Nowy Numer 37/2019 Archiwum
  • sorcier
    02.01.2015 16:04
    sorcier
    Na marginesie, pozwolę sobie zauważyć, że w Słupsku ani organizatorzy ani sam prezydent nie robią z tego problemu; sprawa nie obejmowania patronatem marszu była dla obu stron oczywista, co najlepiej świadczy - zresztą o obu stronach, tutaj również pan prezydent Biedroń nie usiłuje odgrywać hipokryty.
    doceń 30
  • Anna
    02.01.2015 16:17
    Autorze,

    Ogólnie zgadzam się z treścią artykułu, a zwłaszcza ze stwierdzeniem, że pan Marchewicz, występujący jako przedstawiciel organizatorów Orszaku, nie tylko niczego nie wyjaśnia i nie naprawia, ale zręcznie żongluje słowami pogarszając tylko całą sprawę. Czysta manipulacja.

    Co ma jednak znaczyć pierwsze zdanie podane pogrubioną czcionką? Boi się Pan obrazić Panią Prezydent? Przecież HGW nie nadaje się do patronowania ŻADNEJ uczciwej akcji katolickiej - ani w tym roku, ani w żadnym. Pan tego JESZCZE nie rozumie?
    • m&ms
      03.01.2015 12:08
      Droga Anno,
      zastanawiam się czy są jakieś nieuczciwe akcje katolickie, jeśli tak to proszę wymienić. Z niecierpliwością czekam na odpowedź.
      Twój m&ms
      😘
      doceń 1
    • Anna
      03.01.2015 17:17
      Mogą być akcje pseudo-katolickie, albo pozornie katolickie, które pod chrześcijańskim płaszczykiem ukrywają zupełnie inne cele.
      • m&ms
        05.01.2015 11:47
        Droga Aniu,
        proszę Cię nie rób ze mnie człowieka infantylnego, ja proszę o podanie nazw tych akcji o których piszesz i ładnie je definiujesz :))
        doceń 2
        0
  • Wyka Marian
    02.01.2015 17:44
    Nie oceniamy człowieka ale mamy obowiązek oceniać jego czyny. "jeśli Twój brat czyni żle, powiedz mu to". H.G.W. dokonała podłego czynu, i nie chce tego ani zrozumieć, ani naprawić. Dlatego nie należy jej nagradzać. Wyróżnienie patronatem nad Orszakiem jest nie moralne nie zgodne z celem, któremu służy Orszak.
    Wyróżnienie H.G.W źle świadczy o organizatorach.
    Zły przykład organizatorów w Warszawie, może wyhamować tak świetnie rozwijającą się inicjatywę w Polsce. Mam nadzieje,że organizatorzy wycofają H.G.W z patronatu a sami honorowo podadzą się do dymisji.
    doceń 18
    • ciekawy
      05.01.2015 11:49
      Kolego jeśli ty masz obowiązek oceniania czynów drugiego człowieka to ja ci nie zazdroszczę. Na świecie jest 6 miliardów ludzi, musisz być zapracowanym człowiekiem :))
      doceń 0
  • gut
    02.01.2015 19:38

    Oświadczenie jest realne, z orszakiem jest jak z samymi świętami chrześcijańskimi, mogę je świętować nawet niewierzący, tym bardziej warszawska Yoko Ono. Ale o tym samym, sobie pomyślałem co Pan Franciszek, właśnie chodzi o - patronat. Valeriu Butulescu: >>> Bóg toleruje opozycję, lecz przyprawia jej rogi. <<< Ps. Benedykt XVI pisał, że karnawał jest po to, aby chrześcijanin mógł się nasycić radością, która da mu siły na przeżywanie Wielkiego Postu. Nastał nowy rok, nowe szanse, możliwości, wszystko co najlepsze przed nami, oby dla wszystkich ten nowy rok był celujący. :) Mam nadzieję, że te utwory umilą Redakcji Gosc.pl czas karnawałowej zabawy. ;)

    C.c.catch & Chris Norman - Stumblin
    link:

    https://www.youtube.com/watch?v=TF0UCEJZOO0

    Bednarek i Anna Deko – Englishman In New York (Ja Cię Kręcę RMF FM)
    link:

    https://www.youtube.com/watch?v=jyzd7bHwlK0

    Spice Girls - 2 Become [ Stare ale jare ;) ]
    link:

    https://www.youtube.com/watch?v=FA5jsa1lR9c

    Zuzanna Gierczycka - Tej historii bieg (Piękna i Bestia) Studio Accantus
    link:

    https://www.youtube.com/watch?v=9frFGHH5Zm0

    doceń 7
  • krut00
    02.01.2015 19:40
    Dziękuję za artykuł. Obserwacja jak zwykle bardzo celna. Zadziwiające jest że Warszawiacy wybrali tę panią ponownie na włodarza miasta.
    Jaka jest ocena pana redaktora tego faktu?
    Rozdwojenie jaźni w katolickiej większości?
    doceń 13
    • gut
      02.01.2015 20:21

      krut00 :) To nie jest rozdwojenie jaźni tylko jedno-jaź w katolickiej większości. Natomiast, to ci widzą rozdwojenie jaźni, którzy >dwojgiem oczu - patrzą.<

      doceń 7
  • klara
    02.01.2015 22:02
    Panie Redaktorze Franciszku - zgadzam się z Panem w 100%, ale tym razem napisał Pan za słabo. To prawdziwy skandal i nieporozumienie, że komuś przyszło do głowy prosić o patronat
    nad Orszakiem Hannę Gronkiewicz-Waltz. Hipokrytkę która nie naprawiła ogromu zła, które uczyniła, poniekąd czyni dalej - bo to dzięki niej mordują w Warszawie dzieci w miejscu, gdzie ich życie było święte i chronione.
    doceń 12
  • sword
    02.01.2015 22:53
    sword
    Część ludzi zrobiła to z nieświadomości, a reszta przez brak odpowiednich połączeń pomiędzy neuronami. Jedzą fluor to się nie dziw :)
    doceń 10
  • Zygmunt_Stary
    03.01.2015 02:13
    Zygmunt_Stary
    "Kłamstwa Antychrysta!
    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/15/Fra_angelico_luca_signorelli_orvieto.jpg
    http://www.umbriaontheblog.com/wp-content/uploads/2013/04/762px-Luca_signorelli_cappella_di_san_brizio_predica_e_punizione_dellanticristo_04.jpg

    W centralnej części tego fresku znajduje się postać ubrana w czerwoną szatę, przypominająca Chrystusa, tylko jego ściągnięte rysy i tylko jego złowrogi wzrok i okrucieństwo, które bije z jego postaci wskazują, że nie jest to Jezus Chrystus Zbawiciel świata i Odkupiciel człowieka. Z tyłu za nim szepcze mu do ucha słowa kłamstwa sam szatan, a lewa ręka owego antychrysta jest jakby przedłużeniem dłoni szatana i wskazuje na tych, którzy mają zginąć, na tych chrześcijan, którzy chcą być świadkami Chrystusowej Prawdy aż do końca. W tle tego fresku znajduje się ogromna świątynia antychrysta, a wokół niej uwijają się czarne postaci - strażnicy nowego antychrystusowego porządku. Przerażająca w swej wymowie scena, którą utrwalił Luca Signorelli i która budzi komentarze [...] i zdajemy sobie sprawę, ten fresk przemawia, ponieważ nie jest to zapis tylko i wyłącznie pewnych nastrojów historycznych i kulturowych przełomu XV i XVIw, że ten obraz oddaje także prawdę o współczesnym świecie."
    abp. Marek Jedraszewski 2014-12-31
    doceń 2
  • Rafał Waszkiewicz
    03.01.2015 11:26
    Panie Redaktorze,

    Niestety, Panu i Pani red. Puścikowskiej brakuje perspektywy. Atakujecie dobre dzieło, zaplanowane na wiele lat i wiele prezydentur, będące owocem wytężonej pracy wielu, wielu ludzi i to na pięć minut przed wydarzeniem. Moglibyście czasem swoją mądrość zachować dla siebie. Nie wszystko wymaga Waszego komentarza. Nie wiem, czy zauważyliście, ale stajecie się bohaterami innych mediów - o nieco innej orientacji. Cieszy Was to?

    Rafał Waszkiewicz
    • Met
      03.01.2015 14:03
      Panie Rafale, z treści tekstów pani Agaty i pana Franciszka nie wynika, jakoby ich cieszyło to, co opisują. Raczej przeciwnie. A Pan, zdaje się, uważa, że trzeba robić dobrą minę do złej gry tylko dlatego, że to gra katolicka? Otóż przeciwnie - właśnie dlatego trzeba dbać, żeby ta impreza była jednoznaczna i czytelna. A teraz nie jest.
      doceń 12
    • Franciszek Kucharczak
      03.01.2015 15:11
      Szanowny Panie, proszę wskazać, w którym miejscu "atakujemy dobre dzieło". Według mojej oceny to właśnie osoby odpowiedzialne za uczynienie HGW patronem Orszaku atakują to dzieło. Nasza krytyka tego faktu nie zwróciłaby niczyjej uwagi, gdyby była bezpodstawna. Wypadałoby to przyznać i wycofać się z błędu, a nie skutkami błędu organizatorów obciążać tych, którzy ośmielili się o tym napisać. Jeśli ja piszę "pięć minut przed wydarzeniem" to dlatego, że właśnie w takim czasie organizator wydał oświadczenie, z którego wynika, że nie widzi problemu.
      Ja widzę. I proszę pozwolić, że to nie Pan będzie oceniał, co wymaga naszego komentarza.
      doceń 12
      • malinka
        03.01.2015 15:20
        Ależ szanowny panie Franciszku, wiem że pan by w żadnym miejscu nie zaatakował "dobrego dzieła". Natomiast z atakowaniem konkretnych ludzi często katolików nie ma pan żadnego problemu. Czy również życzy pan sobie przykładów, proszę napisać to chętnie podam :))
        Pozdrawiam serdecznie, oddana panu malinka :))
        doceń 0
        0
      • AndrzejT
        03.01.2015 23:49
        Pan Redaktor napisał - " nasza krytyka nie zwróciłaby niczyjej uwagi jeśli nie była by bezpodstawna". Przekonanie, że fakt zwrócenia uwagi świadczy o prawdziwości danej opinii jest raczej fałszywe. To że coś zwraca naszą uwagę świadczy o kontrowersyjności danego tematu a nie o jego prawdzie.
        doceń 0
        0
    • Bronak Kamarołski
      03.01.2015 16:14
      @Waszkiewicz
      Zacytuj tu nam, który fragment felietonu jest atakiem na "Orszak Trzech Króli"?
      Posługujesz się komunałami, które nic nie rozumiejący przeciętni katolicy uważają za swoje, co jest cyniczną manipulacją. Ale wystarczy głębiej wniknąć w istotę problemu (czego wielu ludziom robić się po prostu nie chce i ufają Takim manipulantom jak Ty) i od razu widać całą obłudę Twoich słów.
      Zatem, jeśli masz chociaż trochę honoru i wstydu, to w tej kwestii nie napiszesz tu już ani słowa.
      • do p. Waskiewicza
        03.01.2015 20:37
        Dwa razy, specjalnie, przeczytałam oba teksty - red. Kucharczaka i red. Puścikowskiej. I nie znalazłam tego, o czym Pan pisze, czyli ataku na orszak. Redaktorzy gościa, bardzo spokojnie i rzeczowo, opisali problem: zaproszenie jako patrona honorowego orszaku prezydent Warszawy. Widac z tekstów, że ich to boli, że nie zgadzają się z tą decyzją i MAJĄ do tego prawo. Pan za to atakuje, pisze arogancko i niegrzecznie. Ciekawa jestem dlaczego...
        Przecież nawet osoba po podstawówce nie znajdzie w tekstach Puścikowskiej i Kucharczaka ataku na orszak.
        A co do orszaku: popieram absolutnie orszak. Jak napisała p,. Puścikowska, to wielkie dzieło. Absolutnie jednak jestem zgorszona (podobnie jak redaktorzy) obrotem sprawy i patronatem honorowym. Nie przekonuje mnie też "wyjaśniające" oświadczenie. Bo niestety niczego nie wyjaśnia, lecz gmatwa. Kogo według Pana atakuję?
        doceń 8
        0
    • AndrzejT
      03.01.2015 23:39
      Zgadzam się z opinią Pana Waszkiewicza. Uważam również że redaktorzy Gościa nie rozumieją o co chodzi w patronacie. Patronat w takich sytuacjach to nie jest uhonorowanie wątpliwych zasług Pani HGW, lecz pewna praktyka związana z tym że prosi się prezydenta miasta na terenie którego odbywa się impreza o honorowy patronat. I tak właśnie robią organizatorzy orszaku. Jest to kwestia kultury a nie oceny moralnej danej prezydentury. Domaganie się, aby organizatorzy dokonywali moralnej oceny danego prezydenta miasta doprowadziła by do uwikłania Orszaku w rozmaite spory i rozgrywki polityczne. I jak słusznie napisał Pan Waszkiewicz po Pani HGW przyjdą kolejni prezydenci. I nie porównywałbym Pana Biedronia i Panią HGW, to zbytnie uproszczenie.
      Oczywiście jak napisał poniżej Pan Redaktor Kucharczyk tylko do niego należy decydowanie na jaki temat pisze komentarze. Może jednak warto pamiętać o pewnym przysłowiu, że mowa jest srebrem a milczenie złotem i czasami nie dawać satysfakcji tym którzy się cieszą, że katole się kłócą.
      • do p. Andrzeja
        04.01.2015 11:27
        A jeśli za kilka lat władzę w Warszawie przejmie p. Legierski, to też orszak powinien poprosić go o patronat?
        doceń 0
        0
      • Maciej
        04.01.2015 11:43
        Andrzeju T. Maksyma o milczeniu, które jest złotem, służy do stosowania przez siebie, a nie do radzenia jej komuś. Bo w tym drugim wypadku zawsze jest to tylko elegancka forma zastępująca apel "Zamknij się, głupi jesteś, co ty tam wiesz". Gdyby krytykowany tekst był pozbawiony argumentów, a zamiast tego zawierał wyłącznie obraźliwe inwektywy, wtedy miałbyś podstawy do takiego pisania, ale takie teksty (jeśli nie liczyć niektórych komentarzy czytelników) tu się nie ukazują. Po to są media, żeby ktoś w nich wyrażał swoje zdanie. I nie musi to być tylko takie zdanie, z jakim zgadza się Andrzej T., bo byłoby to nieco zawężające.
        doceń 1
        0
      • AndrzejT
        05.01.2015 21:20
        @Maciej - obawiam się że nie zrozumiałeś. Nie twierdzę, że ktokolwiek miałby się zamknąć, etc. Twierdzę tylko, że są sytuacje, kiedy warto zastanowić się, czy warto o czymś pisać, czy nie przyniesie to więcej szkody niż pożytku. Szczególnie jeśli ktoś istnieje w przestrzeni publicznej i może to być wykorzystane wbrew intencjom autora.
        @ do p. Andrzeja - co do Pana Legierskiego to dobre pytanie, ponieważ jako człowiek małej wiary nie wierzę, że do tego dojdzie, myślę że nie warto na dziś się tym zajmować
        doceń 1
        0
  • m&ms
    03.01.2015 12:03
    Nic bowiem nie wiadomo mi o tym aby p. HGW dopuściła się jakiejkolwiek niesprawiedliwości. Jak już pisałem niejednokrotnie ten pan został zwolniony po przeprowadzonej kontroli w szpitalu która wykazała szereg nieprawidłowości. Jeżeli racja jest po jego stronie ma prawo udowodnić to przed sądem ale jak powszechnie wiadomo ten pan akurat z prawem jest "na bakier".
    • Zet
      03.01.2015 13:49
      m&ms - byłbyś uprzejmy powiedzieć, czy odmowa zabicia dziecka (nawet jeśli przyjąć, że niezgodna z obowiązującym prawem) jest rzeczą dobrą czy złą? Czy jakiekolwiek prawo może zezwalać na morderstwo?
      doceń 12
      • m&ms
        03.01.2015 15:01
        Oczywiście że ten pan miał prawo odmówić dokonania aborcji ale również miał obowiązek wskazać inny szpital w którym pacjentka otrzymałaby taką pomoc o jaką prosiła. Niestety została wprowadzona w błąd i musiała przechodzić traumę związaną z urodzeniem dziecka tak zdeformowanego i ze zniekształconymi narządami, że jedynie dzięki aparaturze przeżyło ono kilka dni.
        W Polsce każda matka ma prawo do obiektywnej, pełnej i prawdziwej informacji o stanie zdrowia swojego dziecka i to na podstawie tej informacji ma prawo do podjęcia decyzji w sprawie własnej ciąży. I to nie lekarz, szanowni forumowicze czy też redaktorzy GN będą ponosić konsekwencje jej decyzji!
        Akurat w tym konkretnym przypadku zachowanie tego doktora było wielce wątpliwe i nieprofesjonalne, zresztą ta matka już pozwała go do sądu.
        Kolego Zet odnośnie prawa, które zezwala na mordowanie innych to radzę poczytać sobie Stary Testament który za "błahostki" dopuszczał kamienowanie innych, to prawo obowiązywało tysiące lat :)).
        Jeśli jesteś takim przeciwnikiem zabijania to chętnie porozmawiam z Tobą nt. wojny w odniesieniu do Nowego Testamentu i nauki Jezusa Chrystusa i wykażę niekonsekwencje w Twoim rozumowaniu :))
        doceń 0
        0
      • Zet
        03.01.2015 15:15
        m&ms - i wyszło szydło z worka. A zatem uważasz, że ten, kto ni chce zamordować dziecka, ma obowiązek wskazać innego mordercę? I to nazywasz postawą chrześcijańską?
        doceń 9
        0
      • m&ms
        03.01.2015 15:41
        Kolego Zet jeżeli dany lekarz nie może wykonywać swojego zawodu ze względu na swoje przekonania czy też sumienie ma dwa wyjścia:
        1. może zmienić zawód,
        2. może otworzyć sobie własną klinikę i tam kierować się swoim sumieniem.
        Jeżeli ktoś pracuje w szpitalu publicznym to przede wszystkim musi przestrzegać obowiązującego prawa (jest jeden wyjątek o. Rydzyk) :).
        Zresztą w momencie objęcia takiej posady każdy podpisuje odpowiednie dokumenty i godzi się na działanie zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami. Mało tego istnieje taka zasada że nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania więc jakby tego nie interpretować z punktu widzenia prawa ten pan stoi na przegranej pozycji :))
        doceń 0
        0
      • Zet
        03.01.2015 21:50
        m&ms czy Piotrzep, skoro jesteś legalistą jak funkcjonariusze III Rzeszy, to może inaczej: gdybyś był lekarzem i ktoś chciałby żebyś zamordował dziecko lub wskazał innego zabójcę - zrobiłbyś to?
        Czego chcesz? Żebyśmy mieli samych ludzi bez sumienia za lekarzy?
        doceń 3
        0
      • m&ms
        05.01.2015 12:07
        @Zet
        Ależ przecież my mamy samych lekarzy posiadających sumienia. Najlepszym przykładem jest Porozumienie Zielonogórskie, zamknęli przed pacjentami przychodnie bo im za mało kasy, co rok ten sam cyrk w którym pacjent jest jedynie kartą przetargową w walce z rządem.
        Kolego odnośnie Twojego pytania to zależy jakiej specjalności byłbym lekarzem bo jeśli stomatologiem to nie :)).
        Ja również mogę zadać Ci irracjonalne pytanie, skoro już przytoczyłeś przykład II Rzeszy to możemy zostać na tym "podwórku": "Jeśli byłbyś więźniem Auschwitz i dostał do wyboru komora albo bycie kapo" - co byś wybrał?
        Widzisz kolego problem w tym że ja nie jestem lekarzem a Ty więźniem. Jeśli chodzi o to jak należało się zachować moim zdaniem to już odpowiedź została przeze mnie udzielona tutaj 2015-01-03 15:41, dobrze jest czytać ze zrozumieniem :))
        doceń 0
        0
    • Bronak Kamarołski
      03.01.2015 16:24
      @m&ms
      Cynizm w Twojej wypowiedzi przejawia się Tym, że Ty widzisz tylko kobietę, której odmówiono zrealizowania jej kaprysu. Nie chcesz natomiast przyjąć do wiadomości FAKTU, że tu nie chodzi tylko o tę pogubioną (głupią, w gruncie rzeczy) kobietę, ale przede wszystkim o bezbronnego człowieka, którego ona nosi pod swoim sercem.
      Zatem wobec prawa, którego się nie respektuje, bo wyrządza krzywdę innemu człowiekowi, nie "jest się na bakier", tylko się je wypełnia mimo jego niedoskonałości.
      Twoje myślenie jest de facto, myśleniem faszystowskim.
      • czerwony kapturek
        05.01.2015 15:37
        to co piszemy swiadczy o nas nieprawdaz?
        doceń 2
        0
  • Tormann
    03.01.2015 13:13
    Zgadzam się z autorem. To jest Orszak Trzech Króli , a nie picie piwa w bufecie. A w ogóle po co jacyś patroni. Ma być jeden prowadzący - biskup miejsca. Żadni patroni nie są potrzebni.
    doceń 18
  • Rafał Waszkiewicz
    03.01.2015 15:23
    Panie Redaktorze,

    Zobaczymy, jakie będą owoce Pana aktywności w tej sprawie. Co dobrego z tego wyniknie. Na razie nie widać celu, widać typowe bicie piany.

    Na razie dzięki m.in. Panu i jeszcze 3 osobom, zwanym teraz "prawicą" media lewackie mogą się cieszyć, że nareszcie udało się zaatakować Orszak. Jeśli przyjdzie mniej ludzi, to ich radość będzie jeszcze pełniejsza. To są Pana owoce. Dlatego jesteście tak nieskuteczni w tak wielu sprawach. Kłótnie, kłótnie.

    Nie jest moją intencją przekonać Pana. To jest niemożliwe. Chciałem tylko wyrazić swój niesmak.

    Rafał Waszkiewicz
    • do p.Rafała
      03.01.2015 21:38
      a Pan dalej brnie... No żal.
      Chętnie zobaczę co dobrego będzie z aktywności pani HGW na orszaku. Swoją drogą: jak organizatorzy orszaku spojrzą w oczy prof. chazanowi?
      • wyrocznia
        05.01.2015 12:12
        Pewnie nie będą musieli bo p. Chazan nie pojawi się na pochodzie. Jego obecność byłaby co najmniej nie na miejscu.
        doceń 3
        0
    • pytanko
      03.01.2015 21:41
      Czy jeśli przyjdzie mniej osób, to mniej zarobią organizatorzy? Chodzi o kasę, czyli ilość? Czy może jednak powinno chodzić o jakość? Coraz mniej mi się to podoba.
      doceń 7
  • Anna
    03.01.2015 18:41

    Jeszcze jedno:

    Cytat z wywiadu przeprowadzonego przez tygodnik "Idziemy" z p. Piotrem Wysockim z Fundacji Orszak Trzech Króli. Pan Wysocki mówi: "Zachęcamy organizatorów, by występowali o patronaty nie tylko do biskupów, lecz także prezydentów miast, bez względu na to, z jakiej są opcji politycznej."

    A zatem - patronować każdy może. I przeciwnik aborcji - i zwolennik aborcji.  I przeciwnik gender - i zwolennik gender. 

    Ważne, żeby były tłumy, żeby było wesoło i kolorowo!

    Kolorowy zawrót głowy!

    doceń 14
  • Fryderyk
    03.01.2015 19:28
    Czegoś mi w tym artykule brakuje. Mianowicie do teraz nie wiem dlaczego Pani Prezydent Warszawy patronuje tej imprezie. Moim zdaniem dzieje się tak dlatego, że miasto Warszawa angażuje w to przedsięwzięcie publiczne pieniądze albo angażuje swoje służby publiczne. Wtedy patronat jest uzasadnieniem angażowania tych środków. Dzieje się tak powszechnie w każdej gminie i w każdym mieście, żeby prezydenci i wójtowie nie byli ścigani przez Regionalne Izby Obrachunkowe. Obawiam się, że się nie mylę.
    • brunero
      03.01.2015 23:19
      brunero
      Mylisz się
      doceń 4
    • Kowalski
      05.01.2015 11:55
      Fryderyk, Orszak bez patronatu HGW odbyłby się z takim samym skutkiem. Przykładem jest Słupsk, w którym miasto angażuje się tak samo jak w poprzednich latach. Róznica jest tylko w tym, że poprzednio prezydent był patronem, a w tym roku pan Biedroń nie jest patronem. Czy chcesz powiedzieć, że warunkiem pomocy miasta w wielkiej imprezie dla miasta korzystnej, jest patronat prezydenta? To przecież nieprawda. Kultu włodarzy gmin chyba u nas jeszcze nie ma?
      • malinka
        05.01.2015 12:16
        Może i kultu włodarzy gmin nie ma i bardzo dobrze natomiast jest inny kult, przywódców religijnych. Kult ten ładnie objawia się w postaci przyjmowania wypchanych kopert i całowania po rękach :))
        doceń 0
        0
      • mma
        05.01.2015 17:25
        Malinko, całujesz księży po rękach?
        doceń 0
        0
      • malinka
        05.01.2015 18:20
        @mma
        Ja całuję ich nie tylko po rękach ale nie mogę napisać po czym jeszcze bo na pewno nie "przejdzie".
        doceń 0
        0
  • wiarus
    03.01.2015 20:06
    Te orszaki są potrzebne jak przysłowiowa dziura w moście. Zamiast uprawiać folklor ludzie powinni iść do pracy jak to się dzieje w innych, dużo zamożniejszych od Polski krajach.
    doceń 0
  • kim
    04.01.2015 13:56
    Ile razy czytam Kucharczaka tyle razy czuję jak duszny i przepełniony fałszem jest ten polski parafialny katolicyzm.
    Żebyś się chłopie tyle upisał o Wesołowskim i pozostałych pedofilach w sutannach - byłbyś usprawiedliwiony w swojej krytyce innych, nie związanych bezpośrednio z kościołem instytucjonalnym.

    Ale nie: cały czas tylko wytykać innym, nigdy niczego gorszącego nie dostrzec u siebie - to jest dewiza polskiego katolicyzmu, której idealnym uosobieniem jest Kucharczyk.
    Jednooka ślepota - dzięki temu macie spokój w sobie i tę drażniącą chęć ustawicznego pouczania, trudną do zniesienia
    doceń 0
  • Irena
    06.01.2015 11:18
    W ustach Gronkiewicz słowa "ZABIJAĆ!!!!!" brzmią tak samo jak w ustach Heroda, niczym się nie różnią. Niech pamięta, o końcu Heroda i jemu podobnych.
    • malinka
      06.01.2015 16:00
      Irenko te słowa w każdych ustach brzmią tak samo chyba tutaj się zgodzisz :) O ile mi wiadomo koniec Heroda był taki sam, jaki będzie każdego z nas, nawet Twój, umrzemy. Więc może rozwiń o co Ci chodzi bo ja za bardzo "nie nadążam" :))
      doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Patronat to nie tylko bycie

Franciszek Kucharczak DODANE 02.01.2015 AKTUALIZACJA 02.01.2015

Patronat to nie tylko bycie

Zobacz także

Zapisane na później

Pobieranie listy