• facebook
 • rss
 • PIT złóż tam, gdzie mieszkasz

  gr

  dodane 09.04.2013 16:08

  Na rozliczenie podatku dochodowego PIT zostały jeszcze tylko trzy tygodnie. Ratusz zachęca, żeby zrobić to w Warszawie. - Dzięki nim powstają takie inwestycje, jak Centrum Nauki Kopernik czy II linia metra - mówią urzędnicy.

  Obecnie w Warszawie zameldowanych jest ponad 1,7 mln osób, jednak mieszka tu i pracuje znacznie więcej ludzi. Część z nich codziennie korzysta ze stołecznych dróg, komunikacji miejskiej, infrastruktury i usług zdrowotnych, edukacyjnych, kulturalnych i sportowych, nie dokładając się do kosztów ich utrzymania.

  Dlatego stołeczny ratusz prowadzi kampanię informacyjną „To do Ciebie wróci. Rozliczaj PIT w Warszawie”. To forma prośby skierowanej do osób mieszkających i pracujących w stolicy a odprowadzających podatki poza nią, o przyłączenie się do grona warszawskich podatników. W tym roku do płacenia podatków w Warszawie zachęcają znane osoby w spotach informacyjnych emitowanych w komunikacji publicznej.

  Od jednej osoby płacącej podatek w Warszawie do kasy miasta wpływa średnio 3 tys. zł, a wszystkie podatki dochodowe od wszystkich stołecznych podatników to aż 1/3 całego dochodu miasta. Za te pieniądze Warszawa może funkcjonować i rozwijać się dla swoich mieszkańców. Dzięki tym funduszom działają szkoły, przedszkola i żłobki. Różne instytucje kulturalne, takie jak teatry i muzea mogą realizować ciekawy program artystyczny. Jeżdżą autobusy, tramwaje, metro oraz Szybka Kolej Miejska. Pieniądze z podatków pomogły wybudować Centrum Nauki Kopernik, most Marii Skłodowskiej-Curie, a teraz wspierają budowę II linii metra oraz wiele innych inwestycji.

  Cała operacja związana ze zmianą informacji o miejscu zamieszkania w urzędzie skarbowym jest bardzo prosta. Kiedy wypełniamy zeznanie podatkowe za 2012 r., na pierwszej stronie, w części B wystarczy wpisać aktualne miejsce zamieszkania. I nie chodzi tu o miejsce zameldowania, które mamy wpisane w dowodzie osobistym, ale o miejsce, w którym faktycznie mieszkamy. A jeśli rozliczenie PIT za ten rok zostało już wysłane, wówczas można wypełnić dodatkowy, jednostronicowy dokument ZAP-3 i przesłać go do urzędu skarbowego.

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: PIT, PODATKI, WARSZAWA

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół