• facebook
 • rss
 • Bóg nikogo nie wyklucza

  Joanna Jureczko-Wilk

  dodane 19.02.2013 08:46

  O pomocy prostytutkom i dzieciom "z marginesu" opowie s. Anna Bałchan SMI na 1Piętrze, przy Foksal

  Siostra Anna Bałchan, streetworker i artystka, będzie gościem kolejnego spotkania z cyklu „Inspirujący ludzie”, który trwa na 1Piętrze przy Centrum Myśli Jana Pawła II. Wszyscy, którzy chcą się dowiedzieć jak wygląda praca z kobietami zagrożonymi prostytucją i wykluczonymi dziećmi mogą przyjść na 1Piętra (ul. Foksal 11)  20 lutego o godz. 18. Wstęp wolny.

  Siostra Bałchan ze Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej jest założycielką i prezesem Stowarzyszenia Po MOC dla Kobiet i Dzieci im. Marii Niepokalanej. Ukończyła teologię na KUL oraz wiele kursów i szkoleń z zakresu niesienia profesjonalnej pomocy osobom w kryzysowej sytuacji. Przez dziesięć lat pracowała z dziećmi, prowadząc grupy teatralne, muzyczne i turystyczne. Obecnie pomaga ofiarom przemocy (kobietom i ich dzieciom), ofiarom handlu ludźmi oraz ofiarom przymuszonej prostytucji. Za "promocję człowieka i pracę charytatywno-wychowawczą" otrzymała w 2008 r. Nagrodę Totus, przyznawaną przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

  Cykl „Inspirujacy ludzie” to spotkania pokazujące osobowości, ludzi z szerokimi pasjami, które chcą realizować nawet kosztem własnego życia. Wyzwania mobilizują ich do działania, często pragną żyć dla innych, choć przeciwności mnożą się, a droga którą wybrali nie jest łatwa. Zapraszani goście nie podali się, przeciwnie trudne sytuacje wzmocniły ich, a doświadczenia, które im się przytrafiły zmobilizowały do pomagania innym. W ramach cyklu, na 1Piętrze gościły m.in. Janina Ochojska z Polskiej Akcji Humanitarnej oraz Helena Pyz, która od ponad 20 lat pracuje w Indiach wśród osób dotkniętych trądem. Odbyła się też promocja albumu Marty Karpińskiej-Dzbeńskiej „Matki – mężne czy szalone?” – o kobietach, które zaryzykowały własne życie, by urodzić dzieci.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół