• facebook
 • rss
 • Spójrz na miasto, którego nie ma

  Tomasz Gołąb

  dodane 20.02.2013 16:04

  Po raz pierwszy zobaczymy Warszawę tak, jak widzieli ją nasi dziadkowie i pradziadkowie. Stolica Polski z okresu dwudziestolecia międzywojennego, pokazana w technologii 3D robi wrażenie.

  - Zawsze chcieliśmy stworzyć coś wyjątkowego. Pierwsza w historii rekonstrukcja zniszczonej  Warszawy to cudowna przygoda i wyzwanie.  Kosztowało nas to bardzo wiele pracy i wyrzeczeń jednak mimo wielu przeciwności już 15  marca będziemy mogli zobaczyć, jak się prezentowała  nasza stolica  w okresie  tak szeroko obecnym w literaturze, a tak mało uświadomionym. Przedwojenna Warszawa to wspaniałe miejsce, wyjątkowy, nieprzemijający duch oraz świadek wielu historycznych wydarzeń. Nikt wcześniej nie podjął się tak rozległego tematu,  co z pewnością było dla nas dodatkową motywacją, aby zrealizować ten film  – mówi Tomasz Gomoła, pomysłodawca i producent przedsięwzięcia.

  Film „Warszawa 1935”, którego premiera jest zaplanowana na 15 marca 2013 r., będzie prezentowany zarówno w sieci kin na terenie całego kraju, jak i w wybranych, warszawskich kinach studyjnych. „Warszawa 1935” to realizowany od niemal  czterech lat przez studio efektów specjalnych Newborn film krótkometrażowy, który po raz pierwszy pokaże widzom stolicę Polski z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Film przeniesie nas na ulice miasta, przedstawiając dokładnie odwzorowaną architekturę przedwojennej Warszawy. Merytoryczną podstawą dla rekonstrukcji cyfrowej były fotografie dostępne między innymi w Archiwum Państwowym Miasta Stołecznego Warszawy.

  Poza niespotykaną skalą scenografii 3D, wiele wysiłku wymagało zebranie dokumentacji, odtwarzanie form architektonicznych i atmosfery jedynie w oparciu o dostępne fotografie. Rekonstrukcja ówczesnych samochodów, tramwajów i dorożek również wymagała materiałów , do których dostęp nie był łatwy i wymagał długich poszukiwań i analiz. Najbardziej pomocnym  źródłem informacji okazał się serwis prowadzony przez prawdziwych miłośników i warszawskich pasjonatów zawiadujących od lat stroną www.warszawa1939.pl.

  • zobacz zwiastun

  Warszawa 1935 OFICJALNY ZWIASTUN 2
  NEWBORN3D

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół