• facebook
 • rss
 • Szpital z papieru

  APU

  dodane 18.01.2013 16:40

  Przy otwockiej parafii św. Tereski - zbierane są stare gazety i książki. Na szpital.

  Od rana, przed Szkołą Świętej Rodziny w Świdrze, uwijają się jej uczniowie - szóstoklasiści. Ładują przyniesione przez parafian i innych uczniów - stare gazety, niepotrzebne książki, zarysowane dziecięcymi bazgrołkami bloki rysunkowe. Wszystko najpierw trzeba posegregować, żeby do kontenera na makulaturę nie dostały się niepowołane śmieci. Potem jeden rzut w górę, hoop do kontenera - jak piłką od kosza. I kolejna góra papieru uzbierana. Tego starego, zużytego papieru - jak dotąd uzbierano ponad 5 ton. W skupie makulatury organizatorzy akcji "Makulatura na misje" otrzymali za niepotrzebny papier bardzo potrzebne pieniądze: ponad 1700 zł. 

  - Akcja "Makulatura na misje", którą zorganizowała parafia św. Teresy w Świdrze, a pomaga Szkoła Świętej Rodziny, rozpoczęła się w listopadzie, a zakończy w czerwcu. Dwa dni w miesiącu zbieramy makulaturę. Dochód z jej sprzedaży przekażemy na misje: konkretnie na Madagaskar, gdzie nasi współbracia, Misjonarze Świętej Rodziny, prowadzą szpital - mówi koordynator zbiórki, ks. Łukasz Skołud, Misjonarz Świętej Rodziny. 

  Dzieciaki pomagające przy segregacji i pakowaniu papieru przekrzykują się: - Tyle walało się w piwnicy starych gazet i niepotrzebnego papieru. Tylko bałagan był. A teraz to i dom posprzątany, i pożytek z tego będzie - śmieją się. 

  Ania, szóstoklasistka, dodaje: - To nie wymaga wielkiej pracy, a mamy satysfakcję że możemy pomóc. I wszystkich chętnych prosimy: przywieźcie do naszej parafii swoje stare papiery. My je zbierzemy, potem księża je sprzedadzą. Razem zbudujemy szpital. 

  Chętni z Otwocka, Świdra czy nawet Warszawy (dogodny dojazd PKP do stacji Świder) mogą przywieźć swoją makulaturę - gazety, książki, ulotki, makulaturę z niszczarek, puste pudełka - na teren parafii Świętej Rodziny. Miejsce zbiórki: ul. Kołłątaja 80/82, Otwock - Świder. Terminy najbliższych zbiórek to: 19 stycznia, 15 - 16 lutego, 15 - 16 marca. 

   

  Dwa razy w miesiącu każdy z nas może wziąć udział w akcji   I hooop! Niepotrzebny papier ląduje w kontenerze
  Dwa razy w miesiącu każdy z nas może wziąć udział w akcji
  Agata Puścikowska
  - To niewiele wysiłku, a cieszymy się że możemy pomóc - mówią   Chłopaki z klas szóstych noszą makulaturę
  - To niewiele wysiłku, a cieszymy się że możemy pomóc - mówią
  Agata Puścikowska
  X

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół