Nowy Numer 37/2019 Archiwum
 • gut
  09.07.2014 12:19
  Mowa niewinnego.
  doceń 11
 • Małgoś
  09.07.2014 12:25
  Odpowiedź podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia - z upoważnienia ministra -

  na interpelację nr 10356

  w sprawie dokonywania aborcji w polskich placówkach medycznych finansowanych przez NFZ w 2011 r.

  "W programie badań statystycznych statystyki publicznej w 2012 r. nie gromadzi się danych dotyczących nazw i adresów placówek medycznych, w których przeprowadza się zabiegi przerwania ciąży."

  Nawet Ministerstwo nie wie które placówki dokonują aborcji ale Pan Profesor musi wiedzieć ?
  doceń 38
  • micked
   09.07.2014 13:16
   jak ktoś nawet udzieli takiej informacji, to szpitale ścigają go za ujawnienie dokonywania aborcj, o czym przekonała się pewna położna.

   doceń 27
 • mihau
  09.07.2014 12:51
  Taaaak, jedzcie pigułki, zakładajcie spirale, potem róbcie dzieci przez invitro a później je zabijajcie. A o naprotechnologii, nieinwazyjnym i naturalnym planowaniu rodziny i leczeniu niepłodności nikt jakoś nie mówi. Zbyt dobre, zbyt mało popularne? czy po prostu zbyt "niekontrowersyjne" i słabo się sprzedaje?
  doceń 29
 • amster
  09.07.2014 12:53
  "Pracuję na tym stanowisku kilkadziesiąt lat..."

  no właśnie: dostatecznie długo, by nabrać przekonania, że rządzę tu JA, a nie prawo, że mogę wszystko a i tak nikt mnie nie ruszy...
  • MarcinOkroj
   09.07.2014 13:24
   MarcinOkroj
   @amster, zamiast udzielac sie na kolejnym watku w tym samym stylu (wkladanie innym w usta swoich dopowiedzen) sprobuj moze odniesc sie do swojego powielania nieprawdy tudziez swiadomego lgarstwa o ¨przeciaganiu procedur¨, ktore byles laskaw napiasac tu: http://gosc.pl/komentarze/pokaz/524520

   Jestem ciekawy, czy bedziesz mial jaja i odszczekasz. (nie jestem az takim optymista, ale zawsze ponoc trzeba miec nadzieje..)
   doceń 21
  • beatta
   12.07.2014 19:18
   NFZ sciga dobrych lekarzy ze sumieniem natomiast pozwala na leczenie lekarzy patalachow ktorzy sa obojetni na cierpienia chorych cala sluzba zdrowia jest chora!sciga sie uczciwych a zlych lekarzy chroni! przypadek To Bog stworzyl czlowieka i dal mu Dekalog Niech czlowiek nie stawia sie na miejscu Boga! Jesli narod zabija dzieci jest narodem straconym!Bronmy naszych korzeni chrzescjanskich to zwychezymy szatana! Wielki szacunek dla Profesora Chazana Niech Bog pana prowadzi
   doceń 1
 • Verdi
  09.07.2014 13:04
  Mamy tak mało szlachetnych lekarzy, a jak się znajdzie w tym ... NFZ to jest nękany i upokarzany i to w majestacie prawa. SZOK. Kiedyś likwidowali nasze elity społeczne: zaborcy, okupanci, dziś czyni to nasz rząd.
  doceń 25
 • Stanisław_Miłosz
  09.07.2014 13:12

  "Zwraca też uwagę, że "to dziecko zostało poczęte przez in vitro. Wiadomo, że takie zapłodnienie wiąże się ze zwiększonym prawdopodobieństwem wystąpienia wad ogólnorozwojowych u dzieci poczętych tą drogą. Media przemilczały tę kwestię"."

   

  Dokładnie, przemilczały, choć sama "pokrzywdzona" wprost przynała to w wywiadzie udzielonym tuż po wybuchu (10.VI) "afery":

   

  "Ale w tym wywiadzie są także inne wstrząsające informacje, które jakimś dziwnym trafem nie przebiły się do debaty publicznej, bo niszczą one słodki wizerunek procedury zapłodnienia pozaustrojowego. Kobieta przyznaje, że jest to jej piąta ciąża, że trzy pierwsze poroniła na wczesnym etapie, że potem okazało się, że ma problemy immunologiczne, które „blokują rozwój zarodków”. - Dostałam odpowiednie leki i zaszłam w kolejną ciążę. I wszystko było dobrze. Dziecko się świetnie rozwijało. Do 20. tygodnia, kiedy to szyjka macicy niebezpiecznie się skróciła – tak, jak to się dzieje przed porodem. Próbowano ratować, założono szef. Nie udało się. Dziecko było zdrowe, ale za małe, żeby żyć – wspomina swoją niewątpliwą tragedię matka. I dodaje, że później przeprowadzono zapłodnienie in vitro jeszcze raz. I właśnie w jego trakcie poczęło się dziecko, o którym mowa. Ciężko upośledzone. - Żadna kobieta starająca się o dziecko nie zakłada, że będzie chciała potem je usunąć – mówi i dodaje, że nie wie, czy będzie miała siłę na kolejną próbę in vitro..."


  http://www.fronda.pl/a/zadna-kobieta-starajaca-sie-o-dziecko-nie-zaklada-ze-bedzie-chciala-potem-je-usunac,38354.html

   

  Red. Marzena Nykiel stwierdza:


  http://wpolityce.pl/polityka/204167-atak-na-prof-chazana-ma-zamaskowac-bledy-in-vitro-uszkodzony-plod-bez-polowy-glowy-to-efekt-sztucznego-zaplodnienia-czy-zabijanie-nieudanych-egzemplarzy-to-standard

   

  Zapewne też. Dla tych co z in vitro żyją. Ci na dr Chazana od dawna czyhali. Teraz tylko skorzystali z okazji.

  Ale o wiele ważniejsze było powstrzymanie potencjalnymi represjami szerzenia się zarazy jaką okazało się podpisywanie Deklaracji Wiary p. Wandy Półtawskiej. Co jak widać się udało. Temat Deklaracji znikł z publicznego obiegu.

  Oczywiście z okazji skorzystali też bohaterowie taśm hańby, ich mecenasi i przyjaciele. Głupi by nie skorzystał. A oni aż tacy głupi nie są.




   

  doceń 29
 • Krzysiek
  09.07.2014 13:13
  >>Przestrzeganie zasad prawa naturalnego będzie prawdopodobnie przyczyną eliminowania lekarzy i w efekcie ograniczenia dostępu do stanowisk pracy lekarzom wierzącym" <<

  Smutne czasy panowania polityki nad zawodami.

  Ciemnogród i totalne zacofanie społeczne.

  Odbicie od dna nastąpi dopiero kiedy jako społeczeństwo dojrzejemy, że polityka nie może mieć wpływu na życie społeczne i zawodowe.

  Socjalizm miał wpływ i nie ostał się - został po nim tylko smród i degrengolada.
  doceń 17
 • micked
  09.07.2014 13:14
  Jasne, dla niektórych ważny jest administracyjny przepis, a nie życie lub zdrowie pacjenta...
  Ciekawe co będzie gdy sami zachorują, czy będą lekarzy rozliczać z formalności, czy z leczenia.
  doceń 18
  • Krzysiek
   09.07.2014 17:56
   ONI - są właścicielami państwowych (opłacanych za nasze podatki) - jako właściciel na jakich warunkach będzie korzystał?
   doceń 0
 • mariolka
  09.07.2014 13:28
  i co z tego, że dziecko poczęte przy pomocy in vitro? to znaczy, że jest jakieś przekreślone od początku swojego istnienia? prof. Chazan chyba sie zagalopował... co to w ogóle za argumentacja, jeszcze ze strony "obrońcy" życia
  • kingstone
   09.07.2014 13:51
   @mariolka
   prof. Chazan powiedział 'to dziecko zostało poczęte przez in vitro. Wiadomo, że takie zapłodnienie wiąże się ze zwiększonym prawdopodobieństwem wystąpienia wad ogólnorozwojowych u dzieci poczętych tą drogą.' - czyli czytając ze zrozumieniem - z jego wypowiedzi wynika tylko tyle, że metoda in vitro jest związana z możliwym wystąpieniem wad ogólnorozwojowych - nic więcej, reszta to nadinterpretacja. pani która zgłosiła się do profesora nosiła w sobie dziecko poczęte metodą in vitro - a wady które to dziecko miało - wiązało się najpewniej z metodą in vitro.
   doceń 19
   • magda
    09.07.2014 15:39
    Co za bzdury. Moje dziecko poczęte było naturalnie, a miało podobne wady. jak lekarz piastujący takie stanowisko w 21w. moze byc tak zacofany. Jak może przedstawiac ludziom taki ciemnogórd. Przeciez to się w głowie nie mieści. Powienin miec zabrane prawo wykonywania zawodu, żeby juz nigdy nikogo nie skrzywdził.
    doceń 0
    0
  • Stanisław_Miłosz
   09.07.2014 14:01

   Póki co, zagalopowała się mariolka. Właśnie prof. Chazan dziecka poczętego invitro nie przekreślił - nie godząc się na aborcję, pozwolił mu żyć! Przekreślenie to właśnie aborcja. Ostateczne, nieodwracalne przekreślenie.

   Rozumiem, upał, ale dlatego jak na drodze: należy zachować szczególną ostrożność. Ostrożność w myśleniu, mówieniu, pisaniu. Bo wychodzi śmiesznie, co najmniej śmiesznie.
    

   doceń 23
   • kolo
    12.07.2014 00:43
    Pozwolił mu żyć? Co ty człowieku piszesz? Pozwolił żyć dziecku bez połowy twarzy z mózgiem na wierzchu? Rzeczywiście bądź ostrożny w pisaniu, bo wychodzi bardzo śmiesznie, a wręcz idiotycznie.
    doceń 0
    0
  • RN
   09.07.2014 14:05
   Droga mariolko, przeczytaj jeszcze raz odpowiedni fragment tekstu oraz swoją wypowiedź i zastanów się, czy jest adekwatna. Prof. Chazan mówi o tym, że próbuje produkować się dzieci prawie jak samochody (tylko proces technologiczny jest bardziej skomplikowany), a nieudane sztuki (niestety stosunkowo częste) wyrzuca się na śmietnik. Dla niepoznaki używa się przy tym wzniosłych słów jak wolność wyboru, szczęście matki (ale już niekoniecznie dziecka) itp. Natomiast cała afera jest o to, że on sam (prof.) właśnie potraktował jeden z takich produktów jak dziecko, człowieka i chciał ratować jego życie jakie ono by nie było. Prawdopodobnie dla niego życie (każde) naprawdę ma najwyższą wartość.
   doceń 23
  • Stokrotka
   09.07.2014 14:24
   No właśnie - przecież ostatecznie przekreśliła go matka, nie Profesor...
   doceń 19
 • jo
  09.07.2014 13:31
  Płód w łonie kobiety gojowskiej niczem się nie różni od bydlęcia (Jore Dea par. 240).
  doceń 0
 • gwkrb
  09.07.2014 13:51
  drodzy fanatycy katoliccy

  najpierw zmieńcie prawo,
  potem będzie można wypisywać takie rzeczy
  i narzucać innym ludziom swoje przekonania


  każdy katolik ma wybór czy chce czy nie chce dokonywać aborcji, gwarantuje mu to polskie prawo

  więc zostawcie nie katolików w spokoju nie róbcie nagonki, pozwólcie zachować WOLNĄ WOLĘ osobom które nie są zaślepieni religią
  • Jędrus
   09.07.2014 13:59
   Zwróć uwagę czy Ci świecki garb nie rośnie?
   doceń 16
  • Jędruś
   09.07.2014 14:03

   - Stanowisko Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy z 7 października 2010 r. mówi, że żadna osoba, szpital ani instytucja nie może być zmuszona, pociągnięta do odpowiedzialności lub dyskryminowana w jakikolwiek sposób, z powodu odmowy wykonania lub udzielenia pomocy przy zabiegu przerwania ciąży -
   doceń 27
  • nordynka
   09.07.2014 14:18
   nordynka
   powtarzasz się kolego

   pod innymi artykułami na odpowiedzi dotyczące tego samego tekstu nie masz argumentów by odpowiedzieć i wrzucasz go kolejny raz "na nowo"
   • Jędrus
    09.07.2014 14:48
    A nie wolno?!
    doceń 3
    0
   • nordynka
    09.07.2014 15:08
    nordynka
    proszę uprzejmie, wolno

    jednak nudne to już jest, po prostu
    no i samo za siebie mówi o autorze...
    doceń 0
    0
   • Jędruś
    09.07.2014 16:52
    Nie bądź taka spostrzegawcza i nie pouczaj innych bo to niehigieniczne dla twej psychiki.
    Pisz w temacie dr.Chazana gdyż dotąd zero o Nim twych wpisów.
    doceń 4
    0
   • nordynka
    10.07.2014 08:02
    nordynka
    Jędruś

    przez ten a nie inny system tworzenia się wątku odebrałeś mój post do siebie

    a tymczasem ja pisałam do szanownego gwkrb, który powtarza jak mantrę pod kolejnymi artykułami, że jesteśmy fanatykami katolickimi i na tym poprzestaje a mnie juz to nudzi

    co do stanowiska Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy nie miałam zamiaru się wypowiadać - natomiast skoro już tu jestem - to bardzo się z niego ciesze i popieram w całej rozciągłości

    ostatni Twój post jest co najmniej niegrzeczny
    jeśli w ogóle piszę to wyłącznie w odniesieniu do sprawy prof. Chazana - poczytaj zanim Cię emocje poniosą
    doceń 4
    0
  • MarcinOkroj
   09.07.2014 14:19
   MarcinOkroj

   drogi i niezaslepiony fanatyku ateistyczny. Mialkosc Twojego rozumowania wynika z przyjetego zalozenia, iz etyka wynika z prawa stanowionego (a to jak wiadomo z historii, moze stanowic niemal wszystko: legalne niewolnictwo, legalna kradziez majatku, legalne zabijanie ludzi o danych cechach, przymusowa sterylizacje i wiele podobnych). Proponowalem juz ten ekspetyment myslowy podobnie jak Ty rozumujacym a teraz zaproponuje i Tobie- wystarczy podmienic w Twoim tekscie tylko jedno slowko. A wiec skup sie:


   ¨każdy katolik ma wybór czy chce czy nie chce dokonywać gwaltu, gwarantuje mu to prawo więc zostawcie nie katolików w spokoju nie róbcie nagonki, pozwólcie zachować WOLNĄ WOLĘ osobom które nie są zaślepieni religią¨

    

   Jesli wyciagniesz jakies przytomne wnioski, napisz koniecznie :)

   PS. jak widzisz, obylo sie bez argumentow religijnych.

   doceń 19
   • gwkrb
    09.07.2014 16:39
    porównanie nietrafione

    gwałt - jest zabroniony prawnie

    aborcja - pod pewnymi surowymi warunkami dozwolona (w tym przypadku dozwolona)

    więc argument mocno naciągany.


    wniosek jest jeden,

    burza rozpętana przez katolickich fanatyków religijnych ma się nijak do rzeczywistości

    Państwo nie nakazuje aborcji tylko na nią zezwala w pewnych warunkach.

    Nikt nie każe katolikowi.wierzacemu zgadzać się na aborcje,

    Za to broni chociaż częściowo nie wierzących przez narzucaniem czyjejś woli i terroryzmem katolickim.

    Drodzy fanatycy religijni, nie róbcie z polski państwa wyznaniowego i pozwólcie wybierać ludzią nie więrzącym ,
    doceń 0
    0
   • MarcinOkroj
    09.07.2014 16:50
    MarcinOkroj

    porownanie trafione, tylko Ty go nie zrozumiales a byles bardzo blisko. Wszak sam napisales: gwalt jest zabroniony prawnie.Tymczasem to, czy cos jest dozwolone lub zabonione prawnie jest po prostu kwestia umowna, ktora z etyka i moralnoscia nie ma nic wspolnego. Przyklad pierwszy z brzegu: niewolnictwo w USA , kraju przeciez demokratycznym.

    Tak wiec, drogi fanatyku ateistyczny, nie rob z calej reszty przymusowych legalistow, bo ow legalizm moze Ci wyjsc bokiem i zgodnie z prawem mozesz skonczyc jako: kastrat, bankrut, bezdomny, trup (wszystkie przyklady wziete z historii legalizmu). Gdyby (oby nie) takie cos Cie kiedys spotkalo to po prosty wspomnij swoja glupote, ktora kazala Ci stawiac prawo stanowione ponad prawo naturalne, ktore mowi:

    czlowieka sie nie zabija

    czlowieka sie nie okrada

    czlowieka sie nie gwalci

    czlowieka sie nie kastruje

    czlowieka nie wyrzuca sie z jego wlasnego domu

     

    doceń 17
    0
   • gwkrb
    09.07.2014 22:05
    bełkot i relatywizowanie przestępstwa

    polskie prawo jest jednoznaczne

    chazan jest przestępcą i naraził na cierpienie zarówno matkę, jak i dziecko

    proponuje zrobić zbiórkę dla tej biednej kobiety, którą jest ofiarą
    waszej katolickiej nagonki

    zamiast bić pianę na temat przestępcy którym jest bez wątpienia wasz idol Chazan
    doceń 0
    0
   • MarcinOkroj
    09.07.2014 23:07
    MarcinOkroj

    Belkotem nazywasz stwierdzenie faktu, ze prawo stanowione nie jest wyznacznikiem moralnosci? Nie wiem, co robiles na lekcjach historii kiedy probowali Cie uczyc o niewolnictwie, kadukach arianskich, holokauscie, wywozkach czy przymusowej eugenice ale najwyrazniej miales wowczas to samo do powiedzenia: belkot. Stad nie dziwi mnie Twoja ingornacja. Do tego masz powazne braki w temacie, na ktory probujesz sie wypowiadac. Wypuktuje ponizej:


    ¨polskie prawo jest jednoznaczne¨

    Proponuje wiec przestudiowac art. 68 Konstutucji, nastepnie ustawe o rzeczniku praw dziecka a na koniec zapis o klauzuli sumienia i przestac pisac takie komunaly. Gdybys zas tego nie zrozumial (bo bardzo prawdopodobne), moze przemowi do Ciebie fakt, ze to ponoc jednoznacznie polskie prawo nie ma przepisow wykonawczych, co przyznalo samo ministerstwo zdrowia (brak okolnika o lekarzach wykonujacych aborcje).


    ¨chazan jest przestępcą i naraził na cierpienie zarówno matkę, jak i dziecko ¨
     

    hmm, o tym zdaje sie ze decyduje sad a nie wladza wykonawcza tudziez intenetowi ingoranci Twojego pokroju. Po drugie przypominam Ci, ze to wlasnie matka zdecydowala sie urodzic to dziecko i sama wydala oswiadczenie, w ktorym napisala ze to wcale nie pod wplywem prof. Chazana.


    ¨proponuje zrobić zbiórkę dla tej biednej kobiety, którą jest ofiarą waszej katolickiej nagonki zamiast bić pianę na temat przestępcy którym jest bez wątpienia wasz idol Chazan¨

     

    A ja proponuje Ci ostrozniej uzywac slow a mowiac kolokwialnie - chlapac ozorem. Znamienny jest fakt, ze nie masz jaj aby podpisac sie pod swoimi kalumniami imieniem i nazwiskiem bo mimo ignorancji w temacie dyskusji byc moze cos kojarzysz, ze za nazwanie kogos publicznie przestepca bez udowodnienia winy jest paragraf. Co do kobiety, rzeczywoscie jest biedna - najpierw klinika in vitro zafundowala jej patologiczna ciaze, nastepnie wykorzystaly ja  media do nagonki na profesora a na koniec inny profesor lata po TVN i opowiada calej Polsce, jakie konkretne wady ma jej dziecko, ktore postanowila urodzic.

     

    doceń 16
    0
  • Jędruś
   10.07.2014 07:25
   W swej indolencji pogrążasz się coraz głębiej.
   • nordynka
    10.07.2014 08:05
    nordynka
    doprecyzuj o kogo chodzi bo trudno pojać a potem wyjdzie nie tak jak się zamierzało
    doceń 1
    0
 • Slawomir_Klusek
  09.07.2014 14:37
  Refleksja….

  W czasie dzisiejszego posiedzenia sejmu RP poseł Twojego Ruchu Janusz Palikot* spotwarzył na oczach oglądających tą debatę Polaków prof. Bogdana Chazana, gdyż wyraził się o nim w sposób bardzo niegodziwy, bardzo bolesny. Godziło to w jego dobre imię. Część telewidzów mogło dać wiarę tym słowom.

  Czy ktokolwiek z obecnych na sali posłów wyraził stanowczy, ale opanowany protest przeciwko tej wypowiedzi ? Niestety nie.

  Wiem, że może to wywołać sprzeciw wielu internatów, ale jestem przekonany, że gdyby posłem na sejm RP był Roman Giertych i stał na czele klubu parlamentarnego to zakładam, że z uwagi na doświadczenie prawnicze zachowałby opanowanie i złożyłby odpowiedni wniosek formalny, aby w trakcie jego uzasadniania stanąć w obronie prof. Chazana.

  Sam nie jestem prawnikiem, jestem człowiekiem z natury dość emocjonalnym, ale przyznam, że mam dla powołania prawniczego duże poważanie, z tego powodu, że jego elementami są: opanowanie oraz umiejętność logicznego myślenia.

  --------------------------------------------
  http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transmisje.xsp?unid=84FD1E711B775D70C1257BF70036E3FC#

  *(od godz. 13 godziny 9 minuty i 50 sekundy do 13 godziny i 10 minuty)

  Sławomir Kłusek, Poznań
  doceń 14
 • magda
  09.07.2014 15:35
  Panie Slawomirze, całe szczęście, ze nie ma Pana Giertycha. Jak słucham wypowiedzi pana Chazana to niedobrze mi sie robi. Beznadziejny bełkot. Dobra decyzja Pani Hanny.Mam nadzieję, ze zostanie poddtrzymana
  doceń 0
 • Stokrotka
  09.07.2014 15:55
  "Karę zapłacimy wspólnie" http://gosc.pl/doc/2075573.Kare-zaplacmy-wspolnie - mam nadzieję, że ten artykuł i podobne deklaracje nie były natchnieniem dla Prezydent Warszawy
  doceń 4
 • MariaW
  09.07.2014 17:01
  Postępowanie z Prof. Chazanem jest typowym prześladowaniem religijnym.
  Czy jakikolwiek pacjent przebywając w szpitalu w naszym kraju jest informowany o alternatywnych metodach leczenia i o miejscu ich wykonania? Pacjenci nie są nawet informowani o leczeniu, któremu są poddawani. Czy w każdym z tych przypadków Pani Prezydent angażuje konsultanta krajowego i opracowuje 40-stronicowy raport?
  doceń 15
 • Stanisław_Miłosz
  09.07.2014 18:36
  Jak to się wszystko dziwnie plecie:


  http://wgospodarce.pl/informacje/14657-teraz-krytykuje-prof-chazana-tymczasem-to-przez-niego-polska-przed-laty-zaplacila-kare-za-odmowe-aborcji

  To o tym co w TVN chciał zdjęcia pokazywać ...
  doceń 7
 • vanitas
  09.07.2014 18:44
  Z treści raportu wynika, że dziecko wciąż żyje. Wszystkim - zwłaszcza zdeformowanym płodom z ratusza i ministerstwa zdrowia* - życzęby dziecko mimo złych rokowań urodziło się w pełni zdrowe...

  * - pojęcie "zdeformowany płód" jest całkowicie arbitralnne (wystarczy zgodna opinia 2 lekarzy - może być na tym samym sprzęcie). Nie weryfikuje się wogóle, czy egzekucja do której doszło w myśl takiej opinii - nie jest tragicznym błędem - zwłoki dziecka^W^Wzdeformowany płód jest traktowany jako odpad medyczny bez żadnych dalszych badań.
  doceń 8
 • Zygmunt_Stary
  09.07.2014 19:18
  Zygmunt_Stary
  Z dedykacją dla prof.Chazana i Jego prześladowców:
  "II. Biczowanie Pana Jezusa

  Noc z czwartku na piątek była dla Jezusa tragiczna. Był prowadzony od Annasza do Kajfasza. Przesłuchiwali Go sędziowie i kapłani. Chcieli znaleźć powód, aby Go oskarżyć. Wszyscy zapomnieli o cudach Jezusa, o uzdrowieniach i Jego naukach o Królestwie Bożym. Może nawet Jego uczniowie stali się teraz Jego wrogami. Nastała godzina ciemności. Ludzie przestali odróżniać prawdę od kłamstwa, dobro od zła. Przyjaciele i uczniowie Jezusa ze strachu się pochowali. Czekali co będzie dalej. Tej nocy nawet święty Piotr trzy razy powiedział, że nie zna Jezusa. I wtedy zapiał kogut. Z nastaniem dnia zaprowadzono Jezusa do Piłata. Zaczęło się najważniejsze przesłuchanie. Znalazło się wielu fałszywych świadków, którzy zeznawali przeciw Jezusowi. Piłat chciał poznać prawdę o Jezusie. Gdy Jezus powiedział Piłatowi, że jest królem, Piłat się wystraszył. Tłumy jednak zaczęły się domagać, aby posłał Jezusa na śmierć. Wtedy przyprowadzono Barabasza i postawiono obok Jezusa. Piłat miał władzę uwolnić na święto jednego więźnia. Chociaż Barabasz był znanym przestępcą, tłumy wybrały jego. Wtedy Piłat skazał Jezusa na ubiczowanie. Żołnierze przywiązali Jezusa do słupa i bili Go z całej siły biczami. Całe ciało pokryło się siniakami, ranami i krwią. Niektórzy więźniowie umierali po biczowaniu. Trudno sobie wyobrazić ogrom tego cierpienia. Tak cierpieć można tylko z miłości.

  Ludzie zadecydowali, że Bóg ma umrzeć. Wydali na Niego wyrok. Bóg poddaje się temu wyrokowi i cierpi dobrowolnie. Wie jak bardzo wszyscy tego potrzebujemy. Gdy dziś grzeszymy, wydajemy taki sam wyrok na Jezusa. Nie chcemy, aby żył w naszym sercu. Jezus uczy nas w tej tajemnicy wierności. Najważniejsze jest w naszym życiu to, co podoba się Bogu.

  Naucz nas, Panie Jezu, wierności na co dzień. Naucz nas odwagi stania przy Tobie, nawet w najtrudniejszych chwilach."
  doceń 5
 • sword
  09.07.2014 19:34
  sword
  Dla przypomnienia:

  Jan 15


  18 Jeżeli was świat2 nienawidzi, wiedzcie, że Mnie pierwej znienawidził. 19 Gdybyście byli ze świata, świat by was kochał jako swoją własność. Ale ponieważ nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem sobie ze świata, dlatego was świat nienawidzi. 20 Pamiętajcie na słowo, które do was powiedziałem: "Sługa nie jest większy od swego pana"3. Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować. Jeżeli moje słowo zachowali, to i wasze będą zachowywać. 21 Ale to wszystko wam będą czynić z powodu mego imienia, bo nie znają Tego, który Mnie posłał. 22 Gdybym nie przyszedł i nie mówił do nich, nie mieliby grzechu. Teraz jednak nie mają usprawiedliwienia dla swego grzechu. 23 Kto Mnie nienawidzi, ten i Ojca mego nienawidzi. 24 Gdybym nie dokonał wśród nich dzieł, których nikt inny nie dokonał, nie mieliby grzechu. Teraz jednak widzieli je, a jednak znienawidzili i Mnie, i Ojca mego. 25 Ale to się stało, aby się wypełniło słowo napisane w ich Prawie: Nienawidzili Mnie bez powodu4.
  doceń 7
 • Grzegorz
  09.07.2014 20:37
  Panie Profesorze, mam nadzieję że czyta Pan czasami komentarze pod artykułami na swój temat. Chciałbym przekazać Panu, że jest Pan wzorem lekarza, łączymy się z Panem w modlitwie!
  doceń 18
 • bauc
  09.07.2014 21:16
  W lipcu 2003 roku, w Parafii Ealing Broadway, w Londynie, wziąłem udział w Spotkaniu Odnowy w Duchu Świętym. Jedną z uczestniczących w tym spotkaniu osób była Pani Gronkiewicz Waltz, która nawet wygłosiła naukę, jako osoba świecka. Może ktoś mógłby przypomnieć tej Pani co mówi piąte przykazanie? Wiary i podstawowych wartości chrześcijańskich powinno przestrzegać się zawsze, nawet jako Prezydent Warszawy.
  doceń 7
 • jamoni
  09.07.2014 21:49
  Trzech niezależnych od siebie lekarzy, na trzech różnych aparatach do usg (w tym 3D), nie wiedząc o opinii pozostałych, stwierdziło "na 100%", że urodzę dziewczynkę. Urodziłam. Chłopca. Ostrożność nie zawadzi w przypadku diagnozy o wiele poważniejszych skutkach, niż zakup wyprawki w niewłaściwym kolorze.
  Przed Panem Profesorem chylę czoła. Jest dla mnie wzorem odwagi cywilnej. Niezależnie od motywacji religijnej, którą podzielam bez zastrzeżeń.
  doceń 7
 • PiTer
  09.07.2014 21:53
  Proponuję pana profesora na ministra zdrowia w następnym rządzie
  doceń 9
 • Bartenbas
  09.07.2014 22:38
  Co wolno w szabat: uczynić coś dobrego czy coś złego? Życie ocalić czy zabić? Lecz oni milczeli (Mk 3,4)
  doceń 7
 • Leszek
  10.07.2014 00:36
  A dlaczego od razu miesza w to wiare! Jedna
  Wielka bzdura!!! Dlaczego nikt nie dostrzega
  ze odmowienia usuniecia ciazy moglby dokonac
  ateista. Utozsamianie jego decyzji z wiara li
  tylko to krotkowzrocznosc tak jakby etyka, moralnosc
  autonomia wyboru mialaby by
  Pochodzic tylko z wiary!!! Ostatecznie profesorek
  zapomnial jakie jest prawo bo jako typowy profesorek
  to ma prawo miec wszystkich od czasu do czasu
  gdzies i decydowac jak sie zywnie podoba!!!
  A tu cap!!! I koniec. Zdziwiony ze ktos go do
  odpowiedzialnosci powoluje!!! Prawo jest prawem
  swieckim tak jak prawo podatkowe jest prawem
  podatkowym. A jakby w pismie napisane bylo
  ze podatek vat jest na 45% to dopiero bylaby
  kicha!!! Co ludu??? A moze nie powinnismy
  nigdy rozdzielac przekonan religijnych z prawem swieckim?
  W iraku, iranie, syrii, calej muzulmanskiej
  Afryce tak wlasnie jest!!!!! A jesli ktos uwaza ze
  to dobre i prowadzi tylko do dobra to proponuje
  mu aby przeszedl sie ulicami Bagdadu z krzyzykirm
  na piersiach to dopiero wowczas doceni wartosc
  slowa prawo!
  doceń 0
 • Alicja
  10.07.2014 02:22
  Żeby zostać profesorem potrzeba wielu lat nauki, doświadczenia... Szybciej zdobywa się zawód rzeźnika... Do jednego i drugiego trzeba mieć pewne predyspozycje. Czy ktoś widział, żeby rzeźnik płakał zarzynając cielaka?
  doceń 4
 • adam_kniaszewski
  10.07.2014 07:07
  dziecko bez głowy właśnie umarło,

  zostało kolejnym męczennikiem za wiarę katolicką (bez świadomego wyboru)

  paradoks polega na tym, że to katolicy (a konkretnie przestępca Chazan ) przyczynili się do jego cierpienia

  dziecko zostanie ogłoszony świętym ? czy nie ? umarło w obronie wartości katolickich , jako demonstracja wiary pana Chazana

  kto zrobi teraz zbiórkę na pomoc dla matki , która przeżyła nagonkę katolicką - czyli psychologiczne piekło i zaszczucie ? i zapewne wymaga wsparcia po tym co przeżyła , znacznie bardziej niż profesorek
  • nordynka
   10.07.2014 08:09
   nordynka
   LUDZI SIĘ NIE ZABIJA.

   doceń 5
  • RaBi
   10.07.2014 08:52
   RaBi
   Drogi Adamie

   Skoro pozwalasz sobie na powtarzanie swojego (skądinąd głupowatego wpisu) na innych wątkach forum to powtórzę swój:

   "Taaa... pewnie aborcja to jakaś inna nazwa reinkarnacji. Ta, jak sama nazwa wskazuje, nie ma nic wspólnego z uśmiercaniem i cierpieniem.

   No cóż reklamy TV wyprały Ci mózg.

   Pozdrawiam
   RaBi
   doceń 5
  • MarcinOkroj
   10.07.2014 15:55
   MarcinOkroj
   a ja zarchiwizuje sobie post pana @adama_kniaszewskiego, w ktorym nazwal publicznie prof. Chazana przestepca. Poczekam, az Trybynal Konstytucyjny rozpatrzy skarge Naczelnej Rady Lekarskiej na zapis klauzuli sumienia, na ewentulana sciezke odwolawcza prof. Chazana (ktorej dotychczas nawet nie mial mozliwosci uskutecznic), i w koncu na prawomocne orzeczenie sadu, po ktorym dopiero mozna nazwac kogos przestepca lub tez nie. Samo to, ze nasz forumowy adas wylazl przed szereg i glupio chlapie ozorem, kwalifikuje go spokojnie na paragraf. W razie braku poprawy jego zachowania byc moze przyda sie zrobic z tego uzytek - wszak niektrym nauka nie przychodzi przez glowe ale przez przyslowiowy tylek.


   Nawet boje sie pytac o podstawy medyczne, na jakich nasz @adas dywaguje o cierpieniu dziecka, bo widzac jego indolencje w temacie (vide- dziecko bez glowy) mozna spodziewac sie kolejnej porcji glupot.


   Zrob adasiu zbiorke dla matki - nikt Ci tego nie broni i skadinad to szlachetna inicjatywa. Sam rowniez jej wspolczuje - wszak klinika in vitro zafundowala jej patologiczna ciaze i to ponoc juz ktorys z kolei raz, nastepnie, po ¨zaprzestaniu prowadzenia ciazy¨przez klinike poszla akurat do prof. Chazana (o ktorym wiadomo wszem i wobec, ze abrocji nie wykonuje), ten po jednym dniu niezwlocznie wydal opinie lekarska w jej sprawie po czym pani trafila do mediow, ktore zrobily spektakl na cala Polske a jeden pan profesor omal nie pokazal przed kamerami zdjecia jej chorego dziecka. Rzeczywiscie przezyla nagonke... pytanie tylko kto ja zrobil. Z pewnoscia katolicy, prawda @adasiu??
   doceń 4
 • Jorg
  10.07.2014 07:14
  czy to ta dzi*** z ratusza co jeszcze niedawno nosiła wpięty znaczek "Matki Boskiej" !
  doceń 0
 • Bulbazaur
  10.07.2014 10:10
  Zapłakana pipka. Chazan dobrze wiedział, że ma zostać zwolniony ze stanowiska, Gronkiewicz czekała na pełną ekspertyzę zanim podjęła decyzję więc jakim cudem profesorek nie wiedział nic wcześniej? Zwyczajne kłamstwo!

  Fascynuje mnie również ile Chazan sobie mieszkań 'wyskrobał', zanim nagle go sumienie kopnęło. Zbiera mi się na heft jak słucham tych bzdur. Zadaniem lekarza jest pomoc LUDZIOM a nie własnemu sumieniu. Pajac minął się chyba z powołaniem, powinien zostać księdzem a nie piastować tak istotne ŚWIECKIE stanowiska.
  doceń 0
 • aisa m
  10.07.2014 15:55
  Dla mnie najciekawsze jest, że mówi się o tragedii dziecka które się narodziło i zmarło, ale zabójstwo tego samego dziecka wcześniej traktuje się jako akt współczucia - zupełny brak logiki.
  doceń 3
 • aisa m
  10.07.2014 15:55
  Dla mnie najciekawsze jest, że mówi się o tragedii dziecka które się narodziło i zmarło, ale zabójstwo tego samego dziecka wcześniej traktuje się jako akt współczucia - zupełny brak logiki.
  doceń 0
 • Marek
  10.07.2014 19:14
  Wystarczy wprowadzić specjalność szczegółową "ginekologia aborcyjna" oraz utworzyć "kliniki aborcyjne" i po problemie.
  doceń 1
 • me
  10.07.2014 19:50
  Chciałam tą drogą wyrazić niezwykłe uznanie dla Pana Profesora Chazana za Jego niezłomną postawę w obronie ludzkiego życia.
  Panie Profesorze, dla wielu ludzi w Polsce jest Pan bohaterem, a wszelkie ataki na Pana i zwolnienie ze stanowiska to skandal. Przywraca Pan wiarę w to, że są jeszcze wśród nas odważni świeccy katolicy; przypomina, że można łączyć wysokie kompetencje zawodowe z głęboką wiarą. Życzę błogosławieństwa Bożego, światła Ducha Świętego i opieki Matki Bożej na ten trudny czas.
  doceń 5
 • K.U.
  10.07.2014 22:22
  Niesamowita hipokryzja kieruje tymi, którzy linczują teraz prof. Chazana. Przed urodzeniem dziecko jest zdeformowanym płodem do usunięcia - ot. tak wywalić z organizmu i wrzucić na przysłowiowy śmietnik. Po urodzeniu zaś jest to noworodek, biedne dziecko, które cierpi i jego nieszczęściem jest to, że się narodziło! Wyobraźmy sobie teraz sytuację odwrotną. Matka chce urodzić dziecko mimo wad rozwojowych, a szpital nie robi nic, aby dziecko ratować i pozwolić mu się urodzić. Wówczas w ataku nagonki na ten szpital padałby argument, że los małego pacjenta mu jest obojętny, że jest okrutny dla dzieci. O co tu właściwie chodzi? Otóż o to, że w mniemaniu wielu o człowieczeństwie dziecka decyduje to, czy jest ono chciane, czy nie oraz to, czy się urodziło, czy jeszcze nie. Wyobraźmy sobie szpital, w którym dobija się ciężko chore urodzone już dzieci, aby nie cierpiały one i ani ich rodzice. Myślę, że nawet Palikot byłby nieco oburzony czymś takim w XXI wieku. Zaszliśmy w ślepą uliczkę - świadczy o tym fakt, ze większą traumą dla wielu jest dać dziecku szansę na życie do końca, w razie śmierci pochować jak człowieka, niż brutalne wywalenie go w próżnię, bez dania mu szansy, bez pożegnania z nim.
  Prof. Chazan oferował matce daleko idącą pomoc, nie chciał zostawiać jej z tym koszmarem samej. Jestem z Panem Panie Profesorze. Gdybym kiedykolwiek miała rodzić chciałabym być pod opieką takiego lekarza jak Pan.
  doceń 5
 • K.U.
  10.07.2014 22:38
  Chciałabym jeszcze dodać jedną rzecz - lekarze idący na skróty, na łatwiznę promujący in vitro a wyśmiewający naprotechnologię często w cyniczny sposób żerują na sytuacji pacjentek, które bezskutecznie próbują spełnić swoje wielkie pragnienie, jakim jest rodzicielstwo. Słyszałam kiedyś o przypadku, w którym lekarz do pacjentki z poważnymi problemami z utrzymaniem kolejne ciąży powiedział coś w tym duchu: - jak ciąża będzie uszkodzona, to się ją usunie i spróbujemy jeszcze raz... jakby mówił o testowaniu jakiegoś produktu... Na szczęście ta pani nie dała się po raz kolejny naciągnąć i zdecydowała się na adopcję. Niektórzy lekarze inkasują grubą kasę, puszczają ludzi z torbami i okłamują do samego końca, a skuteczne rozwiązanie problemu leży gdzie indziej i jest dużo tańsze.
  doceń 3
 • glucholek
  11.07.2014 08:37
  Bardzo słuszna decyzja, popieram. Nikt nie jest nie zastąpiony. a ten profesor jest już skończony.
  doceń 0
 • kolo
  12.07.2014 00:37
  Ale jakie znaczenie ma tutaj sam sposób zapłodnienia? Czy gdyby to dziecko zostało zapłodnione w sposób naturalny, to coś by to w całej sprawie zmieniło? Tutaj wcale nie chodzi o sposób zapłodnienia jak sugeruje Chazan chcąc zamazać swoja winę...
  Czy Chazan jest Bogiem i ma 100% pewności, że gdyby to dziecko poczęło się w sposób naturalny, to nie miałoby takich wad rozwojowych?
  Gdyby nie in vitro, to wiele małżeństw nie miałoby dzieci... I gdyby nie Chazan, to dziecko i matka nie musiałyby tak bardzo cierpieć.
  • beatta
   12.07.2014 21:55
   dziecko z probowki, inwitro ,a potem aborcja dziecka niepelnosprawnego! masakra ile zarodkow zostalo usmierconych albo zamrozonych ? ,Plodnosc , stworzenie ,narodziny i zycie to Nalezy do Boga Wszechmocnego a nie do czlowieka zostawmy Bogu to dzialanie a my ratujmy zycie leczmy pomagajmy i prosmy Boga o przebaczenie i milosierdzie Kazdy grzech odbija sie w naszym zyciu to Bog zna nasze grzechy od poczecia az do smierci poprzez cierpienie idziemy do zbawienia Bog jest sprawiedliwy
   doceń 1
 • JacekS_66
  15.07.2014 10:50
  Ponieważ spór o Chazana przyjmuje formę sporu ideologicznego, także na skutek mało odpowiedzialnych opinii i ocen hierarchów Kościoła, to stwierdzam, że Prof. Chazan dostosował pacjentkę do swojego sumienia, niszcząc jej wolność sumienia. Klauzula dotyczy mojego a nie cudzego sumienia. Miał słuszne prawo odmówić aborcji ale nie miał prawa blokować wolność pacjentki, poprzez manipulowanie procedurami. Gdyby był świadkiem Jehowy to może zablokowałby transfuzje krwi w całym szpitalu. Taki lekarz nie nadaje się na Dyrektora publicznego szpitala.
  Musimy się zdecydowanie bronić przed dochodzeniem do coraz większych absurdów dających pole do popisu przeróżnym znawcom tematu. Jeszcze chwilę, a ruszy wielka inkwizycja ekskomunika za przestrzeganie prawa w tym kraju ? Non possumus
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zapisane na później

Pobieranie listy