Nowy Numer 11/2018 Archiwum

Różaniec za kleryka

Pod hasłem „Różaniec za kleryka” ruszyła modlitewna akcja za przyszłych kapłanów. Wystarczy odmówić przynajmniej dziesiątkę Różańca dziennie.

Jej inicjatorami są Fundacja Dobrych Mediów oraz Rycerze Jana Pawła II. – O konieczności uruchomienia modlitewnej akcji za przyszłych kapłanów przekonały mnie coraz ostrzejsze ataki na wiarę i księży w polskich mediach oraz dyskursie publicznym – tłumaczy Maciej Gnyszka, założyciel Fundacji Dobrych Mediów.

W modlitwę włączyć się może każdy. Wystarczy wejść na stronę www.rozanieczakleryka.pl i podpisać deklarację, która zobowiązuje do odmawiania przynajmniej jednej dziesiątki Różańca dziennie w intencji kleryków przez cały czas trwania Roku Wiary (do 24 listopada 2013 r.). Na skrzynkę mailową będą przesyłane rozważania do poszczególnych tajemnic przygotowane przez przyszłych kapłanów.

– Wstawiając się za nich, pomożemy im przejść przez najtrudniejsze przeszkody i pokusy. Drugim celem akcji jest podkreślenie wagi posługi kapłańskiej – uważają organizatorzy.

Od czasu uruchomienia akcji włączyło się w nią 46 osób.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy