• facebook
 • rss
 • Razem przeciw gender

  Tomasz Gołąb

  dodane 07.11.2013 19:37

  W podziemiach sanktuarium Matki Bożej Łaskawej dyskutowano o stworzeniu szerokiej koalicji organizacji przeciwko ideologii gender.

  - To szczególny znak opatrzności, że gromadzimy się w podziemiach sanktuarium Matki Bożej Łaskawej, w którym cztery wieki temu działał królewski kaznodzieja ks. Piotr Skarga, w miesiąc po 40 rocznicy koronacji głównej Patronki stolicy, która była przyczyną Cudu nad Wisłą, i w okolicach rocznicy beatyfikacji Andrzeja Boboli, który przez rok pracował w tej świątyni – witał przedstawicieli kilkudziesięciu organizacji z całej Polski ks. Aleksander Jacyniak SJ. - Tak jak w przeszłości Matka Boża Łaskawa broniła Warszawy, tak będzie nas wpierała we właściwym rozpoznawaniu zagrożeń ideologii gender – dodał.

  W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele m.in. Związku Dużych Rodzin 3+, Obywatelskiej Inicjatywy Rodzin, Ruchu Cywilizacji Miłości i wielu innych organizacji włączających się w działania prorodzinne i przeciwstawiających się ideologii gender. Rozmawiano o powołaniu szerokiej koalicji organizacji, które mogłyby postawić tamę rozprzestrzeniającej się promocji homoseksualizmu, swobody seksualnej i rozumienia płci, jako dowolnie interpretowanej roli społecznej.

  - Chcemy stworzyć koalicję dla rodziny, zapraszając jak największą liczbę osób i organizacji, którym zależy na współpracy w walce z ideologią gender. Teraz w Polsce podejmowanych jest mnóstwo działań na rzecz rodziny, widać nawet coś w rodzaju pospolitego ruszenia, a wiele organizacji ma ogromne doświadczenie i dorobek. Ale wspólnie możemy jeszcze więcej – mówił Marek Banowski z poznańskiego Kongresu Rodzin, zaznaczając że współpraca nie oznacza rezygnacji z własnego charakteru ani działań organizacji.

  Podczas spotkania poruszono także problem wspólnego, rozpoznawalnego znaku graficznego dla „antygenderowej” koalicji oraz możliwości budowania pozytywnego obrazu rodziny w Polsce.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół