• facebook
 • rss
 • Ekstremalna Droga Krzyżowa też w Warszawie

  Joanna Jureczko-Wilk

  dodane 04.03.2013 21:25

  44 kilometry, nocą, z krzyżem, na Kalwarię. Po raz pierwszy z Warszawy wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa.

  W tym roku po raz pierwszy w Warszawie odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa, którą od czterech lat w Krakowie prowadzi ks. Jacek Stryczek, prezes Stowarzyszenia "Wiosna". Uczestnicy wyruszają nocą w długą, pieszą wędrówkę, niosąc sobą drewniany krzyż i rozważając Mękę Pańską. Stołeczna EDK liczy 44 km. Rozpocznie się 22 marca po Mszy św. odprawionej o godz. 20 w NMP Matki Zbawiciela (ul. Olimpijska 82/84). Z Mokotowa trasa wiedzie przez Wawer, Józefów, Nadbrzeż, Glinki, aż do sanktuarium w Górze Kalwarii. Nie jest łatwa, bo z założenia taka być nie może. Przydadzą się wysokie buty z dobrym bieżnikiem, w których będzie można pokonać błota, głębokie kałuże i leśne ostępy oraz ciepłe, nieprzemakalne ubranie z odblaskami. Dla bezpieczeństwa można iść małymi grupami, ale w ciszy, samotnie, przy latarce rozważając misterium Męki Pańskiej i śledząc mapę. Grupki dostaną zbity z konarów krzyż, chociaż można też iść z własnym.

  - W ciszy, mroku, zmęczeniu opadają wszystkie emocje, nieważne stają się codzienne sprawy. Umysł jest skupiony i jakoś bardzo osobiście trafiają do człowieka rozważania czternastu stacji. Odkąd uczestniczyłem w EDK  z Krakowa do Kalwarii Zebrzydowskiej, już inaczej przeżywam każdą Drogę Krzyżową – mówi Aleksander Wiśniewski, jeden z organizatorów.

  Grupa, która przejdzie z Warszawy do Góry Kalwarii może liczyć maksymalnie 200 osób. Zapisać się można poprzez stronę internetową: www.edk.org.pl. Ze strony internetowej oraz mailowo u organizatorów: kontakt@edk.warszawa.pl, można dowiedzieć się o szczegóły trasy i wyposażenie ekwipunku na drogę. EDK jest propozycją tylko dla osób pełnoletnich.

  Podejmiesz wyzwanie ?
  Ekstremalna Droga Krzyżowa

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół