Nowy numer 25/2018 Archiwum
 • Florian
  10.11.2013 11:44
  Jeszcze lepszym majstersztykiem szatana był Krzyż Jezusa Chrystusa,
  - I co ?
  - Wkurza cię droga Agatko ten krzyżowy majstersztyk szatana ?

  Jezus modlił się za swoich oprawców,
  - A ty się tylko wkurzasz ?
  • gr3
   12.11.2013 00:29
   Krzyż Jezusa Chrystusa pokazał nieskończoną miłość Boga do nas. Nie widzę żadnej analogi z tym pokazem mody...
   doceń 1
 • AgataSlusarczyk
  10.11.2013 13:46
  W filmie "Jak pokonać Szatana" Angela Musolessi - świecka współpracownica o. Gabriela Amortha,wyjaśnia, że kiedy powierzamy kogoś Niepokalanemu Sercu Maryi, wyrywamy go szatanowi. Sam zresztą to powiedział podczas jednego z egzorcyzmów. Bezcenne.
  doceń 9
 • farek
  10.11.2013 15:06
  Proszę zwrócić także uwagę na nazwę tej nowej kolekcji - "Jestem". Jestem to przecież imię Boga. Sądzę, iż to nie przypadek, a Maciej Zień jest osobą opętaną.
  doceń 7
 • Ryszard
  10.11.2013 16:19
  Dlaczego w tak wzniosłych sprawach używacie przekleństw ?! Słowo " wkurzyć się" to jest wulagaryzm !!!( odsyłam do prof. Miodka )
  doceń 0
 • Ryszard
  10.11.2013 16:20
  Dlaczego w tak wzniosłych sprawach używacie przekleństw ?! Słowo " wkurzyć się" to jest wulagaryzm !!!( odsyłam do prof. Miodka )
  doceń 0
 • Ryszard
  10.11.2013 16:21
  Dlaczego w tak wzniosłych sprawach używacie przekleństw ?! Słowo " wkurzyć się" to jest wulagaryzm !!!( odsyłam do prof. Miodka )
  • Żustek
   10.11.2013 23:15
   Jeśli to wulagaryzm jak Pan stwierdził to jako młoda osoba odsyłam Pana z kolei na kurs szybkiego pisania na komputerze albo do prof. Google by zobaczyć czy wogóle istnieje użyte przez Pana słowo.

   Czemu ma służyć takie czepianie się ?
   Autorka pisze ze swojego punktu widzenia jako młodej katoliczki. My tak mówimy... że coś nas wkurza i to jest autentyczne i dla nas zrozumiałe. To jest opinia a nie literatura piękna. Autorka napisała też nie wprost ale jednak, iż oddała tą osobę, której zachowanie ją wkurzyło w modlitwie. Pan by tak zrobił ? Moim zdaniem to piękna postawa. Jest napisane Gniewajcie się a nie grzeszcie. Niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce. Ef.4,26
   doceń 5
 • Abc
  10.11.2013 16:40
  Po takiej akcji Papież powinien natychmiast odwołać biskupa. Jeśli pozwala na profanacje kościołów to nie nadaje się na biskupa! Ale widać może więcej czasu zajmuje się polityką i podróżami niż swoim Kościołem, którego powinien być pasterzem.
  doceń 2
 • Jerzyk
  10.11.2013 17:42
  - Szatan to anioł.
  Czasami robi coś byśmy się wkurzali.

  - Jak się wkurzamy, robimy mu prezent.

  Jezus nakazał swoim uczniom głoszenie Dobrej Nowiny.
  - Modlitwa, to też Dobra Nowina.
  - Módlmy się więc, to szatan będzie się wściekał.
  doceń 6
 • nerika
  10.11.2013 20:58
  To wielki blew jakoby proboszcz dał pozwolenie na coś takiego, ks. Walenty od 2 tygodni jest w Izraelu na pielgrzymce, za tydzień wraca, większość księży była w rozjazdach, zostało 1 czy dwóch, żadnego nie dopuszczono do sprawy. W zbyt dobrej jedności żyli, sporów podobno nie było, więc jak nie od wewnątrz to z zewnątrz zły zaatakował. Zień ewidentnie kłamał w wywiadzie, na pewno nie rozmawiał z proboszczem tej parafii. Popularność panu Zieniowi widać totalnie strzeliła do głowy, bo sława jak wiadomo to co innego. Znam tych kapłanów, w życiu by się nie zgodzili. X.Walenty na dzień dobry taką propozycje z całym tym towarzystwem wyrzucił by. Jest człowiekiem konkretnym, radykalnym, to kapłan o wielkim duchu i mądrości, widać komuś to bardzo przeszkadza. Ze znanymi mi parafianami podejrzewamy że otwarcie furtki pochodzić mogło z kurii
  • tjz6
   12.11.2013 13:23
   Jesteś stamtąd, więc pewnie wiesz, co piszesz, ale wydaje mi się to nieprawdopodobne, że bez zgody proboszcza, bądź podczas Jego nieobecności - zastępcy, mogło dojść do czegokolwiek zewnętrznego.Piszesz, że podejrzewacie Kurię, ale jeśli jesteście Kościołem Katolickim, to podlegacie Kurii, więc to nie jest "ktoś z zewnątrz".
   doceń 0
 • vv
  11.11.2013 04:14
  Sam fakt, że trzeba ewakuować Najśw Sakrament, juz jest alarmem, że wydarzenie jest niestosowne!!! Osobiście jestem przeciw czemukolwiek w kościele poza Msza św. Od koncertów, filmów itp są inne miejsca. Kościół to nie zwykły budynek, ale "miejsce Święte Świętych". U Żydów w to najświętsze miejsce- gdzie przecież była "tylko" Arka Przymierza, a nie Bóg- kapłan wchodził tylko raz w roku. A u nas, gdzie mamy Żywego Boga, pierwszeństwo mają turyści, pokazy mody itp.
  doceń 10
 • teribelka
  11.11.2013 12:05
  Wydarzenie miało miejsce w piątek wieczorem.
  A w sobotę było czytanie o wypędzeniu kupców ze świątyni. Przypadek ?
  doceń 8
 • jazmig
  11.11.2013 13:06
  Ten proboszcz powinien stracić swoją funkcję, a biskup który to toleruje, razem z nim.

  Wyjaśnienia kurii są tak bezczelne, że ręce opadają. Oni nie widzą w tym niczego złego, miał być prywatny pokaz sukni ślubny, a był otwarty pokaz mody i nadużyto zaufania proboszcza.

  Pokaz sukni ślubnych nie powinien się odbywać w świątyni, proboszcz i biskup, którzy tego nie rozumieją, nie nadają się do pełnienia obecnych funkcji.
  doceń 10
  • Aga
   11.11.2013 22:59
   Nawet gdyby Zien wzial sie za projektowanie szat liturgicznych, niech nikomu do glowy nawet nie przyjdzie dyskutowac z "jego ludzmi" o wspolnym projekcie. Toz to dziecko demona.   doceń 0
  • hanka
   12.11.2013 23:26
   za 100 000 - jak widać - może....
   doceń 0
 • Chrześcijanka
  11.11.2013 15:47
  Piszmy do Kurii Warszawskiej w tej sprawie, jeśli Biskupi nie rozumieją tego co się stało, to jesteśmy jak owce bez pasterzy.Adres Kurii :
  rzecznik@mkw.pl
  tel. 22 346 32 73
  doceń 7
 • Halcia z Kanady
  11.11.2013 15:57
  W Piątek w dniu śmierci Pana Jezusa po zamknięciu kościoła przeprowadzimy bezpośrednią transmisję z profanacji świątyni.
  Będziemy pod pretekstem rewii mody bezcześcić świątynię Pana, stroje liturgiczne, pokazywać stroje ala papieżyca i ala zakonnik... do tego wszystkiego będziemy puszczać muzykę z filmu satanistycznego Rosemary's Baby i inne utwory miłe szatanowi...
  W tym samym czasie odbędą się zsynchronizowane Msze satanistyczne w innym miejscu dokładnie jak to opisywał ks Malachi Martin w swej książce Dom Smagany Wiatrem, kiedy to doszło do profanacji Bazyliki Św Pawła za murami...
  Wstęp tylko za zaproszenieniami

  ---------------------

  Gdyby tak dokładnie szatan się objawił to może ks proboszcz by się zastanowił zanim by decyzję wydał! albo i nie,, kto tam ich wie...

  Ja widzę wyrażnie zaplanowany rytuał o podłożu satanistycznym, z muzyką z satanistycznego filmu Dziecko Rosemary
  Wszystko odbyło sie w skrytości w Piątek w nocy... wszystko podobnie jak w akcji opisanej w książce Dom Smagany Wiatrem....
  napisanej przez księdza Jezuitę Malachi Martina...
  tylko że teraz dla ostatniego bastionu stawiającego opór szatanowi tj dla Polski
  doceń 0
 • Aga
  11.11.2013 22:28
  Tak obrzydliwe, ze przestalam miec apetyt na caly dzien! Chcialo mi sie krzyczec ze zlosci, plakac z bolu i prosic Boga o przebaczenie, dla kazdego kto w to Spoliczkowanie Kosciola zostal zaangazowany.
  Sacrum zostalo sprofanowane. Demon odbieral swoj triumph. Piatkowe wspomnienie smierci Umilowanego zamienili na szatanski taniec.
  doceń 4
 • west
  12.11.2013 07:51
  Pomijając już wątpliwą postawę proboszcza tej parafii, który wyraził zgodę na mocno naciągana propozycję, wyobraźmy sobie teoretycznie nieco inną sytuacją.
  Oto przed pokazem mody, zorganizowanym oczywiście poza świątynią, odbywa się krótkie nabożeństwo...

  ... ale by się potem medialnie działo...
  doceń 2
 • tjz6
  12.11.2013 13:14
  Szczęka mi opadła po raz drugi. Po raz pierwszy jakiś czas temu przy zdjęciu ołtarza z dzikiem świeżo upolowanym, teraz to. Zupełnie nie wiem o co chodzi. Dlaczego znajdują się kapłani, którzy dopuszczają do takich sytuacji? I dlaczego dopuszczają? Czy są to prowokatorzy, którzy chcą ośmieszyć polski kościół, poniżyć Go?
  • hanka
   12.11.2013 23:30
   Ktoś się tłumaczył, że Msza św. "z udziałem dzika", to dziękczynienie za "plony polowań". I rzecz się dzieje rok w rok. Przepraszam za cudzysłowy, ale nie potrafię tej sytuacji normalnie opisać.
   doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma