• facebook
 • rss
 • Tłumy na Festiwalu Biblii

  gr

  dodane 06.01.2013 20:39

  Wypełniony po brzegi kościół św. Anny i aktorzy czytający fragmenty Pisma św. Wśród nich Cezary Żak, Małgorzata Kożuchowska i Halina Łabonarska.

  "Poznaj swoją godność, chrześcijaninie! Stałeś się uczestnikiem Boskiej natury, porzuć więc wyrodne obyczaje dawnego upodlenia i już do nich nie powracaj. Pomnij, jakiej to Głowy i jakiego Ciała jesteś członkiem. Pamiętaj, że zostałeś wydarty mocom ciemności i przeniesiony do światła i królestwa Bożego. Przez chrzest stałeś się przybytkiem Ducha Świętego, nie wypędzaj Go więc z twego serca przez niegodne życie, nie oddawaj się ponownie w niewolę szatana, bo twoją ceną jest Krew Chrystusa" – mówił Cezary Żak podczas pierwszej edycji Festiwalu Biblii, nowej inicjatywy środowisk artystycznych.

  Pierwsze z cyklu 12 spotkań "Na początku było Słowo" zgromadziło niespodziewane tłumy.

  - Jestem zachwycony, zadowolony i zaskoczony – mówił tuż po występie artystów kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski, patron honorowy festiwalu. - Bardzo wam wszystkim dziękuję. Dziękuję Wam wszystkim, którzy tu jesteście. Szczególniej tym, których nie pomieścił ten kościół, których widziałem stojących przed wejściem i słuchających słowa Bożego. To słuchanie Pisma Świętego jest niezwykle ważne w Roku Wiary, który dał nam papież Benedykt XVI. Nikt tak bardzo jak ten papież nie podkreśla tego, że wszystko może zawisnąć w powietrzu jeśli u podstaw zabraknie nam żywej i mocnej wiary. I druga rzecz, którą nieustannie przypomina nam papież. Woli Bożej mamy szukać tam gdzie jej szukać trzeba, czyli w Piśmie Świętym. To tam Bóg mówi nam, tu i teraz, jakimi jesteśmy, co mamy czynić i jak mamy czynić. I to jest bardzo ważne, gdy my dziś przychodzimy i przedstawimy Bogu nasze projektu prosząc go o to, by uznał je za swoje. Tymczasem trzeba odwrotnie – mówił metropolita warszawski.

  W czasie kolejnych edycji "Festiwalu Biblii" znani polscy aktorzy i dziennikarze będą czytali wybrane teksty Biblii, Ojców Kościoła i pisarzy wczesnochrześcijańskich. Każde spotkanie stanowić będzie zamkniętą tematycznie całość, opartą przede wszystkim na recytowanym Słowie i obudowaną ułatwiającą refleksję muzyką. Kolejne wieczory zaplanowane są na 17 lutego, 17 marca, 14 kwietnia i 12 maja.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół