• facebook
 • rss
 • Filatelistyczny ślad Karola Wojtyły

  Tomasz Gołąb

  dodane 13.10.2012 21:44

  Znaczek wydano w rocznicę rozpoczęcia konklawe, które wyniosło kard. Karola Wojtyłę do godności papieskiej.

  Poczta Polska wprowadziła do obiegu znaczek "Śladami Karola Wojtyły, Kraków". To już trzecia emisja z tej serii.
   
  Wcześniej, w 90. rocznicę urodzin papieża, Poczta Polska wydała znaczek z widokiem z Wadowic oraz przedstawiający kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Niegowici i Karola Wojtyłę wśród dzieci przystępujących do Komunii Świętej. 
   
  Trzeci znaczek z tej szczególnej serii również i tym razem zaprojektował artysta plastyk Janusz Wysocki. Upamiętnia on najważniejsze wydarzenia w posłudze biskupiej Karola Wojtyły oraz przedstawia wizerunek katedry wawelskiej, tak bliskiej Jego sercu. 
   
  - 13 października rozpoczęło się konklawe mające wyłonić kolejnego papieża - jak się później okazało został nim Karol Wojtyła. Myślę, że to bardzo dobry termin na wprowadzenie do obiegu kolejnej emisji z serii "Śladami Karola Wojtyły. Kraków" - mówi Agnieszka Kłoda Dębska, zastępca dyrektora Biura Promocji i Marketingu PP. - Wierzę, że emisja, jak poprzednie, zostanie ciepło przyjęta przez wszystkich naszych klientów, jak inne emisje poświęcone Wielkiemu Polakowi. 
   
  Znaczek o wartości 1,95 zł wydrukowano na papierze fluorescencyjnym w nakładzie 500 tys. sztuk. Razem ze znaczkiem wydano także kopertę FDC. Od dnia wejścia do obiegu - 13 października towarzyszą mu koperta i datownik stosowany w Urzędzie Pocztowym Kraków 1.
   
  Walory artystyczne są nagradzane w wielu konkursach. 7 października znaczek „Beatyfikacja Papieża Jana Pawła Il" otrzymał od kapituły międzynarodowego konkursu „Premio internazionale d'arte fllatelica San Gabriele” medal św. Gabriela za Najpiękniejszą Filatelistyczną Formę Sztuki na świecie o tematyce sakralnej, vvydanej w 2011 r.
  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół