• facebook
 • rss
 • Targi tuż, tuż

  Joanna Jureczko-Wilk

  dodane 09.04.2013 17:06

  11 kwietnia w Arkadach Kubickiego rozpoczyna się wielkie święto książki katolickiej. W tym roku potrwa nieco dłużej

  Ponad 140 wydawców zaprezentuje się na rozpoczynających się 11 kwietnia XIX Targach Wydawców Katolickich. W Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie. stoiska rozstawią wydawnictwa katolickie, a także oficyny o bardziej "świeckim" profilu, jak Bellona, Wydawnictwo Literackie, Czytelnik, Media Rodzina.

  Targi w tym roku będą trwały o jeden dzień dłużej: od 11 do 14 kwietnia. Piątek będzie Dniem Młodzieży. W Centralnej Bibliotece Rolniczej (Krakowskie Przedmieście 68) przez cały dzień odbędą się spotkania autorskie, debaty, warsztaty dla młodzieży, W tym dniu młodzi będą też mieli darmowy wstęp na targi.

  Przez cztery dni na stoiskach wydawnictw będzie można kupić książki z rabatem, porozmawiać z autorami i zdobyć ich dedykacje, a także kupić wiele nowości, które wydawnictwa dopiero zaprezentują w Warszawie.

  Jak zwykle targom towarzyszą spotkania autorskie i panele. Z czytelnikami spotkają się m.in. watykanista Andrea Tornielli, ambasador Hanna Suchocka , o. Maciej Zięba, ks. Adam Boniecki, o. Leon Knabit, ks. Aleksander Posacki, Krzysztof Ziemiec, Paweł Lisicki, Cezary Gmyz, Wojciech Cejrowski. Imprezie towarzyszyć będą nie tylko spotkania autorskie, ale także projekcje filmów w sali kinowej Zamku Królewskiego i koncerty.

  - Cieszę się, że nasze targi rozrastają się na inne miejsca Warszawy. W tym roku spotkania odbędą się też w Muzeum Niepodległości i w kościele Wszystkich Świętych, gdzie na sobotę zaplanowano całodzienne sympozjum o magii. Dzięki temu więcej osób będzie miało możliwość uczestniczenia w naszych imprezach - tłumaczy ks. Roman Szpakowski, prezes Stowarzyszenia Wydawców Katolickich, które jest organizatorem dorocznego święta książki.

  Tradycyjnie już w czasie targów zostaną nagrody FENIKS za najlepsze książki, o które w tym roku ubiega się 46 wydawców. Po raz pierwszy zostanie też przyznana nagroda „Księga życia”.

   Szczegółowy program targów oraz imprez towarzyszących znajduje się na stronie: www.swk.pl/

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół