Uroczystości żałobne po śmierci Prymasa-seniora kard. Józefa Glempa potrwają trzy dni. Zgodnie z ostatnim życzeniem, spocznie w krypcie arcybiskupów warszawskich w podziemiach katedry św. Jana Chrzciciela
Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w sobotę 26 stycznia. O godz. 11 w kościele sióstr wizytek przy Krakowskim Przedmieściu, przy trumnie z ciałem Prymasa-seniora, zostanie odprawiona Msza św. Po niej odbędzie się całodzienna modlitwa. - Każdy będzie mógł przyjść pożegnać się z Kardynałem i modlić się o jego zbawienie – powiedział podczas spotkania z dziennikarzami kard. Kazimierz Nycz.
W kościele sióstr wizytek ciało Zmarłego pozostanie do niedzieli rana. Następnie zostanie przeniesione do bazyliki Świętego Krzyża. Tam o godz. 9 odbędzie się Msza św. radiowa, do godz. 16 będzie możliwość indywidualnej modlitwy za zmarłego Prymasa-seniora. O godz. 16 zostanie odprawiona Msza św. żałobna pod przewodnictwem Celestino Migliore, nuncjusza apostolskiego w Polsce, koncelebrowana przez kapłanów archidiecezji warszawskiej z udziałem biskupów. Kazanie wygłosi ks. Józef Michalik, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.
Po Mszy św. kondukt żałobny z ciałem kard. Józefa Glempa przejdzie Krakowskim Przedmieściem do archikatedry św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście. Tam wierni będą mogli modlić się do godz. 22.
Główne uroczystości pogrzebowe będą miały miejsce w poniedziałek 28 stycznia. O godz. 11 w bazylice archikatedralnej metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz odprawi Mszę św., kazanie wygłosi prymas Polski Józef Kowalczyk.
Kardynał Józef Glemp, zgodnie ze swoją ostatnią wolą, spocznie w archikatedrze warszawskiej, gdzie spoczywają jego poprzednicy: słudzy Boży kard. Stefan Wyszyński oraz kard. August Hlond. Podziemia katedry mieszczą groby także innych arcybiskupów warszawskich oraz wybitnych Polaków: Henryka Sienkiewicza, Ignacego Paderewskiego, Gabriela Narutowicza oraz króla Stanisława Augusta.