• facebook
 • rss
 • Biskup Marek jak Mikołaj

  Agata Eldring

  dodane 07.12.2012 21:20

  Z okazji imienin św. Mikołaja, za pośrednictwem praskiej Caritas i sieci Biedronka, niecierpliwie wyczekiwane prezenty otrzymało 600 dzieci z niezamożnych rodzin. W rolę świętego biskupa z Miry wcielił się biskup z Pragi - Marek Solarczyk.

  Spotkanie z ukochanym świętym po raz kolejny odbyło się w auli Wyższej Szkoły Menedżerskiej.

  Uczestniczyły w nim dzieci objęte opieką przez świetlice Caritas oraz najbardziej potrzebujący uczniowie wytypowani ze szkół, w których zostały założone Szkolne Koła Caritas.

  Spotkanie poprowadził z rozmachem Karol Kołbyk, pedagog ulicy w jednej ze świetlic Caritas. Poza wspólną zabawą i rozgrywkami (ping-pong grupowy – 300 osób na 300 osób!) były również występy artystyczne.

  Prawdziwą historię św. Mikołaja przedstawili uczniowie z SKC przy Zespole Szkół im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej w Strachówce. Dzieci i młodzież z Klubu Alternatywnego Caritas DWP zaśpiewały serię kolęd w pięknej i nowoczesnej aranżacji, rozgrzewając i włączając do wspólnego śpiewu przybyłych uczniów. Nie zapomniano też o darczyńcach, którzy ufundowali słodkie prezenty dla najmłodszych.

  Po wspaniałej zabawie biskup, odziany w szaty św. Mikołaja, zaprosił dzieci do wspólnej modlitwy oraz udzielił wszystkim zgromadzonym pasterskiego błogosławieństwa.

  Kulminacyjnym momentem spotkania było oczywiście rozdawanie paczek pełnych łakoci, którymi bp Marek vel Mikołaj, wraz z ciepłym słowem i pokrzepiającym uśmiechem, obdarował wszystkie dzieci.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół