Nowy numer 13/2024 Archiwum
  • bron305
    10.12.2013 16:09
    "Zgoda buduje"

    doceń 0
  • baciar
    10.12.2013 18:29
    Wiele rzeczy w Polsce zniszczono bo komunistyczne chociaż komunizmu nigdy w Polsce nie było. "Komunistyczne" były zakłady pracy, fabryki, trzeba było je zniszczyć. To nic, że setki tysiecy /miliony?/ ludzi zostało bez pracy. Zniszczono PGRy, to nic, że tysiące zatrudnionych tam ludzi nie ma za co żyć. Zniszczono polskie rolnictwo, setki tysiecy ha ziemi leży odłogiem porośnięte chwastami i samosiewami drzew. Sprzedano zakłady pracy cudzoziemcom a ci kupili je tylko po aby je zlikwidować. Decydenci-styropianowcy pokończyli studia, doktoraty w PRL. Powinni takie dyplomy spalić bo komunistyczne! Jest jeszcze PKiN w Warszawie, rozwalić a na jego miejsce zamiast jakiś jankeskich wież Word Trade Center postawić, widoczny na całą Warszawę, pomnik Lecha Kaczyńskiego albo lepiej Lecha wraz z Jarosławem.
    doceń 14
  • Kredyty
    10.12.2013 20:37
    Środki pieniężne dla lekarzy, stomatologów, weterynarzy, architektów, geodetów, komorników, rzeczoznawców, tłumaczy przysięgłych. Nawet w przypadku słabych wyników finansowych i obciążeń w BIK jesteśmy w stanie pozyskać do 350 000 zł.

    Sylwia Buk
    sylwia.buk@royalcounseling.pl
    doceń 0
  • ostjan
    10.12.2013 21:12
    Panie Wojtku
    Tworzy Pan sztuczny problem. Nie tym żyją warszawiacy, nie tym żyją Polacy. Zburzenie pomników nie wymaże historii, a już tym bardziej nie poprawi bytu obywatelom. Poza tym, już dawno większość warszawiaków wypowiedziała się negatywnie dla pomysłu wyburzenia pałacu. Co jakiś czas oczywiście, ktoś dla swoich celów odgrzewa ten kotlet. Wracając do tematu, już dawno urbaniści zatroszczyli się o przesłonięcie pałacu nową architekturą, co skutkowało odpowiednimi zapisami w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego i budową nowych obiektów.
    Teraz odnośnie samego pomysłu. Pomysł jak pomysł. Do realizacji potrzebne są duże środki inwestycyjne i dalsze środki na utrzymanie takiego obiektu. Myślę jednakże, że jeśli zbierze Pan odpowiednie środki, rozwiąże problemy własnościowe i techniczne oraz złoży pan wniosek z projektem koncepcji przedsięwzięcia, to ma Pan szansę na pozytywną reakcję władz miasta.
    Pozdrawiam
    ps
    Obiekty zbudowane przez zaborców też chce Pan burzyć? A co z tzw ziemiami odzyskanymi?
    doceń 13
  • Rafał Sudoł
    10.12.2013 21:56
    Panie Wojtku! Ostatnio hitem internetu było zdjęcie PKiN kilka lat po budowie, gdzie śnieżnobiała elewacja wręcz zachwycała! To, że w czasach socjalizmu coś zbudowano, nie musi być przesłanką do jego wyburzenia. Pomniki - owszem, niczemu nie służą, ale PKiN jest obiektem jednak rozpoznawalnym i nie sądzę aby przeciętny turysta miał świadomość fundatora tegoż obiektu. Poza tym on już jest odpowiednio przsłonięty przez inne wysokie budynki. Kwestia gustu... Huta Katowice, Tychy, Spodek w Katowicach - to też pewnego rodzaju pomniki socjalizmu, czy niech będzie - komunizmu. czy też je zburzymy? Nie wylewajmy dziecka z kąpielą. Zmieniono nazwy ulic - słusznie! Zburzono pomniki tyranów i dyktatorów - bardzo dobrze! Ale opamiętajmy się! Zburzenie PKiN jest absurdem. Polacy mają obecnie o wiele dużo bardziej przyziemnych problemów. Nie twórzmy kolejnego - tym bardziej niczym nieuzasadnionego. Co do PKiN proszę zobie obejrzeć i dopiero ocenić czy byłoby rozsądne zburzyć taką budowlę. Dla mnie byłoby to niepoważne. A swoją drogą mam nadzieję, że doczekam się chwili, kiedy tak znów będzie Pałac Kultury wyglądał: http://www.wykop.pl/wpis/6397162/dziendobry-zdjecia-warszawa-bialy-pkin-w-58r/
    doceń 13
    • Anka
      11.12.2013 09:09
      Ale przecież to zdjęcie jest obrabiane! Taki błękit nieba nie mógłby się ostać na zdjęciu z 58 roku (powątpiewam też, by mogło się ostać z tego czasu kolorowe zdjęcie robione w Polsce), więc ja nie wierzę, żeby ta biel PKiN była oryginalna...
      doceń 0
  • Rafał Sudoł
    11.12.2013 14:13
    Pani Aniu, zdjęcie wykonał zachodni czy nawet amerykański korespondent. Oni już mieli sprzęt o jakim my mogliśmy marzyć. nawet jeśli niebo jest podkoloryzowane, to świadkowie budowy PKiN przyznają, że tak właśnie wyglądał przez pierwsze lata swojej świetności.
    • wteister
      11.12.2013 15:14
      Panie Rafale, ale ja nie mówię, że nie był piękny. Nie mówię, żeby go burzyć. Zastanawia mnie tylko, czy naprawdę nie stać nas na stworzenie czegoś tej rangi, co jednak byłoby w 100 proc. "nasze"?
      • MarionLew
        11.12.2013 18:18
        A Pana zdaniem, kiedy i co będzie w 100% nasze ? Nie jestem Warszawianką, ale stolica jest dla mnie ważnym miejscem i do tego Pałacu zdążyłam się już przyzwyczaić. Zresztą nie jestem jedyną, która tak sądzi.
        doceń 3
        0
  • Savonarola
    13.12.2013 02:16
    Symbolem Polski na swiecie stala sie "wieza" w Swiebodzinie.Smieja sie z naszej megalomanii.Jak to sie mowi-boso,ale w ostrogach.A moze zamiast wiez powinnismy budowac sierocince,szpitale...
    doceń 4
  • tjz6
    19.12.2013 13:43
    A moim zdaniem, nasze symbole wolności leżą daleko od Warszawy. I niech tak pozostanie. Warszawa ma zadęcie, by mieć wszystko u siebie. Ale nie przeniesie się Krakowa do Warszawy. I całe szczęście.
    A tak a propos Pałacu - budynki o takiej architekturze występują w Nowym Jorku, Chicago, w Moskwie, Petersburgu. I jest OK. Ten akurat budynek ma jakąś tam swoją historię powstania, ale jest to tylko gmach, który my wypełniamy treścią.
    doceń 0
  • Euron
    10.11.2014 18:36
    - W Warszawie ,podobnie jak i w innych stolicach ,miano zbudować piękną wieżę antenowo-widokową z obrotową restauracją (popularnie ,choć niedokładnie nazywaną wieżą telewizyjną) w sąsiedztwie Stadionu (obecnie) Narodowego .To planowany kompleks turystyczno-imprezowo-sportowy uzupelniony o rownież tam umieszczoną halę widowiskowo-sportową dla kilkunastu tysięcy widzów .Wieża telewizyjna w Warszawie według projektu (jednego z kilku) profesora Jerzego Hryniewieckiego miała wysokość 400 metrów ,a więc znacznie (o ponad 160 metrow) przewyższająca Pałac Kultury I Nauki jak również obecną najwyższą budowlę Warszawy -komin ciepłowni w Kawęczynie .Dlaczego wieży telewizyjnej w Warszawie nadal nie zbudowano i czy jest ona nadal potrzebna ?Potrzebna jest jaknajbardziej bo i sygnały cyfrowe wymajają wysokich i górujących nad okolicami obiektów położonych wewnątrz obszarów które obsługują ,a tych warunków nie spełnia żaden z prowizorycznych obiektów nadawczych ani PKIN ani przerobiony maszt długofalowy w Łazach .A nie zbudowano jej dlatego bo zawsze były inne prawdziwie lub pozornie ważniejsze inwestycje ...Czas teraz to załatwić bo nie jest to inwestycja ani droga ani skomplikowana a za to ogromnie dodająca urody miastu i będąca jego pozytywną wizytówką .I taka miała być warszawska wieża telewizyjna stojąca na południowopraskim Kamionku :).Plany tych wież ma nadal Urząd Komunikacji Elektronicznej .
    doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy