• facebook
 • rss
 • Poszli, bo wierzą

  Tomasz Gołąb

  dodane 05.08.2013 12:21

  - Wiara, która nie jest przekazywana, nie jest wiarą głęboką - mówił kardynał Kazimierz Nycz, błogosławiąc pątników w kościele św. Anny. - Obficie kropię was święconą wodą, żeby podczas tych dziesięciu dni nie musiał już tego robić za mnie deszcz - żartował.

  - Ewangelia przemienia człowieka od środka i nie wolno jej wziąć na sztandary, opasać ewangelicznym pasem człowieka od zewnątrz. Wasza pielgrzymka, nasza pielgrzymka Kościoła warszawskiego i studentów Warszawy to wędrówka młodych, którzy chcą iść za Chrystusem i pozwolić Mu się prowadzić w życiu osobistym i społecznym. Z tego rodzi się piękne świadectwo, bo wiara, która nie jest przekazywana, nie jest wiarą głęboką - mówił kard. Kazimierz Nycz żegnając pielgrzymów 33 WAPM, w czasie Mszy św. odprawionej o godz. 5.30 w kościele akademickim św. Anny. - Pamiętajcie, by być ludźmi pełnymi zapału i radości, bo nie da się głosić Ewangelii, gdy jesteśmy ludźmi smutnymi - dodał, nawiązując do biblijnej historii narodu wybranego, który po wyjściu z Egiptu ciągle narzekał, choć tyle od Boga otrzymał.

  Metropolita warszawski prosił też, by pątnicy, wśród wielu intencji własnych i powierzonych, modlili się przed wizerunkiem Jasnogórskiej Matki o liczne powołania, zwłaszcza do żeńskich zakonów. - Pracujcie w Roku Wiary nad swoją własną wiarą. Łaskę wiary otrzymuje bowiem ten, kto o nią prosi - powiedział kard. Kazimierz Nycz.

  Z Warszawy wyruszyło ok. 2,5 pątników. Do pokonania mają ok. 290 km, co  wymaga przejścia każdego dnia ok. 30 km w 5-6 etapach, różnymi drogami, bez względu na warunki atmosferyczne. Ci, którzy nie mogli wybrać się na pielgrzymkę osobiście, mogą w niej uczestniczyć codziennie duchowo, m.in. uczestnicząc we Mszy św. odprawianej każdego dnia o godz. 15 w kościele św. Anny na Krakowskim Przedmieściu.

  Hasłem pielgrzymki są słowa „Ja wierzę, że to Ty!”. Warszawscy pątnicy dotrą na Jasną Górę 14 sierpnia, gdzie 15 sierpnia o godz. 8 kard. Kazimierz Nycz odprawi dla nich wspólną Mszę świętą.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół