• facebook
 • rss
 • TOTUS medialny dla "Małego Gościa"

  Agata Ślusarczyk

  dodane 12.10.2013 17:49

  W kategorii TOTUS medialny statuetka została przyznana miesięcznikowi "Mały Gość Niedzielny". Uroczystość wręczenia nagród TOTUS 2013 odbyła się 12 października w Zamku Królewskim.

  W kategorii "TOTUS medialny dla upamiętniania bp. Jana Chrapka oraz jego roli w ukazywaniu osoby i nauczania Jana Pawła II w mediach" oprócz "Małego Gościa Niedzielnego" nominowani byli: Radio Warszawa, redakcja tygodnika "Idziemy", kwartalnik "Fronda", Targi Wydawców Katolickich.

  - Nagroda TOTUS to przede wszystkim nagroda dla tych, którzy tworzyli to czasopismo przez niemal 90 lat, i którzy z naszą trzyosobową redakcją stale współpracują. To również nagroda dla tysięcy czytelników, dla ich rodziców, księży i katechetów, którzy uznają "Małego Gościa Niedzielnego" miesięcznikiem godnym polecenia dzieciom i młodzieży - powiedziała podczas gali Gabriela Szulik, redaktor naczelna "Małego Gościa Niedzielnego". Podziękowała także dziennikarzom "Gościa Niedzielnego", którzy współpracują z miesięcznikiem. W rozmowie kuluarowej dodała: - Dla mnie, nagroda ta jest ważna dlatego, że przyznaje ją mój Kościół, w którym pracuję od wielu lat, który przez mojego biskupa mi zaufał. To dla mnie wyjątkowe wyróżnienie.

  Miesięcznik "Mały Gość Niedzielny" jest jedynym w Polsce katolickim czasopismem dla starszych uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów. Czasopismo podejmuje tematy, którymi żyją młodzi. - Staramy się traktować młodego czytelnika poważnie, chcemy zafascynować go otaczającym światem podejmując różnorodne tematy: przyroda, nauka, technika, historia czy szeroko pojęta kultura - wyjaśnia redaktor naczelna. - "Mały Gość Niedzielny", jako czasopismo katolickie, przede wszystkim jasno i zdecydowanie, ale bez moralizatorstwa, podejmuje ważne tematy dotyczące wiary i moralności. Zrozumiałym językiem staramy się pokazać czytelnikowi, że chrześcijan nie jest nijaki, że ma swoje zasady i chce według nich żyć.

  Miesięcznik wydaje Wydawnictwo Kurii Metropolitalnej "Gość Niedzielny" w Katowicach w nakładzie około 100 tys. egzemplarzy. Wskaźniki czytelnictwa MGN od wielu lat utrzymują się na stałym poziomie, w niektórych miesiącach mają tendencję wzrostową.

  Nagrody TOTUS promują osoby oraz instytucje, których działalność w sposób wybitny przyczynia się do propagowania godności człowieka w duchu nauczania Jana Pawła II. Przyznaje je Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia", powołana w 2000 r. przez Konferencję Episkopatu Polski jako wyraz wdzięczności dla Jana Pawła II.

  Czytaj: Kto dostał "Katolickiego Nobla"

  Czytaj komentarz: Mały Gość to dobry gość


   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • sonniger
   13.10.2013 10:16
   Serdeczne gratulacje dla MGN....w pełni zasłuzyliście na to wyróznienie.

   Mam nadzieje, że dalej będziecie trzymac własciwy kurs i nadal sie rozwijac dla dobra najmłodszych i dla Chwały Boga.
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół