Nowy numer 28/2020 Archiwum
 • Hrabia
  21.10.2019 17:19
  Moze dobrze byloby wyswiecic od razu jego rodzicow? Po co zwkekac?
  doceń 5
 • Michał
  21.10.2019 19:09
  Wkradła się nieścisłość w pierwszym akapicie - Kard. Becciu nie jest Prefektem Kongregacji Nauki Wiary, ale kard. Luis Ladaria Ferrer.
  doceń 1
 • Dusza
  21.10.2019 22:47
  Nie mogę pojąć idei relikwii.

  Istotą naszej wiary jest przekonanie o nieśmiertelności duszy, która po opuszczeniu powłoki cielesnej w chwili śmierci idzie albo do czyśćca albo w przypadku świętych - do nieba. Ciało jest tylko powłoką. To dusza jest najważniejsza. Więc czemu otaczane są kultem doczesne szczątki zmarłego? Nie mówiąc o przedmiotach, które są tylko i wyłącznie pamiątkami po zmarłym.

  Czemu zamiast kłaść nacisk na duszę nieśmiertelną ludzie czczą martwe fragmenty ciał i przedmioty martwe?

  W tym kulcie tego, co nie żyje zanika świadomość tego, co jest naszą prawdziwą istotą - duszy nieśmiertelnej.
  doceń 5
 • amico
  25.10.2019 21:24
  Ksiądz kardynał Stefan Wyszyński w pełni zasłużył na świętość! To wyjątkowy człowiek i duchowny. Miałem okazję przy jednym stole spożywać z Nim posiłek i to pozostanie w mojej pamięci do końca życia!
  doceń 2
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy