grzechem (plotkowaniem jest również podawanie niesprawdzonych informacji np tych o strojach bikini) Widocznie redakcję Gościa obowiązują jakieś inne zasady niż szarą resztę Katolików.
  PS
  UKSW nie jest uczelnią katolicką
  • Rohirrim
   12.04.2013 10:03
   Czy Wyscie się wszyscy zmówili z tego UKSW ?
   "UKSW nie jest uczelnią katolicką" - to może sobie zróbcie tatuaże na czołach - będzie można od razu rozpoznać studenta NIEKATOLICKIEJ uczelni - choć z chrzesciajańskim etosem. Reszta dogmatów opartych o zasadę "jestem za a nawet przeciw" - zgodnie z popularną zasadą "kopiuj wklej" do sciągnięcia ze strony Ruchu Palikota - końcu studenta KUL-u, czyli osoby najlepiej zorientowanej nie tylko w promocji niestereotypowych ról płci ale również będącego guru wyznawców "niestereotypowych poglądów katolików" .
   doceń 4
 • AD
  11.04.2013 20:18
  no rzeczywiście, 10 kwietnia powinien być wyjęty z dni publicznych i wprowadzony bezwzględny zakaz jakichkolwiek wydarzeń publicznych. Żart to jest mało powiedziane. UKSW jak każda uczelnia może organizować tego typu wydarzenia w dzień niezwiązany z UZNANYMI świętami państwowymi. Wybory MISS nie są upokarzające, ponieważ dziewczyny przystępują do konkursu dobrowolnie. Tego typu myślenie jest zaściankowe, prymitywne i nie rozumiem jak osoba chcąca cieszyć się akceptacją publiczną może wysuwać tego rodzaju wywody. Poza tym co mają wspólnego wybory MISS uczelni z wyborami MISS wśród zakonnic lub księży?!
  PS. Podejrzewam, że w całej Pani karierze jest to najczęściej czytany wpis, głownie ze względu na pocztę pantoflową ludzi, którzy nie są w stanie uwierzyć, że takie wymysły pochodzą od - wydawałoby się - kompetentnej osoby.
  • Rohirrim
   12.04.2013 10:31
   To już prawdziwe curiosum intelektu : "wybory MISS nie są upokarzające, ponieważ dziewczyny przystępują do konkursu dobrowolnie".
   Ciekawa miara; to znaczy, że upokorzenie zaczyna się od gwałtu wzwyż ? Miarą upokorzenia i zarazem hipokryzji twórców i uczestników tego rodzaju imprez - nie tylko zresztą na UKSW - są słynne i prawie obowiązkowe rozmowy z pretendentkami do tytułu - na różne , szalenie poważne tematy. Odpowiedzi tych panien wskazują że nie o intelekt tu chodzi - ale czy to w końcu ważne ?
   W Playboy-u też są artykuły , są nawet tacy którzy gotowi by udowadniać że to wysoki poziom dziennikarstwa i że z tych powodów kupują "swierszczyki" - to specyficzne rozumienie "czytania między wierszami" zainfekowało też studentów UKSW ?
   doceń 4
 • Studentka UKSW-wierząca
  12.04.2013 22:13
  Bez przesady. Naszego rektora nigdy nawet nie widziałam na żywo nie mówiąc o pozostałych ofiarach katastrofy. Dla każdego 10 kwietnia może co innego znaczyć. Dla mnie jest to rocznica bardzo wesoła bo wiąże się z miłym dla mnie, osobistym wydarzeniem (wpływającym na całe moje życie). Więc co, mam więc mimo wszystko 10 kwietnia nie obchodzić swojej rocznicy, tylko się smucić? Oczywiście, wspomnieć naszych zmarłych polityków, księży itp należy , ale nie wpędzajmy się w jakiś obłęd... Napisała Pani ten artykuł - i wolno Pani mieć swoją opinię. Ale on brzmi bardziej jak morał nauczycielki wypowiadany do swoich uczniów w 1 klasie podstawówki niż manifestacja własnych poglądów... Przepraszam, ale jako studentka UKSW i osoba wierząca, poczułam że nie szanuje się moich osobistych wyborów i poglądów - nie organizuję wyborów miss (nie angażuję się w organizację) ani w nich nie uczestniczyłam (nie bawią mnie takie imprezy), a poczułam jakby i mnie ktoś skrytykował! Jeślibym zaś nawet w nich uczestniczyła - to mogę to robić bo każdy człowiek ma własny sposób myślenia i wrażliwość. Dla mnie 1 dzień może być dniem żałoby i radości jednocześnie. Trochę elastyczności myślenia......
  doceń 2
 • obserwatorka
  13.04.2013 17:41
  bez przesady, dokładnie! Studenci mają prawo do takich rzeczy! Smoleńsk już był i nie ma co teraz robić afery;/ Brawo studenci UKSW!! Przyjde na wasze wybory :)
  doceń 1
 • krakauer2
  14.04.2013 16:37
  Pani Jureczko-Wilk, pryncypialnie surowej w swych moralnych osądach odnośnie castingu studentów UKSW, zupełnie nie przeszkadza fakt, że od lat na czele kościoła w Polsce stoi dwóch byłych współpracowników SB: prymas Józef Kowalczyk (pseudonim Cappino) i przewodniczący episkopatu abp. Józef Michalik (pseudonim Zefir). Widać uważa, że to wszystko jest w porządku, w myśl zasady: co wolno wojewodzie, to nie ....
  Żeby Pani poglądy miały choćby cień wiarygodności, powinna się Pani najpierw zmierzyć z oceną moralnej wiarygodności tych obu wzmiankowanych wyżej hierarchów. Inaczej Pani postawa to nic innego jak hipokryzja.
  doceń 1
 • Alka
  14.04.2013 18:55
  Robi Pani to co powinien dziennikarz!powiadamia Pani opinię publiczną o tym co się dzieje....aż dotąd nie byłam świadoma,ze ta uczelnia jest tylko z nazwy katolicka.Wydawało mi się,że uczelnia mając w nazwie godność wielkiego prymasa Polski daje do zrozumienia,że jest to uczelnia katolicka i walcząca o poziom.To może KK tez nie jest katolicki a papież nie jest papieżem?
  doceń 5
 • AP
  15.04.2013 06:54
  Czy będzie można gdzie obejrzeć zdjęcia dziewczyn w strojach kąpielowych z wyborów miss UKSW?
  doceń 1
 • Stanisław_Miłosz
  16.04.2013 14:19
  Do Redakcji:

  Dziękuję za usunięcie poprzedniego komentarza. Cytat przygotowałem na jedną z wcześniejszych dyskusji i przez zaćmienie umysłu (zaraz po przebudzeniu a przed mocną kawą i z pośpiechu by do roboty zdążyć) wkleiłem tu. Nauczka, by za poważne sprawy brać się z trzeźwym umysłem. :)


  Ale jeśli chodzi o główny wniosek to zbyt daleko od tematu się chyba nie oddaliłem, ponieważ ATK(przekształcona w UKSW) wprawdzie w gwałcie została poczęta, ale potem przecież przez Kościół ukochana.


  Poprzedniczka ATK miała w nazwie "Katolickiej", a obecny UKSW ma przecież "Kardynała Stefana Wyszyńskiego". Zatem mimo że prawnie jest uczelnią "bezpłciową", bo państwową, to przecież odwołuje się do wartości katolickich, których zarówno pracownicy, jak i studenci za nic sobie mieć jednak nie powinni! Nawet jeśli katolikami nie są, a wykładają albo studiują jakiś przyrodniczy kierunek, a nie teologię, to przynajmniej ze względu na takiego patrona uczelni od pewnych zachowań się powstrzymywać. I tyle.
  doceń 2
 • :)
  25.04.2013 20:27
  hahahahahah ! Pani redaktor.... współczuję serdecznie, że nie ma Pani innych tematów.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zapisane na później

Pobieranie listy